Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

owoce - kiedy?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Barbara
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.04.2003
owoce - kiedy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barbara » 29.04.2003 11:26

Witajcie,
Kiedy w Chorwacji jest najwiecej owocow i kiedy sa najtansze?
Dziekuje.
Baska.
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 29.04.2003 12:38

W sierpniu.Tu myślę o arbuzach,winogronach i brzoskwiniach
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 30.04.2003 08:44

Hej!
A ja będę pożerać figi - jadę na przełomie sierpnia i września i na otarcie łez płynących z powodu tak późnego terminu urlopu są m.in. właśnie owoce!!! :lol:
Smacznego
meeg
Polo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 06.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polo » 30.04.2003 15:02

meeg napisał(a):Hej!
A ja będę pożerać figi - jadę na przełomie sierpnia i września i na otarcie łez płynących z powodu tak późnego terminu urlopu są m.in. właśnie owoce!!! :lol:
Smacznego
meeg

Obawiam się, że będą to ubiegłoroczne figi. Ostatnio byłem w HR we wrześniu, wtedy dopiero się pokazały świeżo dojrzałe. A najlepsze są troszkę podsuszone :mrgreen:

pozdrawiam,
Polo :lol:
tt

Nieprzeczytany postnapisał(a) tt » 30.04.2003 15:13

Polo napisał(a):
meeg napisał(a):Hej!
A ja będę pożerać figi - jadę na przełomie sierpnia i września i na otarcie łez płynących z powodu tak późnego terminu urlopu są m.in. właśnie owoce!!! :lol:
Smacznego
meeg

Obawiam się, że będą to ubiegłoroczne figi. Ostatnio byłem w HR we wrześniu, wtedy dopiero się pokazały świeżo dojrzałe. A najlepsze są troszkę podsuszone :mrgreen:

pozdrawiam,
Polo :lol:


mozna sie nie obawiac.
w zeslym roku jadlem figi w sierpniu (gdzies tak w polowie) :D
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 30.04.2003 16:00

polo napisał(a):Obawiam się, że będą to ubiegłoroczne figi. Ostatnio byłem w HR we wrześniu, wtedy dopiero się pokazały świeżo dojrzałe.


W zeszlym roku jadlem w sierpniu swierze dojrzale figi, sam je zrywalem, wiec chyba ze wisialy na drzewach rok czasu ;-)
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 01.05.2003 10:09

Wygląda na to że figi można smakować już na początku sierpnia (tak było w moim przypadku).Zaskoczeniem dla mnie była ich obecność nie tylko na targu ale nawet w takich miejscach jak muzeum w Solonie(między parkingiem i bramą wejsciową).Ale uwaga przy zrywaniu.Skórka ma taki sok który wręcz pali (swędzi) w kontakcie ze skórą i niewiele pomaga mycie.Wbrew temu co pisali moi przedmówcy najbardziej smakowały mi te z drzewka.Pozdrawiam wszystkich smakoszy tego owocu.
jaccco
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 19.05.2003 21:44

Generalnie owoce nie są tanie. Nawet takie "miejscowe" owoce jak winogrona czy brzoskwinie nie są tańsze niż w Polsce. Dużo owoców pochodzi z importu (głównie z Włoch). Te importowane są na ogół dorodniejsze ale smaczniejsze (zwłaszcza winogrona) są moim zdaniem chorwackie.
PZDR>

Powrót do Pogoda i klimat



cron
owoce - kiedy?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone