Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostrosz Drakon-śmiertelne zagrożenie!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 07.11.2016 00:28

Nie Ty jedyna. Też właśnie trafiłem na ten temat i nie wygląda to dobrze. Z drugiej strony gdyby to były masowe ataki wszyscy o tym by mówili.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.11.2016 00:59

Przeczytajcie uważnie post naszego Leona :idea:

ostrosz-drakon-smiertelne-zagrozenie-t14257.html#p180538

Ryba jest płochliwa, tam gdzie dużo ludzi - nie pływa.
Groźna jest dla wędkujących jak ją nieumiejętnie odczepiają z haczyka.
agrafkapl
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) agrafkapl » 07.11.2016 13:17

Post przeczytałam bardzo uważnie, wiem że głównie wędkarze maja problem. Co jeśli wybiorę odosobnione zatoczki gdzie nie ma dużo ludzi albo nie ma ich wacle a jest piasek i jest to Privlace...Guma w tych butach jest miękka, pojęcia nie mam czy jest to wystarczająca ochrona gdyby się tak stanęło..
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.11.2016 13:25

Jeśli są obawy - nie wybierać się w ustronne zatoczki.
Nic innego nie potrafię doradzić.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 07.11.2016 14:35

agrafkapl napisał(a):Post przeczytałam bardzo uważnie, wiem że głównie wędkarze maja problem. Co jeśli wybiorę odosobnione zatoczki gdzie nie ma dużo ludzi albo nie ma ich wacle a jest piasek i jest to Privlace...Guma w tych butach jest miękka, pojęcia nie mam czy jest to wystarczająca ochrona gdyby się tak stanęło..


No nie wiem jak otępiała musiała by być ta ryba abyś na nią stanęła. Nie raz próbowałem z dzieciakami złapać jakąkolwiek rybę w siatkę dla dzieci i graniczy to z cudem, raz się udało ale rybka była trochę otępiała i pewnie dlatego. Tak więc nie stresuj się, według mnie bardziej trzeba uważać na jeżowce na którego dzieciaki mogą stanąć podczas zabawy w wodzie właśnie w nie uczęszczanych zatoczkach.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.11.2016 15:29

Z tą płochliwością to bym taki pewny nie był. Jest tak samo płochliwa jak wszystkie pozostałe denne drapieżniki z wielkimi mordami 8) Wyciągałem ostrosze w Basce na Krku 15 metrów od brzegu, wyciągałem je w Metajnie na Pagu 5 m od brzegu, to tak w ramach pocieszenia :mrgreen: A tak całkiem na poważnie, to rzeczywiście aby na ostrosza nastąpić, to musiałby być mocno przymulony. Jakikolwiek ruch w wodzie w odległości mniejszej niż metr od tych rybek, powoduje ich natychmiastowe zniknięcie pod kamieniami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.11.2016 15:37

Rysio napisał(a):A tak całkiem na poważnie, to rzeczywiście aby na ostrosza nastąpić, to musiałby być mocno przymulony. Jakikolwiek ruch w wodzie w odległości mniejszej niż metr od tych rybek, powoduje ich natychmiastowe zniknięcie pod kamieniami.

Czyli groźniejsza jest agrafka :oczko_usmiech:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.11.2016 23:48

Janusz Bajcer napisał(a):
Rysio napisał(a):A tak całkiem na poważnie, to rzeczywiście aby na ostrosza nastąpić, to musiałby być mocno przymulony. Jakikolwiek ruch w wodzie w odległości mniejszej niż metr od tych rybek, powoduje ich natychmiastowe zniknięcie pod kamieniami.

Czyli groźniejsza jest agrafka :oczko_usmiech:



:D agrafka, szpilka, a może nawet haczyk od wędki mojego męża, etc...

p.s. W Cro zazwyczaj dużo pływamy od zatoczki do zatoczki, przebywamy wówczas w bardzo ciekawych, na pewno odległych od turystów miejscach. Nigdy podczas naszego kilkuletniego pobytu najczęściej na wyspach, na ostrosza się nie natknęliśmy, ale tu już nie zaprzeczę wobec parzących meduz i hobotnic...
agrafkapl
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) agrafkapl » 08.11.2016 00:35

Janusz Bajcer napisał(a):
Rysio napisał(a):A tak całkiem na poważnie, to rzeczywiście aby na ostrosza nastąpić, to musiałby być mocno przymulony. Jakikolwiek ruch w wodzie w odległości mniejszej niż metr od tych rybek, powoduje ich natychmiastowe zniknięcie pod kamieniami.

Czyli groźniejsza jest agrafka :oczko_usmiech:


Powiedzmy, że jestem spokojniesza:)))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2017 10:16

Ylva
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ylva » 15.05.2022 01:37

Rysio napisał(a):Z tą płochliwością to bym taki pewny nie był. Jest tak samo płochliwa jak wszystkie pozostałe denne drapieżniki z wielkimi mordami 8) Wyciągałem ostrosze w Basce na Krku 15 metrów od brzegu, wyciągałem je w Metajnie na Pagu 5 m od brzegu, to tak w ramach pocieszenia :mrgreen: A tak całkiem na poważnie, to rzeczywiście aby na ostrosza nastąpić, to musiałby być mocno przymulony. Jakikolwiek ruch w wodzie w odległości mniejszej niż metr od tych rybek, powoduje ich natychmiastowe zniknięcie pod kamieniami.

To prawda - te rybki występują także przy kamienistym dnie, ale ich nie widać, bo dobrze się kamuflują. Po pierwsze - mają taką samą barwę jak kamienie i trzeba długo się wpatrywać w dno, by je zauważyć. Po drugie - chyba rzeczywiście się chowają, ja jednak, gdy już nauczyłam się je dostrzegać, stojąc nieruchomo w wodzie widziałam bardzo dużo ich młodego narybku przy samym brzegu - koło Vrboskiej na Hvarze, niedaleko kampingu nudystów. Prawdę mówiąc, odechciało mi się przez to kąpieli, bo w butach do pływania łatwo tam było się poślizgnąć schodząc do wody i nawet raz się przewróciłam, a przy upadku buty nie pomogą!
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ostrosz Drakon-śmiertelne zagrożenie! - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone