Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag czy Orebic co wybrac??

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2016 09:24

Koenig napisał(a):Też jestem ciekaw co takiego jest w tym Pagu, że ma tylu zwolenników? :D Nie byłem tam, ale zdjęcia (których jest na forum mnóstwo) jakoś mnie nie zachęcają. Co oczywiście nie znaczy że kiedyś tam się jednak nie wybiorę, lubię poznawać nowe miejsca.

Bo chyba z Pagiem jest tak, że albo się go kocha - albo nienawidzi :oczko_usmiech:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.03.2016 09:25

To nie jest plac dla wszystkich. :mrgreen:
Janusz Bajcer napisał(a):Bo chyba z Pagiem jest tak, że albo się go kocha - albo nienawidzi :oczko_usmiech:

Innej opcji nie ma. :oczko_usmiech:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 09.03.2016 09:29

anakin napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Bo chyba z Pagiem jest tak, że albo się go kocha - albo nienawidzi :oczko_usmiech:

Innej opcji nie ma. :oczko_usmiech:

No i właśnie bardzo mnie to intryguje skąd u Was takie uwielbienie dla tej "księżycowej" wyspy :D Jest Was zbyt wielu, by to mogła być jakaś manipulacja :D
Kiedyś to sprawdzę, ale jeszcze nie w tym roku.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.03.2016 09:41

Koenig napisał(a):No i właśnie bardzo mnie to intryguje skąd u Was takie uwielbienie dla tej "księżycowej" wyspy :D Jest Was zbyt wielu, by to mogła być jakaś manipulacja :D
Kiedyś to sprawdzę, ale jeszcze nie w tym roku.

Musisz po prostu jechać i sam ocenić.
Opcję są dwie - albo nigdy tam nie wrócisz, albo będziesz chciał wracać stale..... :mrgreen:

Nie chcę tego porównywać do innych wysp, tym bardziej, że byłem na jednej. :lol:
Ale to nie ten klimat. :?
Kiedyś pojadę jeszcze na Hvar i nigdzie więcej. :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.03.2016 10:04

Flacha napisał(a):Za makarską czyli bardziej na południe w stronę Dubrownika czy na północ w stronę Splitu, Zadaru?


Za Makarską tzn na południe. Brela, Tucepi, Podgora, Igrane, Żivogosce (moje typ na wrzesień).

Koenig napisał(a):Też jestem ciekaw co takiego jest w tym Pagu, że ma tylu zwolenników? :D


Sam chciałbym wiedzieć dlaczego jadę tam po raz 5, choć większość wybrzeża i wysp poznałem w większym lub mniejszym stopniu 8)

Koenig napisał(a):Nie byłem tam ...


... więc nie zrozumiesz 8)

anakin napisał(a):Kiedyś pojadę jeszcze na Hvar i nigdzie więcej. :wink:


Po co :?: Ja jeśli wrócę to tylko po to żeby go opływać gumjakiem, ale to i tak dopiero w drugiej kolejności po Cresie :sm:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.03.2016 14:03

Rysio napisał(a):
Flacha napisał(a):Za makarską czyli bardziej na południe w stronę Dubrownika czy na północ w stronę Splitu, Zadaru?


Za Makarską tzn na południe. Brela, Tucepi, Podgora, Igrane, Żivogosce (moje typ na wrzesień).


Dokładnie to miałam na myśli. Może tylko nie do końca Brelę. :wink:
Dodałabym jeszcze ewentualnie Zaostrog, bo plaże ma w wielu miejscach ładnie zacienione i z odpowiednimi kamyczkami dla malucha. O atrakcje we wrześniu wypytaj Krzycha:
zaostrog-makarska-banja-luka-zagrzeb-z-9mczna-coreczka-t47155.html
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.03.2016 14:05

Rysio napisał(a):
anakin napisał(a):Kiedyś pojadę jeszcze na Hvar i nigdzie więcej. :wink:

Po co :?: :sm:

Bo nie byłem? :mrgreen:

W sumie na Braču też kiedyś nie byłem... :roll:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 09.03.2016 14:43

anakin napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Bo chyba z Pagiem jest tak, że albo się go kocha - albo nienawidzi :oczko_usmiech:

Innej opcji nie ma. :oczko_usmiech:


Niekoniecznie :oczko_usmiech:

Mnie się Pag podoba, ale całego urlopu raczej nie chciałbym ponownie na tej wyspie spędzić. Byłem kiedyś tydzień, teraz robię tam 1-2-dniowy popas w drodze powrotnej z południa Cro do domu. Krajobrazy i plaże Zatoki Paškiej są nie do podrobienia, natomiast ładnych zabytkowych kamiennych miasteczek trochę mi brakuje. Żałuję, bo sporo bliżej niż na Pelješac czy Hvar, poza tym trochę taniej.

Gdyby tak połączyć istryjskie miasteczka z plażami Pagu... :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.03.2016 15:23

Krzychooo napisał(a):Gdyby tak połączyć istryjskie miasteczka z plażami Pagu... :D

Taki Grožnjan nad plażami Sv. Mariji... bajka... 8)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.03.2016 17:03

anakin napisał(a):Bo nie byłem? :mrgreen:

W sumie na Braču też kiedyś nie byłem... :roll:


Oka wybitego czy złamanego kręgosłupa też nie miałeś 8) W sumie po Hvarze można pojeździć parę dni, ale jak Cię już kopnie to wyłącznie za osiołkowym tunelem, a jakby Ci się jednak tak daleko nie chciało to wskocz na Cres i w razie czego na Pag masz bliżej :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 09.03.2016 18:08

Krzychooo napisał(a):
anakin napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Bo chyba z Pagiem jest tak, że albo się go kocha - albo nienawidzi :oczko_usmiech:

Innej opcji nie ma. :oczko_usmiech:


Niekoniecznie :oczko_usmiech:

Mnie się Pag podoba, ale całego urlopu raczej nie chciałbym ponownie na tej wyspie spędzić.


No to nie kochasz go tak całkiem ;) Po prostu lubisz ... :)


Krzychooo napisał(a):Gdyby tak połączyć istryjskie miasteczka z plażami Pagu... :D

Dodać kawałek dalmacji i jeszcze przenieść w rejon Cieszyna :roll:
:)
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 10.03.2016 22:13

Może Orebic, a potem promem na Korculę i łódeczką do Dubrownika.
Obrazek
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 24.03.2016 21:13

Lepszy Trpanj niż Orebic.....
Piękna Divna, Duba Peljes..... wspomnienia wracają :)
Albo może Dingac Borak ?
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 24.03.2016 21:30

Ja polecam Orebič ze swojej strony, na plażę zawsze można podjechac, a tam dodatkowo masz fajną bazę wypadową na Korčulę :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.03.2016 22:00

:D jak dla mnie Orebic to zdecydowanie zbyt rozrywkowa miejscowość. Mniej więcej nasz Rewal. Mnóstwo Polaków, zgiełk, hałas i totalna nuda...

Jeśli miałabym się decydować, wolę następną miejscówkę - Kućiste lub Viganij, ewentualnie, polecam prom i przeprawę na Korculę.


[b]p.s. niestety Pag, jak dla nas, to może następny sezon...[/b]
Ostatnio edytowano 24.03.2016 22:48 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pag czy Orebic co wybrac?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone