Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag, Brač czy Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2016 15:09

Beata W. napisał(a):Zupełnie zgadzam się z Januszem. Prawdziwa Chorwacja dla mnie tylko za Splitem :P
Dla mnie Istria to też prawdziwa Chorwacja - tylko troszkę inna niż za Splitem :wink: :idea:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 15.01.2016 15:54

Miasteczka na Istrii są bardzo urokliwe i można np zorganizować wycieczkę do Wenecji. Mam natomiast gorsze wspomnienia jeśli chodzi o pogodę. Plaże też zdecydowanie lepiej wyglądają w południowej części kraju. Jeśli nie ma więc dużo urlopu, żeby go podzielić to wybieram Dalmację. W tym roku może Omiś ze względu na małe dziecko ( przyzwoita odległość), aczkolwiek Korcula chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu :roll:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 15.01.2016 16:11

Janusz Bajcer napisał(a):
Pauline napisał(a):Istria mnie jakos nie przekonuje :? stare budynki i te sprawy mnie nie kreca, raczej morze, plaze, zatoczki i piekne widoki :)

No trzeba jechać dalej na południe (za Split) :idea:


Można pomyśleć o wschodniej części Istrii - Brscec ( ogromnie urokliwy, z zatoczkami, plażyczkami), Moscenicka Draga...., a może wyspa Cres albo Losnj...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.01.2016 16:18

Janusz Bajcer napisał(a):
Beata W. napisał(a):Prawdziwa Chorwacja dla mnie tylko za Splitem :P
Dla mnie Istria to też prawdziwa Chorwacja - tylko troszkę inna niż za Splitem :wink: :idea:

Popieram Janusza. To jakby twierdzić, że prawdziwa Polska to tylko Kraków czy Gniezno czy Zakopane, a Warszawa czy Mazury to już nie Polska, bo nie ma tam śladów dawnej historii czy gór.

Istria jest fajna, a jak zależy na widoczkach czy plażach to także są. A Omiś? - brudno, mulista woda, tłok i zimne prądy w morzu.
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 15.01.2016 19:14

Beata W. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Pauline napisał(a):Istria mnie jakos nie przekonuje :? stare budynki i te sprawy mnie nie kreca, raczej morze, plaze, zatoczki i piekne widoki :)

No trzeba jechać dalej na południe (za Split) :idea:


Zupełnie zgadzam się z Januszem. Prawdziwa Chorwacja dla mnie tylko za Splitem :P
Jeśli chodzi o Pag, zaplanowaliśmy któregoś roku i równie szybko jak tam dotarliśmy, zjechaliśmy dalej na południe. A już Pag Novalia chyba gorszy od Łeby w największym sezonie. Krajobraz raczej też mało ciekawy. Polecam Brać lub Hvar :lol:



wcale mi nie pomagacie :lol: usiluje wybrac cos z rejonow bardziej polnocnych :) nikt nie wspomina wysp bardziej na polnoc, Cres, Krk, Rab... warto :?: nie jestem AZ TAK wybredna :lol:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 15.01.2016 20:09

Pauline napisał(a):
Beata W. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Pauline napisał(a):Istria mnie jakos nie przekonuje :? stare budynki i te sprawy mnie nie kreca, raczej morze, plaze, zatoczki i piekne widoki :)

No trzeba jechać dalej na południe (za Split) :idea:


Zupełnie zgadzam się z Januszem. Prawdziwa Chorwacja dla mnie tylko za Splitem :P
Jeśli chodzi o Pag, zaplanowaliśmy któregoś roku i równie szybko jak tam dotarliśmy, zjechaliśmy dalej na południe. A już Pag Novalia chyba gorszy od Łeby w największym sezonie. Krajobraz raczej też mało ciekawy. Polecam Brać lub Hvar :lol:



wcale mi nie pomagacie :lol: usiluje wybrac cos z rejonow bardziej polnocnych :) nikt nie wspomina wysp bardziej na polnoc, Cres, Krk, Rab... warto :?: nie jestem AZ TAK wybredna :lol:



Napisałam o Cresie i Losnj, cudne miejsca, mnie osobiście ogromnie urzekł Brscec...Pooglądaj zdjęcia w internecie, myślę, że warto rozważyć.
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 15.01.2016 20:27

viltob08 napisał(a):
Pauline napisał(a):
Beata W. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Pauline napisał(a):Istria mnie jakos nie przekonuje :? stare budynki i te sprawy mnie nie kreca, raczej morze, plaze, zatoczki i piekne widoki :)

No trzeba jechać dalej na południe (za Split) :idea:


Zupełnie zgadzam się z Januszem. Prawdziwa Chorwacja dla mnie tylko za Splitem :P
Jeśli chodzi o Pag, zaplanowaliśmy któregoś roku i równie szybko jak tam dotarliśmy, zjechaliśmy dalej na południe. A już Pag Novalia chyba gorszy od Łeby w największym sezonie. Krajobraz raczej też mało ciekawy. Polecam Brać lub Hvar :lol:



wcale mi nie pomagacie :lol: usiluje wybrac cos z rejonow bardziej polnocnych :) nikt nie wspomina wysp bardziej na polnoc, Cres, Krk, Rab... warto :?: nie jestem AZ TAK wybredna :lol:



Napisałam o Cresie i Losnj, cudne miejsca, mnie osobiście ogromnie urzekł Brscec...Pooglądaj zdjęcia w internecie, myślę, że warto rozważyć.



a czy temperatura wody w tych miejscach faktycznie jest odczuwalnie nizsza niz w dalmacji `?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2016 21:14

Pauline napisał(a):wcale mi nie pomagacie :lol: usiluje wybrac cos z rejonow bardziej polnocnych :) nikt nie wspomina wysp bardziej na polnoc, Cres, Krk, Rab... warto :?: nie jestem AZ TAK wybredna :lol:


cres-t31759.html

dalmacja-rejon-zadar-split-t31752.html
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.01.2016 21:17

Cres - ładnie ale trochę utrudniony dostęp do zatoczek, plaż.
Krk - ładnie ale tłumy.

;)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pag, Brač czy Pelješac - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone