Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - Metajna sierpień 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 04.09.2014 15:02

No dobrze, dzisiaj 1 odcinek serii pod tytułem Bosana. Pod tym pojęciem kryją się plaże wzdłuż wybrzeża naprzeciwko Metajny, aż do samej mieścinki Bosany, a nawet kawałek dalej i będzie ich cztery.
Naszym punktem orientacyjnym był lasek na cypelku za Metajną (na zdjęciach go widać).
Bosana 1 znajduje się centralnie naprzeciwko Metajny, skały wyglądają jak sękacz i w ogóle jest piękna. Zresztą oceńcie sami:
qwer.jpg
dfg.jpg
bnm.jpg
cvbn.jpg
Załączniki:
tyu.jpg
zxcv.jpg
xcvb.jpg
xcv.jpg
wert.jpg
wer.jpg
uio.jpg
sdfg.jpg
qwert.jpg
sdf.jpg
rty.jpg
qaz.jpg
jkl.jpg
fghj.jpg
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.09.2014 15:15

Bošana?
Nie jest zła. :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 04.09.2014 15:57

anakin napisał(a):Bošana?
Nie jest zła. :mrgreen:

i ma cień jakby co :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 04.09.2014 17:40

Ładna ta plaża.
To jest to co my lubimy najbardziej ... pusta plaża 8)
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 05.09.2014 07:33

Piter_M napisał(a):Ładna ta plaża.
To jest to co my lubimy najbardziej ... pusta plaża 8)


No to Piter_M na przyszły rok kupujecie ponton i wracacie do Metajny :wink: :papa:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 05.09.2014 10:03

Zytek20 napisał(a):
Piter_M napisał(a):Ładna ta plaża.
To jest to co my lubimy najbardziej ... pusta plaża 8)


No to Piter_M na przyszły rok kupujecie ponton i wracacie do Metajny :wink: :papa:


Z brzegu pewnie też by się tam dało dojść 8)
cuciola
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 24.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cuciola » 06.09.2014 18:18

hej, super sie oglada zdjecia z miejsc w ktorych sie bylo, my mielismy apartament w Pagu ale Metajne pamietamy z pieknej Beretnicy i spaceru do plazy przy lasku :) W konobie tez podawali calkiem smaczne jedzonko :papa:
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 08.09.2014 13:22

Dziś odcinek drugi czyli Bosana 2.

Wybór plaż w okolicach Bosany był oczywiście przypadkowy i uwarunkowany....dostępnością :wink: Nie wypływaliśmy rano, tylko na spokojnie jedliśmy śniadanko (nie zapomnę herbatki szałwiowo ziołowo jakiejśtam, kojarzącej mi się zapachem z problemami żołądkowymi :| , którą niezmordowanie dzień w dzień dostawaliśmy rano, mimo iż ani razu jej nie wypiliśmy, no cóż :wink: ), pakowaliśmy glamotki i z portu wypływaliśmy tak w okolicach 10-11. A jak wiadomo o tej godzinie już ludziska potrafią być nieźle przysmażeni od rana :wink:
Ale przed wyjazdem postanowiliśmy sobie, że tym razem będzie na spokojnie, bez pośpiechu i nadmiernego zwiedzania (nie było wcale;P). Wierni temu, wyszliśmy z założenia, że o której byśmy nie dotarli na "drugi brzeg" :wink: to i tak znajdziemy jakąś małą pustą plażyczkę czekającą właśnie na nas :mrgreen:

Bosana 2 prezentowała się tak:
Załączniki:
111.jpg
Ze skał wyglądających jak z betonu, spływała z góry słodka woda. Jak widać ktoś pomysłowy wstawił w szczelinę kawałek łodyżki, tym samym tworząc coś na kształt kranu, żeby można było sobie nabrać wody np w butelkę
21.jpg
20.jpg
18.jpg
15.jpg
11.jpg
9.jpg
nawet mieliśmy piasek:D
8.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
1.jpg
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 11.09.2014 14:55

Następnego dnia stwierdziliśmy, że trzeba dać szansę miejscom innym niż Bosana :wink: więc wsiedliśmy w łódkę i skierowaliśmy się w stronę różowego domku, w którym ponoć zwykle mieszkają Polacy (tak słyszałam, ale nie wiem, nie sprawdzałam :wink: )
2.jpg
3.jpg
23.jpg


Jeszcze rzut oka do tyłu...
19.jpg
31.jpg
20.jpg
21.jpg
18.jpg
15.jpg


chwilka na plaży:
13.jpg


potem kierunek Zubovici
4.jpg
5.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg


Niestety nasze wybredne oczy nie dojrzały miejsca na lądzie zasługującego na dłuższy pobyt, więc w ostateczności zrobiliśmy zwrot w lewo i........

..popłynęliśmy szukać czegoś fajnego na Bosanie :hut:
i tak oto powstała Bosana 3....(wybacznie monotematyczność, tylko ta Bosana i Bosana...ale cóż poradzę? :wink: )
c.d.n.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 11.09.2014 16:47

Zytek20 napisał(a):...więc wsiedliśmy w łódkę i skierowaliśmy się w stronę różowego domku, w którym ponoć zwykle mieszkają Polacy (tak słyszałam, ale nie wiem, nie sprawdzałam :wink: )


Potwierdzam :)
My poszliśmy tam na spacer, przed tym domem stało 5 aut i 4 były z polski, było to zaskoczeniem dla mnie bo polskich aut w Metajnie było bardzo mało, przez cały pobyt naliczyłem ich tylko 12 :|
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 15.09.2014 12:42

Jakos nie dane mi było pospacerowac po Metajnie...tym betonowym deptaczkiem,ale może w 2015r sie uda :D
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 24.09.2014 07:23

kamil1929 napisał(a):Jakos nie dane mi było pospacerowac po Metajnie...tym betonowym deptaczkiem,ale może w 2015r sie uda :D


Oj tam, oj tam, betonowy deptaczek też ma swój urok :wink: Szczególnie jak się jedzie samochodem... :)
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 24.09.2014 07:26

I najnowszy "nius" - otóż pontonik i silnik ze zdjęć to już przeszłość... :cry:
ciężko było się z nimi rozstać, no ale czas na 20Km (które już się dumnie prezentuje w garażu :lol: ) i coś do tego :wink: ale to czekamy na jakieś posezonowe wyprzedaże albo inne okazyje ..:oczko_usmiech:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.09.2014 09:11

Zytek20 napisał(a):Następnego dnia stwierdziliśmy, że trzeba dać szansę miejscom innym niż Bosana :wink: więc wsiedliśmy w łódkę i skierowaliśmy się w stronę różowego domku, w którym ponoć zwykle mieszkają Polacy (tak słyszałam, ale nie wiem, nie sprawdzałam :wink: )


Byłem, sprawdziłem, parę flaszek rakiji wypiłem więc mogę potwierdzić :sm:

Zytek20 napisał(a):... no ale czas na 20Km (które już się dumnie prezentuje w garażu :lol: ) i coś do tego :wink: ale to czekamy na jakieś posezonowe wyprzedaże albo inne okazyje ..:oczko_usmiech:


Metajna w przyszłym czy inne plany :lol:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.09.2014 09:35

Rysio napisał(a):Metajna w przyszłym czy inne plany :lol:

A Ty familoka tam kupiłeś? 8O
Nic nie mówiłeś... :roll: :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Pag - Metajna sierpień 2014 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone