Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - majówka 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 25.05.2018 21:55

Ciąg dalszy spaceru po NP Krka

65.
Obrazek

66.
Obrazek

67.
Obrazek

68.
Obrazek

69.
Obrazek

70.
Obrazek

71.
Obrazek

72.
Obrazek

73.
Obrazek

74.
Obrazek

75.
Obrazek

76.
Obrazek

77.
Obrazek

78.
Obrazek

79.
Obrazek

Podróż stateczkiem ma tą wadę, że kursuje on co godzinę, a jak jest dużo chętnych to jest szansa że się nie załąpiemy. Dopiero jak puszczą (albo i nie) dodatkowe pływadło możemy się zmieścić. Niestety przy powrocie odstaliśmy znowu kilkadziesiąt minut w kolejce.

80.
Obrazek

Park oczywiście jest bardzo fajny, a możliwość kąpieli pod wodospadem (która ma podobno zostać ograniczona) , sprawia, że może konkurować z Plitwicami, gdzie nie ma tej możliwości.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.05.2018 21:02

Czytałam, że już ograniczyli możliwość kąpieli, ale dotyczy to tylko tego odcinka na prawo za mostem. Po stronie wodospadu nadal można się kąpać, ale za mostem już nie.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 28.05.2018 21:33

agata26061 napisał(a):Czytałam, że już ograniczyli możliwość kąpieli, ale dotyczy to tylko tego odcinka na prawo za mostem. Po stronie wodospadu nadal można się kąpać, ale za mostem już nie.

Ja tą informację znalazłem gdzieś na tym forum, ale nie wnikałem w to za bardzo, w każdym razie w majówkę pod wodospadem, kto chciał to się kąpał. :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 28.05.2018 22:05

W drodze powrotnej nie zjechaliśmy z autostrady w Posedarje, czyli tam gdzie teoretycznie powinniśmy, ale pojechaliśmy dalej, do węzła Maslenica. Tam kierunek Obrovac i za miejscowością Jasenice skręciliśmy w prawo. Kamienistą, raczej kiepską drogą, z obawą o to żeby nie nie złapać gumy na ostrych kamieniach, których na drodze nie brakowało. Mimo wszystko, chęć popatrzenia z góry na kanion rzeki Zrmanja była większa niż strach:). Droga nie jest długa, ma kilkaset metrów, kilka zakrętów i dołków, a fragmentami nie jedzie się, aż tak źle. Szczęśliwie więc dotarliśmy do punktu widokowego. Żeby zrobić fajne zdjęcia warto przyjechać rano, wtedy to słońce nie wali prosto w obiektyw.

81.
Obrazek

82.
Obrazek

83.
Obrazek

84.
Obrazek

85.
Obrazek

86.
Obrazek

Mimo nie najlepszej drogi warto było tu przyjechać. Cisza i spokój, poza nami tylko dwie inne osoby, jedynie wiatr, może dawać się trochę we znaki. Piękny widok nie tylko na rzekę, ale na oświetlone coraz bliżej horyzontu, słońcem szczyty Velebitu.

87.
Obrazek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.05.2018 07:24

Piękny kanion. Trochę księżycowy :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.05.2018 07:29

Jak byliśmy w PN Krka pod wodospadami był dziki tłum, a woda była tak zmącona, że nawet nie miałam ochoty wchodzić :? .


_Piotrek_ napisał(a):Szczęśliwie więc dotarliśmy do punktu widokowego.

Świetny! Zapisałam 8) .


P.S. Na poprzednie stronie, w tym poście nie widać zdjęć :( . Musisz poprawić linki.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.05.2018 07:41

_Piotrek_ napisał(a):Żeby zrobić fajne zdjęcia warto przyjechać rano, wtedy to słońce nie wali prosto w obiektyw.

Właśnie rozważałem o jakiej porze tam zajechać i wyszło mi, że najlepiej z rana (słońce z lewej strony), albo po południu (słońce z prawej).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2018 18:46

Zrmanje mieliśmy w tym miejscu na wyłączność przez ok. godzinę. Mało tam ludzi się zapuszcza a widoki super :) Nad kanionem kęcono sceny do filmu Winnetou, jak również w tych grzebieniastych szczytach - Tulove grede widocznych na 87 fot. gdzie Winnetou umiera po postrzale.
Jest jeszcze tablica informacyjna pokazująca kadry z filmu i w realu?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.05.2018 18:53

Trochę się spóźniłam, ale Pag i okolice z przyjemnoscią powspominam :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.05.2018 20:56

Też mam w planach w tym roku Zrmanje w drodze na Pag. Jak widzę warto.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 29.05.2018 21:43

Pięknie i majestatycznie.
Te kamulce faktycznie takie niebezpieczne dla opon ?
Też chcemy tam wyskoczyć :D
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 31.05.2018 15:18

Byliśmy w tym kanionie w zeszłym roku. Oprócz nas, też żywego ducha nie było. Autko, od głównej drugi, do punktu widokowego i z powrotem dojechało bez uszczerbku na zdrowiu :mrgreen: :D
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 03.06.2018 22:13

beatabm napisał(a):Piękny kanion. Trochę księżycowy :D


mchrob napisał(a):Też mam w planach w tym roku Zrmanje w drodze na Pag. Jak widzę warto.


Habanero napisał(a):Pięknie i majestatycznie.
...

Rzeczywiście piękne i dosyć odludne miejsce :)

Habanero napisał(a): ...
Te kamulce faktycznie takie niebezpieczne dla opon ?
Też chcemy tam wyskoczyć :D


elka21 napisał(a):Byliśmy w tym kanionie w zeszłym roku. Oprócz nas, też żywego ducha nie było. Autko, od głównej drugi, do punktu widokowego i z powrotem dojechało bez uszczerbku na zdrowiu :mrgreen: :D


Auto mam z dosyć niskim zawieszeniem i mimo to nie było problemu, ale bardzo ostrożnie jechałem, bo mocno niepokoiły mnie te kamienie wyglądające na ostre. Na szczęście też nic nam się nie stało.

gusia-s napisał(a):Zrmanje mieliśmy w tym miejscu na wyłączność przez ok. godzinę. Mało tam ludzi się zapuszcza a widoki super :) Nad kanionem kęcono sceny do filmu Winnetou, jak również w tych grzebieniastych szczytach - Tulove grede widocznych na 87 fot. gdzie Winnetou umiera po postrzale.
Jest jeszcze tablica informacyjna pokazująca kadry z filmu i w realu?

Przyjechałem tam dla widoków i pomimo tego, że jako nastolatek oglądałem westerny, to jednak fakt, że miejsce jest związane z filmami o Winnetou zupełnie nie miał znaczenia. Tablica jest nadal, trochę już wyblakła ;).
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 03.06.2018 22:48

kolejnego dnia wybraliśmy się na początek do Primosten. Podjeżdżamy na darmowy parking na końcu miasteczka i idziemy na pobliską plażę. Mamy tam piękny widok na położoną na półwyspie starówkę.

88.
Obrazek

89.
Obrazek

90.
Obrazek

91.
Obrazek

92.
Obrazek

Później podjeżdżamy na nabrzeże w pobliże starówki i idziemy na krótki spacer.

93.
Obrazek

94.
Obrazek

95.
Obrazek

96.
Obrazek

97.
Obrazek

Ostatni rzut oka na miasteczko
98.
Obrazek

Widokowo pięknie i to właśnie dla tego widoku warto tu przyjechać, bo starówka już nie powala. Spokojnie mógłbym wymienić kilka jak nie kilkanaście innych chorwackich miasteczek, które podobały mi się o wiele bardziej. Powalają za to ceny jakie widziałem w tamtejszych sklepach.
Ostatnio edytowano 04.06.2018 08:07 przez _Piotrek_, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.06.2018 07:49

Czy tylko ja nie widzę zdjęć z ostatniego odcinka?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag - majówka 2018 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone