Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostrzeżenie przed lokalem Kristian w Trogirze!!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 20.07.2017 13:44

O czym wy tutaj? 8O
Kolega prosi o poradę i takiej potrzebuje. Popieram Cię Pawle w całej rozciągłości - jak powiedziałeś A, to powiedz i B. Chamstwo bezwzględnie trzeba zwalczać i nie ma znaczenia czy to Chorwat, Turek, Polak, czy inny człek!!!!
Co do poprzedniego wpisu, to zgadzam się, że można było załatwić to kulturalnie, ale z opisu wynika, że finalnie nic to z kulturą nie miało to wspólnego, wręcz przeciwnie, można tutaj mówić o wybuchu bandyckiej agresji. Chyba nikt nie chciałby się zetknąć z taką "gościnnością".
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:48

Zdarzają się różne sytuacje.
Kiedyś w parę rodzin usiedliśmy w knajpie i przy zamawianiu okazało się, że kelner nie chce podliczyć rachunków osobno. A nam się nie chciało później rozliczać między sobą. Po prostu wyszliśmy grzecznie, a właściciel stracił 1000 kun, które wydaliśmy gdzie indziej. Obyło się bez awantury.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.07.2017 13:53

pawel.kuchta napisał(a):Przypuszczam że cały atak został spowodowany tym, że po wyjściu zdecydowanie wyrażaliśmy swoje niezadowolenie w języku angielskim odstraszając tym potencjalnych klientów lokalu.

A mnie jakoś szczególnie zaciekawił ten fragment...
Możesz rozwinąć?

Oczywiście odmowa obsłużenia Was to buractwo pierwyj sort i jak najbardziej rozumiem Wasze oburzenie, śmiem jednak twierdzić, że cała reszta zdarzeń została niejako sprowokowana przez Was zdecydowanym wyrażeniem niezadowolenia po wyjściu z lokalu.

Takowe można wyrażać na różne sposoby, a Wasze ( jak się domyślam) w kategorii Wersal się nie mieściło. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:55

Jeżeli właściciel odmówiłby obsłużenia - poszłabym wydać swoje pieniądze gdzie indziej. Bez robienia trzody... Całośc jak najbardziej opisałabym na Tripadvisorze.

A w to, że po wyjściu z lokalu właściciel ich pobił - sorry, nie wierzę. Szybciej uwierzę, że podpite polaczki wyskoczyły do kogoś z łapami bo są przecież panami i na wakacjach i im się należy wszystko.
Niestety takie są moje odczucia po obserwacji Polaków za granicą...

Oczywiście jest cała masa kulturalnych rodaków - ci jednak zareagowaliby na zaistaniała sytuację w zgoła inny sposób.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:56

__monia napisał(a):Jeżeli właściciel odmówiłby obsłużenia - poszłabym wydać swoje pieniądze gdzie indziej. Bez robienia trzody... Całośc jak najbardziej opisałabym na Tripadvisorze.

A w to, że po wyjściu z lokalu właściciel ich pobił - sorry, nie wierzę. Szybciej uwierzę, że podpite polaczki wyskoczyły do kogoś z łapami bo są przecież panami i na wakacjach i im się należy wszystko.
Niestety takie są moje odczucia po obserwacji Polaków za granicą...

Oczywiście jest cała masa kulturalnych rodaków - ci jednak zareagowaliby na zaistaniała sytuację w zgoła inny sposób.


Twoje sugestie idą za daleko.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 20.07.2017 13:57

walp napisał(a):
bigredone napisał(a):Ale wkurzyć się miał prawo co wynika nawet z opisu autora.

Jeżeli powodem miało być jedynie zamówienie tych dwóch pizzy, to absolutnie nie miał prawa. :!:
stavros2002 napisał(a):Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

W XV i XVI stuleciu, część ziem chorwackich znajdowała się pod panowaniem Turków osmańskich. W wieku XVII Austria odzyskała te ziemie.


Toteż doprecyzowalem, że chodzi o część nadmorską.

Z XV wiekiem można polemizować, bo bitwa pod Mohacsem, po której Turcji rozpoczęli okupacje części Węgier, to dopiero trzecia dekada XVI wieku.
Ostatnio edytowano 20.07.2017 14:00 przez stavros2002, łącznie edytowano 1 raz
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 20.07.2017 13:57

Zdecydowanie za daleko...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2017 14:08

stavros2002 napisał(a):Toteż doprecyzowalem, że chodzi o część nadmorską.

Z XV wiekiem można polemizować, bo bitwa pod Mohacsem, po której Turcji rozpoczęli okupacje części Węgier, to dopiero trzecia dekada XVI wieku.

Tak, tak, zgadza się i część nadmorska i wiek XVI, aczkolwiek sam Trogir był dość mocno nękany przez Turków. Może to było powodem takiej reakcji. :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.07.2017 14:14

Ja jestem zdania że nie ma co "kruszyć kopii "
Większość knajp jest dla turystów, którzy są w sezonie i się ciągle zmieniają a właściciele knajp wiedzą dobrze że co by się nie działo ( łącznie z pozwem do sądu jednego turysty w sezonie ) to i tak priorytet to zysk, zysk i jeszcze raz zysk. A niezadowolonego turystę maja ....głęboko bo za chwilę wejdzie kolejny.
Przykre ale prawdziwe i żaden pozew tego nie zmieni jeśli dla właściciela knajpy słowo "kultura" jest obce.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.07.2017 14:40

Nie wierzę żebyś puścił płazem akcję jakby Ci pacjent ze szklanką wystartował.To ja mam inne zdanie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.07.2017 15:27

Jeżeli było faktycznie, tak jak to opisujesz, to skandal, który nie tłumaczą żadne zaszłości historyczne. Nic nie tłumaczy takiego zachowania, ze strony obsługi lokalu. Z drugiej strony zaskoczony jestem, że właśnie w Trogirze, mieście w którym jest największa walka o klienta i jest najwięcej, nachalnych knajpianych naganiaczy, miało to miejsce. Nigdy w Chorwacji nie spotkałem się z taką sytuacją, jestem w szoku 8O .
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.07.2017 15:30

Czytałam opinie o tej restauracji na Tripadvisorze i uderzyło mnie to, że szczególnie Polacy skarżyli się na nieuprzejmość właściciela. Wygląda na to, że Pan ma z naszymi rodakami jakiś problem...dodam, że wpisy są sprzed kilku lat...
Jakkolwiek sytuacja wyglądała i ktokolwiek sprowokował awanturę, ja się od tego lokalu będę trzymać z daleka i chyba o to głównie chodziło.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.07.2017 22:06

Z napisał(a):Nie wierzę żebyś puścił płazem akcję jakby Ci pacjent ze szklanką wystartował.To ja mam inne zdanie.

Trudno odnieść się obiektywnie do tej sytuacji bo mamy opis jednostronny.
Mam podobne zdanie jak anakin, można domniemać że autor posta ze swoją reakcją nie jest tu bez winy.
Najprawdopodobniej gdyby ekipa podobnie jak my spokojnie opuściła lokal to nie byłoby tego wątku na forum :wink:
pawel.kuchta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.kuchta » 20.07.2017 23:15

Zdaję sobie sprawę że jedna osoba niewiele może.... Część osób uzna że byliśmy pod wpływem, część osób że wyjęliśmy swoje jedzenie i rozpoczęliśmy konsumpcję. Dla mnie mnie właściciel który tak tratuje gości a szczególnie nas Polaków, gdzie co trzeci turysta w Chorwacji to z Polski powinien być skończony
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 21.07.2017 00:15

Pomimo, że bardzo łatwowierny nie jestem, rozumiem każda racja ma dwie strony, a jednak jak będę we wrześniu w Trogorze, nie zobaczą mnie w tym lokalu.
Nie będę roztrząsał winy jednej czy drugiej strony, oceniał zachowania - nie byłem, nie widziałem, tak na prawdę to nie znam szczegółów.
Jedna opinia bardzo negatywna i brak pozytywnych, dają mi blade ale zawsze pojęcie o obsłudze tego lokalu.
Po prostu dam zarobić innemu restauratorowi. Trochę ich tam na mnie czeka ;)
Niezależnie od zachowania turystów, które jak dobrze wiemy bywają różne, popieram zgłaszanie takich miejsc i zachowań.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ostrzeżenie przed lokalem Kristian w Trogirze!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone