Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag po raz pierwszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikemtb
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2013
Pag po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikemtb » 26.07.2013 23:55

Na wstępie pragnę się przywitać i podziękować wszystkim za treści umieszczane na tym forum. Bardzo się przydały w trakcie planowania urlopu, wyboru miejsca i plaż.

To był mój czwarty raz jeżeli chodzi o Chorwację, lata 2000 i 2002 to Tisno i Paklenica, dwa lata temu byłem w Lokvie koło Omišia, no a teraz wybór padł na Pag i nie żałuję.

Najpierw trochę wątpliwości czy jechać w ciemno, ale z noclegiem nie było problemu- za cel obraliśmy sobie Mandre i nocleg znaleźliśmy może w 20minut.

Na początek podsyłam linka do galerii:
https://picasaweb.google.com/shadovpl/Chorwacja2013MandrePagZadarPlitvickaJezera
Na dniach napiszę coś więcej, może pojawią się jakieś pytania, to chętnie odpowiem :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 27.07.2013 08:22

Oglądnęłam całą galerię:) Piękne foty,ładna para :D
Plaża cudna:)
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 27.07.2013 12:16

Też witam, zdjęcia obejrzane :D Pag 2010 to był nasz pierwszy raz w Chorwacji, sentyment do tej kupy kamieni :wink: pozostał na całe życie :lol: Czekam na zapowiedziany c.d. :) Pozdrav :papa:
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 27.07.2013 14:08

Poznaje to auto którym jechaliście a widać na zdjęciach:)my w tym roku będziemy na Pag, ale tylko jeden dzień zapewne..
Mikemtb
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikemtb » 29.07.2013 17:38

Autko to Fiat Stilo :) Dał rady, a była to taka nasza pierwsza wspólna dłuższa trasa (do tej pory max to ~400km dziennie) i zarówno w tą i z powrotem bezawaryjnie, spalanie (1,9TDI) z klimą wg komputera 4,6 realnie 4,8, choć na autostradzie jechałem rozsądnie ~120km/h, no ale tyle o motoryzacji teraz ciut o wakacjach :)

Tak jak pisałem nocleg znaleziony bezproblemowo praktycznie w 20minut, mam wrażenie nawet że jak by się poszukało dłużej to by się i udało coś lepszego znaleźć, ale prawda taka, że w CRO apartament jest praktycznie potrzebny do tego aby się przespać :), cena 25 ojro za dwie osoby.

Pierwsze dwa dni to plaża w Mandre, oczywiście nie w samym miasteczku, tylko dalej na północny- zachód, tam zdecydowanie mniej tłoczno. Trzecie dzień to chwilka plażowania a potem troszkę zwiedzania Zadaru, chwilkę też w samym Pagu się zatrzymaliśmy. W Zadarze byłem kiedyś, ale to już z 10lat więc dobrze było sobie odświeżyć.

Czwarty dzień to wreszcie poszukiwania odludnych plażyczek. Na pierwszy rzut poszedł Sv. Marko. Jechaliśmy od Kolanu- droga w pewnym momencie już szutrowa, ale w miarę ok z jednym wyjątkiem- jest obsuwa drogi na odcinku ~10m i jest objazd mooocno do góry trzeba podjechać pod zbocze a potem zjechać, jest dość ciekawie że tak powiem, tzn. jakiś Czech stał przed tym "objazdem" i się drapał w głowę, ale Stilo dało rady, nic mi nie przytarło nawet :) W sumie zaparkowaliśmy w pierwszych "zatoczkach parkingowych" jeszcze z 200-300m przed Sv. Marko bo plaża w dole wydawała się ciekawa, zejście nie bardzo trudne, ale trochę ostrożności wiadomo trzeba zachować, ale z grubsza są ścieżki wydeptane. Na plaży prawdziwy piasek, nie spodziewałem się tego w CRO (choć w sumie ja tam wolę kamole, może jest wtedy bardziej klarowne). Ludzi mało co, w szczycie może z 30m od nas koś się rozłożył. Na dnie dużo muszelek jak ktoś lubi zbierać.

Piąty dzień to wreszcie Beretnica. W Metajnie jesteśmy już około 7:30 parkujemy koło Rucicy. Idziemy na azymut posiłkując się wskazówkami i fotami z forum. Jak ktoś ma choć trochę orientacji, to nie powinien mieć problemu z trafieniem. Droga zajęła raptem 38minut i to już z robieniem zdjęć itp. 1,46km i 110m podejścia, więc miły spacerek, a ktoś tu straszył że szedł 2h- chyba że to w ramach odstraszania innych plażowiczów ;). Choć coś w tym jest. Wyjątkowość plaży dzięki pięknej rzeźbie terenu to jedno, a drugie to dzięki ilości ludzi- pierwsze dwie godziny byliśmy sami na całej Beretnicy, coś pięknego.

Dzień szósty to już spokojne opalanie się w Mandre.

Kilka wniosków pourlopowych... chyba mogliśmy jeszcze jeden dzień zamiast plażowania w Mandre pojechać na jakaś mniej pospolitą plażę, chciałem na tą w zatoce co wg relacji na forum się skręca z drogi do Mandre koło lusterka, ale ktoś pisał że droga dość kiepska, więc nie ryzykowałem, cóż następnym razem ;)
No i na Chorwację jednak 10 a nie 7 dni, siedem to stanowczo za mało ;) niestety tym razem inaczej się nie dało.

CDN
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 29.07.2013 19:52

Mikemtb napisał(a):... chyba mogliśmy jeszcze jeden dzień zamiast plażowania w Mandre pojechać na jakaś mniej pospolitą plażę, chciałem na tą w zatoce co wg relacji na forum się skręca z drogi do Mandre koło lusterka, ale ktoś pisał że droga dość kiepska, więc nie ryzykowałem, cóż następnym razem ;)

zgadza się nie najlepsza, ale mimo to będąc drugi raz w Mandre znowu tam pojechałem :D po prostu warto
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.07.2013 20:01

Mikemtb napisał(a): chciałem na tą w zatoce co wg relacji na forum się skręca z drogi do Mandre koło lusterka

Lusterko...........ukradli :lol: , więc pewnie i tak byś nie trafił. :mrgreen:
Na Girenicę, bo tam chyba chciałeś. :D
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 29.07.2013 20:19

Czyli wakacje udane sądzac po zdjęciach? :)
Sesja na Beretnicy piękna- piękna plaża i piękni modele :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.07.2013 20:45

Widzę, że kolega też biker spodziewałem się rowerowych wrażeń z Pagu ale to co przedstawiłeś też jest ok. :)
Mikemtb
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikemtb » 29.07.2013 23:01

artik89, odpiszę tutaj bo PW nie mogę wysyłać (chyba ograniczenie wynikające z małej ilości postów). Tak jak pisałem samochód spisywał się bezawaryjnie. Zawieszenie dało rady, choć drogi są w Cro dość fajne- w sumie autostradami się dojeżdża bardzo blisko w większość miejsc docelowych. Stilo jest wprawdzie niskozawieszone i ma dość szeroko rozstawione koła, ale to sprawiło tylko że już na Pagu na wszechobecnych zakrętach czuł się dobrze :)
Problemu mogą być na szutrowych drogach na dojazdach na "ukryte" plaże, ale póki pokonuje się je z rozsądnymi prędkościami, to wszystko jest ok. Assistance specjalnie nie kupowałem, ale mam w pakiecie OC dodatkową opcję jakiś minimalny pakiet (holowanie chyba do 150km). Trochę się że tak powiem wdrożyłem w ten samochód po zakupie w styczniu tego roku i mam wrażenie, że już go trochę znam i wiem co może paść, no ale laptopa, kabel diagnostyczny i podstawowe narzędzia wziąłem oczywiście- przezorny zawsze ubezpieczony ;)

anakin jakieś lusterko tam było, może już oddali, w każdym razie no bez przesady, tam jakiejś trudnej orientacji inie było- po prostu droga na zachód i zatoczkę by się jakoś znalazło ;)

Nadialena , oj wakacje udane to był mój czwarty wypad do Cro i jeszcze ani razu się nie zawiodłem :)

bluesman cóż, potem troszkę żałowałem, szczególnie że była okazja, bo zazwyczaj jedzie się do Cro we 4 osoby żeby na paliwie coś przyoszczędzić, a teraz zdecydowaliśmy z żoną, że dla odmiany chcemy sobie sami raz pojechać to rower by się zmieścił i do środka. Choć z założenia miał być to tydzień regeneracyjny, bo coś nie mogę formy w tym sezonie odnaleźć, więc patrząc na tamte przewyższenia to może i lepiej :P no i sam nie wiem jaki by trzeba było wziąć- szosy fajowe i kręte z bajecznymi zjazdami, a i MTB na ukryte ścieżki by się świetnie nadawał...więc chyba kiedyś trzeba pojechać z bagażnikiem na dachu i zabrać oba :P
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 30.07.2013 11:58

Fajne zdjęcia, gratuluję urlopu!

:papa:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 30.07.2013 13:58

Mikemtb napisał(a):
Kilka wniosków pourlopowych... chyba mogliśmy jeszcze jeden dzień zamiast plażowania w Mandre pojechać na jakaś mniej pospolitą plażę, chciałem na tą w zatoce co wg relacji na forum się skręca z drogi do Mandre koło lusterka, ale ktoś pisał że droga dość kiepska, więc nie ryzykowałem, cóż następnym razem ;)

Droga nie jest taka zła, skoro moja nisko zawieszona i załadowana pięcioma osobami avensiska kombi dała radę. Ale plaża jest trochę przereklamowana, a na pewno jest na niej za dużo ludzi jak na jej surowość. Byliśmy raz i ok, wielkiego sentymentu nie mamy.

Natomiast bardzo ładną i mniej znaną plażą w okolicy jest Guboka Draga, ale o niej napiszę parę słów w swojej relacji z Pagu, z którą może wystartuję za parę dni.

Fajna relacja, fotki bardzo miłe dla oka :D :papa:
Mikemtb
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikemtb » 16.08.2013 22:00

Nooooo i się w końcu zebrałem i znalazłem odrobinę wolnego czasu, no to zmontowałem kilka ujęć z wakacji :) Miłego oglądania :)
http://www.youtube.com/watch?v=lXF0J1jCQE4
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 18.08.2013 18:24

Super filmik:)

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag po raz pierwszy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone