Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostrzeżenie przed parkingiem BP za Grazem i nie tylko.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 24.09.2013 21:41

Ja tam tylko się "nabijam" z oskarżania BP o osy. I sam temat jest śmieszny: "Ostrzeżenie przed parkingiem BP za Grazem" - już myślałem, że go tam napadli/okradli/zgwałcili/oszukali.
A tu tylko osa - pomijam jak zareagowała jego żona, bo to jej indywidualna dolegliwość. Ale taka osa mogła ją ukąsić gdziekolwiek - więc co tu ma BP do sprawy? To mnie rozbawiło głównie. Na marginesie doszła sprawa co należy robić z markizą jak się z domu wychodzi oraz brak TV.
Temat nadawał się do ostrzeżeń przed apartamentem - a właściwie jej gospodynią, ale nie przez sprawę z markizą, za zniszczenie której i autor powinien choćby w części czuć się winny.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 24.09.2013 21:45

Nikt się nie wyśmiewa a na pewno nie ja,którego też osa ukąsiła na wakacjach.
Bawi mnie tylko pozywanie wszystkich o wszystko w tym przypadku bogu ducha winną stację benzynową bp.
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 24.09.2013 22:06

A może to była polska osa ?

:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2013 23:21

Z autopsji mogę tylko stwierdzić, że spotkanie osy na stacji benzynowej w Austrii
jest prawie niemożliwe,
a tym bardziej kilkuset takich owadów :wink:
Osy nie lubią benzyny i ropy. A ponadto w Austrii jednak dbają kontenery ze śmieciami.
Współczuję wyjątkowego pecha
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.09.2013 07:31

wikol napisał(a):1. robić wała z gościa i nie potrafić naprawić dekodera, angażować kilka osób do naprawy.
2. nachodzić z samego rana gości po pieniądze / bardzo rażące zachowanie /
3. robić smród grillem i dymić na balkon
3. syf w pokoju
4. brak zmiany ręczników itd.
5. pszczoły na stacji

Panie Z, i uważasz że to mało istotne rzeczy ?

Chyba żle mnie zrozumiałeś-jestem za :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.09.2013 07:34

Lednice napisał(a):Z autopsji mogę tylko stwierdzić, że spotkanie osy na stacji benzynowej w Austrii
jest prawie niemożliwe,
a tym bardziej kilkuset takich owadów :wink:
Osy nie lubią benzyny i ropy. A ponadto w Austrii jednak dbają kontenery ze śmieciami.
Współczuję wyjątkowego pecha

O kosze być może dbają lecz bardziej zasranych toitoji nigdzie nie widziałem,wyglądało na to jakby ktoś dwójeczkę na suficie robił-masakra :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.09.2013 08:22

Raczej nikt z Was nie chciałby parkować na stacji gdzie roi się od pszczół. Tym bardziej z małymi dziećmi.

Nieważne że owady nie lubią zapachu benzyny. Życie pisze takie scenariusze, że może stać się wszystko.
Ciekawe czy Wy wypuścilibyście swoje małe dzieci w takiej sytuacji z auta. Ja napewno nie.

Także trochę pokory do sytuacji, bo różne rzeczy mogą się zdarzyć.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.09.2013 08:26

Mariusz_M napisał(a):Ja tam tylko się "nabijam" z oskarżania BP o osy. I sam temat jest śmieszny: "Ostrzeżenie przed parkingiem BP za Grazem" - już myślałem, że go tam napadli/okradli/zgwałcili/oszukali.
A tu tylko osa - pomijam jak zareagowała jego żona, bo to jej indywidualna dolegliwość. Ale taka osa mogła ją ukąsić gdziekolwiek - więc co tu ma BP do sprawy? To mnie rozbawiło głównie. Na marginesie doszła sprawa co należy robić z markizą jak się z domu wychodzi oraz brak TV.
Temat nadawał się do ostrzeżeń przed apartamentem - a właściwie jej gospodynią, ale nie przez sprawę z markizą, za zniszczenie której i autor powinien choćby w części czuć się winny.


Ciekawe jak by taka osa ugryzła Twoją żonkę, czy też byś się tak "nabijał". Chłopie, trochę rozsądku.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 25.09.2013 08:42

Nikt się nie nabija z ugryzienia przez osę,bo to dla alergika bardzo niebezpieczna i nieprzyjemna sprawa.
Nabijamy się o pozwanie austriackiej stacji bp za użądlenie osy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.09.2013 08:53

Na temat TV nie dyskutuję, na temat markizy też nie (choć sorry, dla mnie jasne jak 2*2 jest to, że może zdarzyć się wiatr i w życiu przewidującym być trzeba, ale jak mówię - nie dyskutuje). Ale rzekoma stacja BP wierz mi nie jest jedyną na której w tym roku spotkałam osy w drodze "do" i "z" Cro. Macie tego pecha, że żona alergik, że ją akurat osa upierdzieliła. Ale osy są wszędzie. Tam gdzie są śmieci, resztki jedzenia. Czego by nie powiedzieć sami to napędzamy, wylewając, wysypując resztki gdzie popadnie. Padło na tą stację, na wielu innych stacjach czy parkingach było dokładnie to samo.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 25.09.2013 09:02

Lednice napisał(a):Z autopsji mogę tylko stwierdzić, że spotkanie osy na stacji benzynowej w Austrii
jest prawie niemożliwe,
a tym bardziej kilkuset takich owadów :wink:
Osy nie lubią benzyny i ropy. A ponadto w Austrii jednak dbają kontenery ze śmieciami.
Współczuję wyjątkowego pecha


Parkowałem raz na tej stacji i niestety, ale pszczoły są. Być może dlatego, że pojemniki stały w jakiejś tam odległości od dystrybutorów. Ale pszczoły były i trudno ich było nie zauważyć. Powód prosty. Śmieci w kontenerze było tyle, że prawie się z nich wysypywały. A nad kontenerem i na śmieciach rój pszczół.
Ja osobiście uważam, że trochę winy BP w tym było. Wszak to ich teren i powinni dbać o czystość. Skoro wiedzą, że mają duży ruch to albo powinni częściej wywozić śmieci albo postawić więcej kontenerów. Gdyby pojemniki były zamknięte, to być może pszczoły by się nie pojawiły.
Myślę również, że te ataki na autora wątku są nieuzasadnione. Ostrzeżenie o pszczołach może być ważne dla osób z alergią, ewentualnie dla tych którzy jadą z małymi dziećmi i planowali tam się zatrzymać.
Poza tym, tak się zastanawiam. Gdyby kolega napisał, że to mu się przydarzyło np. we Władysławowie to nikt by nie miał do niego o nic pretensji tylko zaczęła by się jazda jaki to w Polsce nad morzem syf, źli ludzie, że w Cro to się nie zdarza itd. A że przytrafiło się w Chorwacji to od razu próba oplucia autora wątku. Nie ważne ile się płaci za apartament. Ale jeżeli w ofercie pisze że jest tv, klima czy cokolwiek innego to moim zdaniem to nieuczciwe ze strony wynajmującego, że tego nie ma lub nie działa. :papa:
dario7
Cromaniak
Posty: 1293
Dołączył(a): 21.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario7 » 25.09.2013 10:30

Ciekawy obrót przyjął mój wpis.

Powiem szczerze, byłem pewny tego, że tak to się obróci, ale mam to w ..... . Znam swoich rodaków, już trochę lat przeżyłem.
Pisząc na początku, że przez tyle lat byłem tylko czytającym forumowiczem (myślałem, że niektórzy to zrozumieją dlaczego) miałem na uwadze te opluwania, te animozje terytorialne, te obrzydliwe chęci zaistnienia, wykazania swojej "mądrości". Ja nigdy bym się nie posunął do tego, by pod płaszczykiem incognito kogoś opluwać.
Ujawniłem, skąd jestem i jak mam na imię, bo uważam, że pisząc cokolwiek dla szerszego forum, trzeba być wiarygodnym. Nie wstydzę się tego, mało tego, powiem, że jestem po mieczu w trzecim pokoleniu WARSZAWIAKIEM. Może ta informacja komuś pomoże w dalszych dywagacjach jakimi ludźmi są mieszkańcy stolicy. Oczywiście robiąc operację na moim żywym organizmie.
Gdybym miał jeszcze raz dokonać tego wpisu, zrobiłbym to. Nie dlatego aby otrzymać mądre rady po fakcie, ale dlatego żeby przestrzec przed ŚMIERTELNYM niebezpieczeństwem WAS WSZYSTKICH i WASZE RODZINY i przed zwyczajami i sposobem traktowania za moje pieniądze pani gospodyni.
Jeśli ktoś chce tam zamieszkać służę telefonem. Mało tego, jestem gotów dołożyć 20 Euro aby podzielił się później swoimi opiniami tu na forum. Opisałem szczerze wszystko tak jak to wyglądało, mogłem oczywiście "zapomnieć" o tej markizie, ale to nie mój sposób na życie. Domyślałem się, że może to się obrócić przeciwko mnie, bo dla niektórych sytuacja może nie być jednoznaczna. Dla mnie i dla mojej rodziny była.

Mariuszu_M:
jeśli kiedykolwiek zostaniesz okradziony, napadnięty, lub broń Boże zgwałcony, napisz, może ktoś Ci da dobrą radę jak się ustrzec przed złem czyhającym wszędzie.

Krzysiekm:
osa która Cię ukąsiła, zrobiła Ci chyba więcej szkody w organizmie niż myślisz. Właściciel stacji benzynowej jest odpowiedzialny za ład i bezpieczeństwo na terenie stacji i parkingu, tak jak właściciel domu, do którego należy także teren przy posesji.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 25.09.2013 14:06

No i niech tak zostanie.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 25.09.2013 15:11

wikol napisał(a):
Mariusz_M napisał(a):Ja tam tylko się "nabijam" z oskarżania BP o osy. I sam temat jest śmieszny: "Ostrzeżenie przed parkingiem BP za Grazem" - już myślałem, że go tam napadli/okradli/zgwałcili/oszukali.
A tu tylko osa - pomijam jak zareagowała jego żona, bo to jej indywidualna dolegliwość. Ale taka osa mogła ją ukąsić gdziekolwiek - więc co tu ma BP do sprawy? To mnie rozbawiło głównie. Na marginesie doszła sprawa co należy robić z markizą jak się z domu wychodzi oraz brak TV.
Temat nadawał się do ostrzeżeń przed apartamentem - a właściwie jej gospodynią, ale nie przez sprawę z markizą, za zniszczenie której i autor powinien choćby w części czuć się winny.


Ciekawe jak by taka osa ugryzła Twoją żonkę, czy też byś się tak "nabijał". Chłopie, trochę rozsądku.


NIGDY nie czuł bym potrzeby by założyć (czy nawet pisać) specjalny temat temu poświęcony - uzasadniając to wnioskiem, iż "kogo to obchodzi", że moją żonę ugryzła osa. Wierz mi - nigdy.
Nie nabijam się z ugryzie przez osę - ale z potrzeby autora by się tym dzielić publicznie i by łączyć to z koncernem BP. Na takie potrzeby nolife-y mają swego pejsbuka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2013 15:45

Kolego "dario7" jedynym i nie zniszczalnym tematem na tym forum jest kwestia omijania, unikania płatnych odcinków autostrady w Słowenii, a i tak po kilku latach pisania i jeżdżenia bardzo wielu ma z tym problemy, taki Naród.
Daj sobie spokój i jak dotychczas od czasu do czasu poczytaj, tak jak ja to robię.
Zawsze trafisz, jak w tym przypadku na wszystko wiedzących i dobrze poinformowanych gostków piszących o "Huzarze i d...e Marynie", "zawziętych Warszawiakach", tak jak gdyby oni sami byli by samymi filantropami. itp.
Szkoda klawiatury.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ostrzeżenie przed parkingiem BP za Grazem i nie tylko. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone