Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag, Drażica - krótka relacja

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004
Pag, Drażica - krótka relacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 29.08.2008 19:02

Witam
Tegoroczny urlop spędziliśmy na kempingu Drażica na wyspie Pag.
Załoga: ja+ żona +2 nastolatki.
Sprzęt: meganka + przyczepka niewiadówka.
Droga: Warszawa-Zwardoń-Bratysława-Wiedeń- Graz-Maribor-Ptuj-Zagrzeb-Pag. W tamtą stronę pojechałem na Pag przez most, żeby sobie pooglądać a powrót promem. Promem oczywiście szybciej i krócej a i widoki ciekawsze. Podróż bez niespodzianek - trochę emocji w Słowenii - ale bez nawigacji tylko z mapami googla przejechałem bez problemu przez centrum Mariboru i sławne rondo. Drogi płatne są oznaczone a drogowskazy jako bezpłatne pokazują odcinek od ronda do pierwszego zjazdu z hitrej ale ja jechałem wg opisu z forum i było o.k.
Kempingi na Pagu:
Drażica - dla mnie rewelacja. Planowałem tydzień zostałem trzy. Położony na totalnym zapupiu. Dojazd wąską stromą drogą. Jak zjechałem w dół z przyczepą o samodzielnym wyjechaniu nie było mowy. Koła palą gumę, auto stoi w miejscu. Tu z pomocą przychodzi właściciel. Traktorem ustawia przyczepy, lawety do łodzi itp. oraz wywozi je do głównej drogi.
Kemping jest mały, kameralny - może na 30-40 rodzin. Położony w wąwozie biegnącym od morza w głąb lądu. Po obu stronach na zboczach miejsca dla przyczep i namiotów. Najlepsze miejscówki jak wszędzie zajęte na stałe. Wiele miejsc jest słabo ocienionych, łatwiej oczywiście schować namiocik niż przyczepę. Drzewa to przede wszystkim oliwki, więc raczej są niskie.
Miejsca oddalone od siebie i dość duże.
Sanitariaty takie sobie ale super czyste. Ciepła woda po 17.
Prąd jest.
Plaże w małych zatoczkach, jedna piaszczysta. Woda rewelacyjna, czysta i b. ciepła.
Porządek na kempingu idealny, w nocy absolutna cisza. Z kempu korzystają głównie spokojnie ludzie, miejsce temu sprzyja - brak dyskotek itp.
Na miejscu jest konoba, wg mnie beznadziejna ponieważ danie na wieczór musisz zamówić rano. Na bieżąco nic nie można dostać.
Zaopatrzenie w Nowalj - 10 km. Na miejscu przywożą pieczywo i 2 x w tygodniu owoce/warzywa.
Czego mi brakowało - to właśnie jakiegoś sklepiku i baru. Nie ma też żadnego boiska czy zwykłego stołu do ping-ponga.

Strasko - był u mnie alternatywą dla Drażicy.
Okazał się nie do przyjęcia. Przytłaczający moloch.tłum ludzi, namiot na namiocie. Niby w mieście ale za daleko na dojście-trzeba korzystać z ciuchci lub roweru żeby dostać się do Nowalj.
Simuni - mniejszy od w/w ale położony poniżej głównej drogi. Nie podobał mi się. Oba Kempy przeraźliwie drogie.
Św. Duch - to raczej pole namiotowe. Pięknie położone, cudny widok ale zero infrastruktury no i cienia. PATELNIA jakiej nie widziałem, dodatkowo otoczona wysoką trzciną hamującą ruch powietrza.
Skrodowara - tuż obok Drażicy ale zupełnie odmienny charakter. Brak prądu, sanitariaty ... pomińmy temat, parcele bardzo gęsto, namioty rozdzielone ręcznikami, kampery zderzak w zderzak. Brak cienia.

Na Pagu do oglądania dużo nie ma. Miasto Pag można sobie darować, Nowalja jest fajna - typowy kurort. Koniecznie trzeba pojechać na plażę Sw. Ducha - rewelacyjne widoki, fajna woda.

Sport.
Poza pływaniem w tym roku bawiłem się kajakiem - Sevylor Amazon. Dmuchany, łatwy w transporcie, fajnie pływa choć do sztywnych mu dużo brakuje. Świetna zabawa, można odwiedzić miejsca nie dostępne z lądu. Polecam.
Rower jak zwykle się nie zmieścił ale nie żałowałem, ponieważ na Drażicy nie ma gdzie jeździć. Co innego w Nowalj, tam rower jak znalazł.

Na koniec - co mnie irytowało? Wszędzie pełno śmieci. Na każdym parkingu, punkcie widokowym, nawet w odludnych zatoczkach są stosy śmieci, butelek, opon itp.

Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.05.2009 10:25

Robi. Korzystając z Twojej wiedzy chciałam zapytać o plaże... na polecanmym przez Ciebie kempingu. Dla mnie to bardzo wazny aspekt a ze zdjęć wnioskuję, że jest tam porcik plus nie przepadam za piszczystymi plażami :cry: w HR.

Możesz coś więcej napisać o plażach?

Zastanawiam się też nad tym jak tam ustawić nasza cycepkę... nasza ma DMC 1300kg i jest długa na 6,60... :roll:

Simuni kojarze ale ... z 1997 roku i podobał mi się wtedy ale teraz to inna bajka i inny Pag a ja lubię ustronne miejsca, wiem też że ta część wyspy to spojojne i ciche miejsce mniej odwiedzane a co za tym idzie mniej dotkniete tłumami :)
Można gdzies popędzić spacerkiem na inne plaże?
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 22.05.2009 12:08

porcik to za dużo powiedziane - kilka łajb cumuje i tyle. Plaże są typowe - skaliste z zatokami, nie ma tłoku. Piaszczysta jest jedna - nie musisz tam maszerować - to miejsce dla maluchów, za falochronem = 100% bezpieczeństwa. tuż przy kampie jest maleńka plaża żwirkowa.
Przyczepę ustawi Ci właściciel traktorkiem. Ale.... jeżeli tam wiedziesz to musisz zostać. O własnych siłach się nie wydostaniesz chyba, że masz auto 4x4 z reduktorem - górka ze śliskim asfaltem.
Pamiętaj, że to miejsce to dzicz!!!! nie ma porównania z Cresem o którym poprzednio rozmawialiśmy. Ale ja bym chętnie tam wrócił. Niestety w tym roku Istria chyba mnie czeka ze względów rodzinno towarzyskich
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2009 12:15

robi napisał(a): Niestety w tym roku Istria chyba mnie czeka ze względów rodzinno towarzyskich. Pozdrawiam


Dlaczego niestety :?: :roll: Istria też jest ładna i warta zobaczenia.
Jeśli nie czytałeś, zapraszam do relacji
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.05.2009 12:28

Robi :)
Ale chodzi mi o to, że ja chetnie będę maszerować jeśli w efekcie dotrę do jakiejś żwirkowej plazy :D Tak jak pisałam kiedyś jadę z psem dlatego wolałabym nie przeszkadzać.

Mówisz, że muszę zostać :lol: Ale chyba mnie wypuszczą jak będę chciała wrócić do domu hihihi Auto to Mondeo 130KM 2,0 disel moze damy rade... niestety drugie autko LR Discovery nie ma jeszcze haka no i niestety ten zestawik powoduje że trzeba mieć B do E więc... na czerwiec nie ma wyjścia jak Mondeo :)
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 22.05.2009 12:30

Istria niestety bo jest taka mało Chorwacka :D Raczej Włochy mi przypomina. No i kempingi to molochy (disco, animacje, basen z tłumem ludzi) a ja odludek jestem (tylko na wakacjach) i kameralność cenię. W tym roku ustępuję rodzince. Mam kajak a tam wysepki blisko... może w Robinsona się zabawię.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2009 12:36

Czasem na kempingu - molochu znajdziesz bardziej ustronne miejsce, niż na małym zatłoczonym kempingu :lol:

Pozdrav
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 22.05.2009 12:36

ally napisał(a):Robi :)
Mówisz, że muszę zostać :lol: Ale chyba mnie wypuszczą jak będę chciała wrócić do domu hihihi Auto to Mondeo 130KM 2,0 disel moze damy rade... )

nie - na 100% nie dasz rady. Potrzebny będzie traktor właściciela.
Ja mam megankę i niewiadówkę (400kg) i poza paleniem gum nic się nie dało zrobić.
Przy pobycie jest to gratis ale jeżeli Ci się nie spodoba to nie wiem.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.05.2009 12:42

:lol: nie no czemu ma mi się nie podobać!
Poprostu wolałabym być bardziej mobilna heheheh Pojadę i zobaczymy - najpier zazwyczaj idę na nóżkach sprawdzić dany kemping, a potem wjeżdżam :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.05.2009 21:28

Robi, masz może jakieś fotki z Dradzicy i okolic :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2009 21:34

Kilka małych fotek jest na stronie kempingu

http://www.autocampdrazica.com/hr/autokamp.htm

ale te pewnie Rysiu już widziałeś :?:

Trochę zdjęć jest w relacji Maslinki :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.05.2009 11:04

Wg relacji Maslinki camp wygląda ciekawie :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.05.2009 11:14

Rysio napisał(a):Wg relacji Maslinki camp wygląda ciekawie :D

Zgadza się, tak uważam :D
Przede wszystkim jest od strony pełnego morza - to duży plus :!: Poza tym miło zacieniony (położony w oliwnym gaju) i stosunkowo niedrogi (płaciliśmy ok. 70 zł za dobę za 2 osoby, samochód, namiot i prąd).
U gospodyni można zamówić świeży chleb, zjeść kolację na tarasie z widokiem na morze. I blisko stamtąd na "koniuszek Pagu", do Lun i Tovarnele - uroczego zakątka ze starymi, dzikimi gajami oliwnymi.

Pozdrawiam :)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.05.2009 11:23

Maslinko. A czy możemy liczyć na jakieś dodatkowe zdjęcia z kempingu - te z relacji już widziałam. Ale interesuje mnei wygląd plaży. Ten kemping mam jako alternatywnę dla kempingu Simuni, który jest dość drogi...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.05.2009 11:32

Ally, jak wrócę z pracy, to przeszukam komputer i jak znajdę jeszcze jakieś zdjęcia z plaży Drażica, to na pewno wrzucę :) Z campingu to już raczej nic ciekawego nie mam... Mamy jakieś, jak siedzimy i jemy, ale poza nami niewiele na nich widać.
Powiem jeszcze, że minusem tego campingu (bo wspominałam głównie o plusach :wink:) jest położenie na małej skarpie. Jeśli jesteście rozbici w górnej części, trzeba się wspinać trochę, wracając z toalety.
Ubikacje też nie są bardzo czyste i pachnące, ale w normie. Jestem w tej kwestii wymagająca i aż tak bardzo nie narzekałam :wink:
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Pag, Drażica - krótka relacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone