Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag, Brač czy Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TommyBB
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.05.2014
Pag, Brač czy Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) TommyBB » 31.05.2014 12:43

Forum cro.pl czytuję już od dawna, ale jako że jest to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie.

Zanosi się na to że na przełomie lipca i sierpnia po raz trzeci z żoną oraz znajomymi wybierzemy się do Chorwacji.
Jako że na mnie w głównej mierze spoczął dylemat wyboru miejsca, zabrałem się za przeglądanie forum.
Po przeczytaniu kilkunastu wątków oraz relacji poszukiwania moje zawęziłem do trzech miejsc:

- Pag
- wyspa Brač (Sumartin)
- półwysep Pelješac (Žuljana, Trstenik)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i rady które mogą mi pomóc dokonać ostatecznego wyboru.
Poniżej postaram się opisać na czym najbardziej mi zależy:

1. Typ miejscowości - mała z klimatem, jak najmniej komercji. Wystarczy jeden sklepik, jakiś stragan z warzywami, dużym atutem była by możliwość zakupu świeżych ryb rano. Jakaś jedna dwie konoby z dobrym jedzeniem.
2. Typ plaż - niewielkie, kameralne, urokliwe. Bardzo podobała się nam na przykład plaża na Hvarze w Sveta Nedjelja.
3. Możliwość "wypadu" do większej miejscowości również jest argumentem za. Dlatego pod uwagę biorę Sumartin ponieważ stamtąd promem nawet bez samochodu moglibyśmy wybrać się pospacerować na Makarską.
4. Po raz kolejny będziemy jechać "w ciemno", 6 osób, trochę się obawiam czy w tak małej miejscowości jak Žuljana znajdziemy jakiś apartament w rozsądnej cenie.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.06.2014 10:19

W ubiegłym roku byłem na Brač właśnie w okolicy Sumartin. W samym Sumartinie raczej apartamentów nie szukaj, już prędzej trochę za centrum, gdzieś w tej okolicy:
http://goo.gl/maps/RXjIF
Lub po drugiej stronie zatoki w dzielnicach Selcy (Puntinak lub Ružmarin):
http://goo.gl/maps/rQMK7
Możesz trochę o tym miejscu poczytać w mojej relacji:
bra-2013-czyli-powrot-do-korzeni-t42435.html

Jeśli chcesz się dowiedzieć o ty miejscu czegoś więcej, to pisz może będę coś wiedział :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.06.2014 11:57

Nie wypowiem się na temat Pagu, bo jeszcze tam nie byliśmy.
Pozostałe wymienione przez Ciebie miejscowości miałam przyjemność odwiedzić :D i najbardziej klimatyczny wydaje mi się Trstenik.
Napiszę jeszcze, że na Peljesacu najbardziej oczarowało mnie Kuciste :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.06.2014 12:46

Jesli chodzi o mnie,polecam kazda z trzech wymienionych opcji.wszedzie znajdziesz klimatyczne miejsca.na Peljeszcu polecam Dube Peljeszką,na Braczu Povlije(zalezy co kto lubi...ja jade odpoczac;-),na Pagu peryferie miasteczka Pag...wybieraj :-D
TommyBB
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) TommyBB » 11.06.2014 18:06

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)

dids76 napisał(a):Jeśli chcesz się dowiedzieć o ty miejscu czegoś więcej, to pisz może będę coś wiedział :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:



Dilds76 czy w okolicy Sumartinu znalazłeś jakieś niewielkie kameralne plaże? Takie gdzie nie wchodzisz od razu do głębi tylko jest kawałek płycizny?

Ok, chyba sam sobie odpowiem po przeczytaniu Twojej relacji :)

Widzę że dosyć ładnie wyglądają plaże koło cmentarza :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2014 09:10

TommyBB napisał(a):Widzę że dosyć ładnie wyglądają plaże koło cmentarza :)


Właśnie ta koło cmentarza a nawet dwie które tam są. No i plaża w Puntinaku, też jest tam dosyć płytko :wink:
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013
pag ? brac? makarska? pomozcie wybrac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 14.01.2016 00:00

Hejka, w tym roku wybieram sie po raz 4 chorwacji i mam problem. Gdzie tym razem ? Do tej pory mam na koncie Zadar, Vodice przez Sibenik do splitu, Wodospady Krka, Plitvice i kilka miejscowosci ponad Zadarem (zadrem?) gdzie niewiele bylo do zobaczenia.

W tym roku po obejrzeniu miliona waszych zdjec zastanawiam sie nad Pagiem, Bracem i okolica Makarskiej, myslalam rowniez nad Pelješac ale chyba troche za daleko, tak dluga podroz nie bardzo mi sie widzi. Zalezy mi na miejscowosci niekoniecznie zatloczonej, takiej ktora bedzie zachwycac widokami, widokami natury najlepiej:)

Pomozecie ? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2016 07:36

Myślę, że pomogą Kluby :wink:
Linki w poście drugim :idea:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2016 12:29

@Pauline.
Po prostu Hvar.
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 14.01.2016 17:01

kaeres napisał(a):@Pauline.
Po prostu Hvar.



Hvar jeszcze dalej :D gdybym miala wiecej czasu pewnie zrobilabym pol na pol ale niestety mam tylko 7 dni i nie usmiecha mi sie 16 godzinna droga w jedna strone :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2016 17:50

Skoro tylko tydzień - to najbliżej Pag.
A jeszcze bliżej Istria :idea:
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 15.01.2016 12:38

Janusz Bajcer napisał(a):Skoro tylko tydzień - to najbliżej Pag.
A jeszcze bliżej Istria :idea:


Istria mnie jakos nie przekonuje :? stare budynki i te sprawy mnie nie kreca, raczej morze, plaze, zatoczki i piekne widoki :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2016 12:51

Pauline napisał(a):Istria mnie jakos nie przekonuje :? stare budynki i te sprawy mnie nie kreca, raczej morze, plaze, zatoczki i piekne widoki :)

No trzeba jechać dalej na południe (za Split) :idea:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 15.01.2016 13:15

Janusz Bajcer napisał(a):
Pauline napisał(a):Istria mnie jakos nie przekonuje :? stare budynki i te sprawy mnie nie kreca, raczej morze, plaze, zatoczki i piekne widoki :)

No trzeba jechać dalej na południe (za Split) :idea:


Zupełnie zgadzam się z Januszem. Prawdziwa Chorwacja dla mnie tylko za Splitem :P
Jeśli chodzi o Pag, zaplanowaliśmy któregoś roku i równie szybko jak tam dotarliśmy, zjechaliśmy dalej na południe. A już Pag Novalia chyba gorszy od Łeby w największym sezonie. Krajobraz raczej też mało ciekawy. Polecam Brać lub Hvar :lol:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone