Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG pogoda i wiatry czerwiec

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.02.2018 07:00

WojtekKRK napisał(a):Właśnie o Burze już się zdoktoryzowałem ale do rzeczy jedziemy 23.06 dwa tygodnie i mam pewne przemyślenia że może albo wiać chociaż tam zielono to jak by wiało to chyba by zielono nie było dwa no i ta temperatura wody ... przyzwyczajony do Makarskiej Riwiery lub Damlacji zapomniałem co to zła pogoda lub zimna woda ;-) ...

Co sądzicie czy jest sie czego obawiac ?

AH mam jak Wy pewnie też ustawione temp i pogode w miejscowościach których już byłem na dłużje taka ciekawość ;-) no i wszędzie tam gdzie byłem wlaśnie temperatura średnio o 5 do 10 stopni wyższa o co biega ?

Własciwietoniewiemjakiwpływma"zielonosć"natoczywiejeczyniealejakbysużywałjakiejkolwiekinterpunkcjitoczytającyszybciejbysięzorientował(byćmoże)ocopytasz.*

*Fajnie się to czytało?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.02.2018 07:51

WojtekKRK napisał(a):(...) wyższa o co biega ?
Żeby nie było, że się nie wtrącam: :wink:
wyższa biega o to, aby zostawić w tyle niższą. Średnią zresztą też.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.02.2018 08:34

anakin napisał(a):... Własciwietoniewiemjakiwpływma"zielonosć"natoczywiejeczynie...
Nieuszukujżeniewiesz :P

WojtekKRK napisał(a):Aa co sądzicie o Povljana bo włąśnie chyba tam pierwszy raz zaliczę Pag a jestem w tym pięknym Państwie już 7 raz wstyd ;-) ...

Właśnie o Burze już się zdoktoryzowałem ale do rzeczy jedziemy 23.06 dwa tygodnie i mam pewne przemyślenia że może albo wiać chociaż tam zielono to jak by wiało to chyba by zielono nie było dwa no i ta temperatura wody ... przyzwyczajony do Makarskiej Riwiery lub Damlacji zapomniałem co to zła pogoda lub zimna woda ;-) ...

Co sądzicie czy jest sie czego obawiac ?

Povljana to jakby nie Pag niestety :/ Kiedyś okolice Povljany stanowił typowo rolniczy obszar, bogaty w żyzne gleby uprawne, który przez wieki żywił całą wyspę Pag.
Nagość "prawdziwego" ;) Pagu wynika właśnie z intensywnych wiatrów od strony Velebitu. Povljana już nie jest tak na nie wyeksponowana jak przeciwna strona wyspy.
Mieszkałam w Povljanie 5 dni na kempie Mali Dubrovnik po uprzednim 9 dniowym pobycie po stronie zalewu. Nie odczułam różnicy w temperaturze wody w stosunku do np. Makarskiej Riv.
Jako miejscowość to taka sobie, niczym szczególnym nie zachwyca ale to cecha praktycznie wszystkich wiosek na Pagu. Jest kilka plaż w okolicy i lecznicze błota. Jest też plaża "piaszczysta" jak dla mnie okropna. Do najlepszych plaż trzeba dojechać i to spory kawałek - do Metajny prawie 60 km, plaże zalewu w okolicy rezerwatu Dubrava czy okolice św. Duh -Caska 40-50 km. W obie strony to już ładny kawałek.
Zerknij na interaktywną mapkę plaż w okolicy :)

Ja byłam w końcówce sierpnia to było bardzo mało ludzi. Povljane wybraliśmy już na koniec pobytu jako bazę wypadową, aby mieć bliżej ciut do Zadaru, Ninu, Kanionu Zrmanja. Na kilka dni ok, ale na cały urlop bym jej nie wybrała.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.02.2018 14:36

WojtekKRK napisał(a):Aa co sądzicie o Povljana bo włąśnie chyba tam pierwszy raz zaliczę Pag a jestem w tym pięknym Państwie już 7 raz wstyd ;-) ...

Właśnie o Burze już się zdoktoryzowałem ale do rzeczy jedziemy 23.06 dwa tygodnie i mam pewne przemyślenia że może albo wiać chociaż tam zielono to jak by wiało to chyba by zielono nie było dwa no i ta temperatura wody ... przyzwyczajony do Makarskiej Riwiery lub Damlacji zapomniałem co to zła pogoda lub zimna woda ;-) ...

Co sądzicie czy jest sie czego obawiac ?

AH mam jak Wy pewnie też ustawione temp i pogode w miejscowościach których już byłem na dłużje taka ciekawość ;-) no i wszędzie tam gdzie byłem wlaśnie temperatura średnio o 5 do 10 stopni wyższa o co biega ?

anakin słusznie zwrócił uwagę na brak interpunkcji bo razi w oczy.
Proszę starać się pisać poprawnie bo dostaniesz odpowiedź w stylu

Dlaczego mnie nie lubisz ?
"Nie lubię Cię."
Zamiast "Nie, lubię Cię."

Co do Povljany, to gusia opisała ją bardzo dobrze.
Zależy co chcesz na wyspie robić. Jeżeli leżeć plackiem w jednej miejscowości to po Povljanie nie będziesz nawet wiedział, że byłeś na Pagu.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.02.2018 16:09

gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.02.2018 19:20

mirko napisał(a):Prognoza pogody dla Pag, w 25 dni :?
http://www.vrijeme.us/vrijeme-25-dana-p ... 1379052733
U nas też nadchodzą mrozy ... ale tylko kilka stopni chłodniej niż na Pagu 8O
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 18.04.2018 20:05

anakin napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Właśnie o Burze już się zdoktoryzowałem ale do rzeczy jedziemy 23.06 dwa tygodnie i mam pewne przemyślenia że może albo wiać chociaż tam zielono to jak by wiało to chyba by zielono nie było dwa no i ta temperatura wody ... przyzwyczajony do Makarskiej Riwiery lub Damlacji zapomniałem co to zła pogoda lub zimna woda ;-) ...

Co sądzicie czy jest sie czego obawiac ?

AH mam jak Wy pewnie też ustawione temp i pogode w miejscowościach których już byłem na dłużje taka ciekawość ;-) no i wszędzie tam gdzie byłem wlaśnie temperatura średnio o 5 do 10 stopni wyższa o co biega ?

Własciwietoniewiemjakiwpływma"zielonosć"natoczywiejeczyniealejakbysużywałjakiejkolwiekinterpunkcjitoczytającyszybciejbysięzorientował(byćmoże)ocopytasz.*

*Fajnie się to czytało?



A to jest luzne forum czy Polskie dyktando 2018 ?

Bawią mnie takie filozofy jak Ty , typowe zamiast cos napisać albo dać SE s[pokój to HUR DUR ale spoko powodzenia w życiu z takim podejściem PZDR a zielono jest bo nie wieje proste bo jako znawca Chorwacji i jako Doktor Politologii wiesz dlaczego tak na Pagu jest jak jest pusto księzycowo ;-) PZDR
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 18.04.2018 20:07

gusia-s napisał(a):
anakin napisał(a):... Własciwietoniewiemjakiwpływma"zielonosć"natoczywiejeczynie...
Nieuszukujżeniewiesz :P

WojtekKRK napisał(a):Aa co sądzicie o Povljana bo włąśnie chyba tam pierwszy raz zaliczę Pag a jestem w tym pięknym Państwie już 7 raz wstyd ;-) ...

Właśnie o Burze już się zdoktoryzowałem ale do rzeczy jedziemy 23.06 dwa tygodnie i mam pewne przemyślenia że może albo wiać chociaż tam zielono to jak by wiało to chyba by zielono nie było dwa no i ta temperatura wody ... przyzwyczajony do Makarskiej Riwiery lub Damlacji zapomniałem co to zła pogoda lub zimna woda ;-) ...

Co sądzicie czy jest sie czego obawiac ?

Povljana to jakby nie Pag niestety :/ Kiedyś okolice Povljany stanowił typowo rolniczy obszar, bogaty w żyzne gleby uprawne, który przez wieki żywił całą wyspę Pag.
Nagość "prawdziwego" ;) Pagu wynika właśnie z intensywnych wiatrów od strony Velebitu. Povljana już nie jest tak na nie wyeksponowana jak przeciwna strona wyspy.

Mieszkałam w Povljanie 5 dni na kempie Mali Dubrovnik po uprzednim 9 dniowym pobycie po stronie zalewu. Nie odczułam różnicy w temperaturze wody w stosunku do np. Makarskiej Riv.
Jako miejscowość to taka sobie, niczym szczególnym nie zachwyca ale to cecha praktycznie wszystkich wiosek na Pagu. Jest kilka plaż w okolicy i lecznicze błota. Jest też plaża "piaszczysta" jak dla mnie okropna. Do najlepszych plaż trzeba dojechać i to spory kawałek - do Metajny prawie 60 km, plaże zalewu w okolicy rezerwatu Dubrava czy okolice św. Duh -Caska 40-50 km. W obie strony to już ładny kawałek.
Zerknij na interaktywną mapkę plaż w okolicy :)

Ja byłam w końcówce sierpnia to było bardzo mało ludzi. Povljane wybraliśmy już na koniec pobytu jako bazę wypadową, aby mieć bliżej ciut do Zadaru, Ninu, Kanionu Zrmanja. Na kilka dni ok, ale na cały urlop bym jej nie wybrała.


Czemu okropna ta plaża ja słyszałem dobre słowa ?

Jedyne słabe doświadczenie z piaskiem w Cro to mam takie że trawa wodna atakuje jak są wieksze fale ale szybko można się z nią uporać ;) PS Też wolę skały jak większość ;-)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.04.2018 20:34

WojtekKRK napisał(a):A to jest luzne forum czy Polskie dyktando 2018 ?
Bawią mnie takie filozofy jak Ty , typowe zamiast cos napisać albo dać SE s[pokój to HUR DUR ale spoko powodzenia w życiu z takim podejściem PZDR a zielono jest bo nie wieje proste bo jako znawca Chorwacji i jako Doktor Politologii wiesz dlaczego tak na Pagu jest jak jest pusto księzycowo ;-) PZDR

Cieszy mnie Twoja radość, której jednak zupełnie nie podzielam.
W kwestii pisowni polecam lekturę Regulaminu.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.04.2018 20:50

WojtekKRK napisał(a): Czemu okropna ta plaża ja słyszałem dobre słowa ? ...
Nie wiem co tam słyszałeś, ja widziałam i mi sie bardzo nie podobała ta plaża. Woda miała brzydki kolor, nie przypominający Jadrana, piach ciemny, klimat jeziorzasty. Zdecydowanie najbrzydsza plaża na całym Pagu.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 18.04.2018 21:03

anakin napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):A to jest luzne forum czy Polskie dyktando 2018 ?
Bawią mnie takie filozofy jak Ty , typowe zamiast cos napisać albo dać SE s[pokój to HUR DUR ale spoko powodzenia w życiu z takim podejściem PZDR a zielono jest bo nie wieje proste bo jako znawca Chorwacji i jako Doktor Politologii wiesz dlaczego tak na Pagu jest jak jest pusto księzycowo ;-) PZDR

Cieszy mnie Twoja radość, której jednak zupełnie nie podzielam.
W kwestii pisowni polecam lekturę Regulaminu.


Poważnie ostrzeżenie ????

Realy ???

Polecam melisę i oczywiście pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.05.2018 10:31

Nadal nie kumasz ?
Ciężko się czyta Twoje posty.
Pisz z interpunkcją.
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
PAG pogoda i wiatry czerwiec - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone