Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - majówka 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.05.2018 19:18

_Piotrek_ napisał(a):Sporo rodaków miało podobny pomysł, co było widać po drodze, szczególnie w Czechach.

Oj tak... My śmigaliśmy w sobotę (28 kwietnia) na Istrię - na autostradzie w Czechach i w Austrii prawie same polskie auta ;)

_Piotrek_ napisał(a): Winiety na A i CZ zakupione na tolltickets, przyszły w ciągu tygodnia

Dobrze zrobiłeś. Dla nas zabrakło czeskich winiet na pierwszej stacji za granicą, na której zawsze kupujemy. Musieliśmy zjechać do Ostrawy. Gościu pytał, co się dzieje, że tylu Polaków dzisiaj dotarło na jego małą stację w środku miasta :mrgreen:
"Święta majowe" :oczko_usmiech: Chyba najbardziej podoba mi się to określenie :D

Będę śledzić z zainteresowaniem i porównywać pogodę do tej, którą mieliśmy w tym czasie na Istrii ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2018 19:35

Licznik w smartfonie pokazuje mi, że jeszcze 103 dni i też tam zawitam.

Lista miejsc do zobaczenia ciągle jest otwarta, więc z przyjemnością poczytam relację. :wink:
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 16.05.2018 19:56

No to i ja poczytam sobie co na tym Pagu można ciekawie porobić, w końcu to tegoroczny kierunek wakacji.
Hmm zdjęcie nr 5 to z tego słynnego kanionu co kręcili film? Zamierzam odwiedzić to miejsce w drodze na Pag ;-)
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 16.05.2018 20:14

maslinka napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):Sporo rodaków miało podobny pomysł, co było widać po drodze, szczególnie w Czechach.

Oj tak... My śmigaliśmy w sobotę (28 kwietnia) na Istrię - na autostradzie w Czechach i w Austrii prawie same polskie auta ;)


Ja w Bibione we Włoszech częściej chyba słyszałem polski niż włoski język.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.05.2018 20:24

Majowy Pag... :) Bardzo chętnie będę zaglądać... 8)

maslinka napisał(a): My śmigaliśmy w sobotę (28 kwietnia) na Istrię

A jednak... :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2018 08:44

Mój ulubiony Sibenik - z przyjemnością popatrzę...

KarKoz napisał(a):
maslinka napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):Sporo rodaków miało podobny pomysł, co było widać po drodze, szczególnie w Czechach.
Oj tak... My śmigaliśmy w sobotę (28 kwietnia) na Istrię - na autostradzie w Czechach i w Austrii prawie same polskie auta ;)
Ja w Bibione we Włoszech częściej chyba słyszałem polski niż włoski język.
8O 8O 8O To jestem zaskoczona, bo byłam obok i zdecydowanie włoski królował....
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 17.05.2018 11:23

Też z chęcią zerknę, bo planuję w lipcu jednodniowy wypad na Pag :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.05.2018 11:32

Bardzo lubię Twoje relacje więc nie może mnie tu zabraknąć :D .
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 17.05.2018 15:15

Jak Pag to zasiadam. W tym roku to mój cel wakacyjny
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2018 19:27

Ja też się melduję bo jestem miłośniczką Pagu :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 17.05.2018 23:23

Witam Was serdecznie i zapraszam na ciąg dalszy.

Szczególnie cieszę się z odwiedzin
marze_na napisał(a):... nie może mnie tu zabraknąć :D .

przygotowującej wg mnie najlepsze (ostatnio głównie włoskie) fotorelacje na tym forum, kto jeszcze nie zaglądał to namawiam serdecznie,

oraz największej w moich oczach Cromaniaczki na tym forum
maslinka napisał(a):Oj tak... My śmigaliśmy w sobotę (28 kwietnia) na Istrię -(...)
Będę śledzić z zainteresowaniem i porównywać pogodę do tej, którą mieliśmy w tym czasie na Istrii ;)
, fajnie, że wreszczie zdecydowaliście się na "serce" Chorwacji, już nie mogę się doczekać szczegółowej relacji z półwyspu. Mam nadzieję, że Ci się podobał, bo pamiętam jak kiedyś pisałaś, że nie jesteś do niego przekonana.

Niestety ale miłośników Pagu muszę rozczarować, nasz pobyt był krótki, a jak widać w foto-prologu trochę pojeździliśmy po bliższej i dalszej okolicy i na samą wyspę niewiele było czasu. Ale coś tam pokażę:).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2018 23:31

_Piotrek_ napisał(a):Szczególnie cieszę się z odwiedzin
.... największej w moich oczach Cromaniaczki na tym forum
maslinka napisał(a):Oj tak... My śmigaliśmy w sobotę (28 kwietnia) na Istrię -(...)
Będę śledzić z zainteresowaniem i porównywać pogodę do tej, którą mieliśmy w tym czasie na Istrii ;)
, fajnie, że wreszczie zdecydowaliście się na "serce" Chorwacji, już nie mogę się doczekać szczegółowej relacji z półwyspu.

Może być problem z relacją, bo w innym wątku maslinka zapowiedziała koniec ich pisania. :roll: :cry:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 17.05.2018 23:52

W podróż wyruszyliśmy w sobotę rano, kolejka po winiety na pierwszej stacji paliw przy autostradzie w Czechach wychodziła poza budynek, dobrze że zaopatrzyliśmy się w nie wcześniej. Tu byliśmy spokojnie pół godziny do przodu, niestety kilkadziesiąt km dalej wpadliśmy w korek. Niestety, nie jedyny. Przez Czechy podróż, pomimo autostrad i dróg szybkiego ruchu, z powodu remontów wyglądała fatalnie. Myślę, że straciliśmy w sumie z 1,5 godziny. a już dojazd do granicy z Austrią, do ronda w Mikulowie - to kilkanaście km drogi z prędkością tak około 20km/h. Na szczęście później było zdecydowanie lepiej. Tradycyjnie juz w Ilz w Austrii zjeżdżamy z autrostrady żeby przerwać monotonię i przez Bad Radkersburg bocznymi drogami pomykamy przez Słowenię by do Chorwacji wjechać na przejściu w pobliżu miejscowości Cvetlin. Szkoda że było późno bo pewnie zatrzymalibyśmy się na chwilę w Trakoscanie, ale może inny razem. Póżniej już wjazd na autostradę i tak do Posedarje. Odcinek Gornji Macelj - Lucko to opłata jeśli dobrze pamiętam 48 albo 49Kun(~80km), tymczasem Lucko - Posedarje to 119 kun(~240km) nie wiem jak oni to kalkulują. Na miejsce - noclegi mamy na końcu miasta Pag, docieramy już wieczorem. Na szczęście kolacja jeszcze na nas czeka :).

W niedzielę święcimy dzień święty :), odpoczywamy po całodziennej podrózy. Pogoda piękna jak w lato, więc plażujemy, my moczymy nogi, a dzieciaki kąpały się jak gdyby nigdy nic. W sumie woda całkiem ciepła, bardzo dawno nie byłem już nad Bałtykiem, ale myślę że spokojnie można by temperaturę wody porównać do tej w naszym morzu w ciepłe lato. Wczesnym popołudniem poszliśmy na spacer do centrum.

15
Obrazek

16
Obrazek

17
Obrazek

18
Obrazek

Stare miasto Pag jest całkiem przyjemne, wąskie brukowane uliczki, kamienna zabudowa, którą znamy też z innym miast. W centrum starej zabudowy mieści się plac - Glavni gradski trg przy którym stoi największy XV wieczny kościół Wniebowstąpienia NMP. W uliczce prowadzącej do mostu znajduje się punkt informacji turystycznej, są nawet foldery w naszym języku.

19
Obrazek

20
Obrazek

21
Obrazek

22
Obrazek

23
Obrazek

24
Obrazek

25
Obrazek

26
Obrazek


27
Obrazek

28
Obrazek

29
Obrazek

30
Obrazek

31
Obrazek

32
Obrazek

33
Obrazek


Dosyć dużo turystów (szczególnie w porównaniu do tego co było w kolejnych dniach), w tym ze Słowenii i Austrii, widać jednak, że to nie jest sezon, tylko nieliczne konoby/restauracje/ bary są czynne, ale lodów oczywiście nie mogliśmy sobie odmówić, 8 kn, ale naprawdę konkretna i bardzo smaczna porcja.
Ostatnio edytowano 03.06.2018 22:58 przez _Piotrek_, łącznie edytowano 3 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.05.2018 23:52

_Piotrek_ napisał(a):Szczególnie cieszę się z odwiedzin
.... największej w moich oczach Cromaniaczki na tym forum

:oops: :D

Janusz Bajcer napisał(a):Może być problem z relacją, bo w innym wątku maslinka zapowiedziała koniec ich pisania. :roll: :cry:

Zapowiedziała, bo się zdenerwowała końcem działalności fmixa :roll: (Zniknęły zdjęcia w prawie wszystkich moich relacjach :evil:)
Ale po ochłonięciu stwierdziłam, że może coś jeszcze napiszę ;) Muszę tylko "ogarnąć" jakiś inny serwis hostingowy albo po prostu wrzucać zdjęcia na serwer cro.pli :)

Ale zielona trawa na przedostatnim zdjęciu 8O Nie do pomyślenia na tej księżycowej wyspie ;) No chyba że w okolicach Lun.
Majowa zieleń w Chorwacji była dla mnie trochę nienaturalna ;), chociaż podobała mi się, miła odmiana.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 18.05.2018 00:05

maslinka napisał(a):...

Janusz Bajcer napisał(a):Może być problem z relacją, bo w innym wątku maslinka zapowiedziała koniec ich pisania. :roll: :cry:

Zapowiedziała, bo się zdenerwowała końcem działalności fmixa :roll: (Zniknęły zdjęcia w prawie wszystkich moich relacjach :evil:)
Ale po ochłonięciu stwierdziłam, że może coś jeszcze napiszę ;) Muszę tylko "ogarnąć" jakiś inny serwis hostingowy albo po prostu wrzucać zdjęcia na serwer cro.pli :)


hehe, wszystko na temat
też mnie wkurzyło, że wszystko skasowali, miałem tam chyba ze 3 tys zdjęć, do których były odnośniki w relacjach, trudno
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag - majówka 2018 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone