Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 14.02.2018 20:09

cronaturki napisał(a):13 stron ....


o stacji beznynowej...



Ale temat jest o ostatnie na A1 lub przy-czyli w pobliżu A1, a to, jak widać: daje pole do popisu ;)
A ja nadal nie rozumiem potrzeby zatankowania tuż przy polskiej granicy. Paliwo uzupełniam w okolicach Częstochowy a potem na początku Austrii, gdzie litr "95" potrafi kosztować niemal podobnie jak u nas na stacjach typu Orlen/BP/Shell.
Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że osoby tankujące przy A1 w Mszanie płacą więcej, niż ja w okolicach Drasenhofen czy obok węzła Schrick. Mam tu oczywiście na myśli cenę paliwa, bo o winietach to nawet nie ma co wspominać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2018 14:44

To zależy - kiedyś się mocno zdziwiłem, jak wracałem z lotniska i na Orlenie na A1 MOP Wieszowa było trochę taniej, jak w Mszanie czy na Orlenie w Rybniku. Oczywiście, najdroższe stacje "na końcu A1" niezmiennie to BP i Lotos. Sam zaś ostatnio częściej tankuję na eMili - tu paliwo jest najtańsze... stacje w Bavorach czy Poysdorfie wcześnie rano lub późno wieczorem były pozamykane i jeszcze tańsze, niż w Mikulowie/Drasenhofen :) Ktoś tu kiedyś powiedział, że to może raczej chodzić bardziej o karty rabatowe, itp. Mnie to ryba, jeżdżę tam, gdzie dobrze i tanio (a tu ostatnio prym wiodą eMila i Circle bo u nich zaleję za mniej niż na Orlenie z kartą BT).
czyzyk64
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzyk64 » 25.02.2018 14:07

Witam. Mam jeszcze takie pytanko, czy przejeżdżając granice Austriacką i wjeżdżając do Słoweniu ,na granicy muszę już od razu mieć naklejona winietę Słoweńska, czy mogę dojechać do pierwszej stacji w Słowenii i tam kupić dopiero winietę na Słowenię. W goglach widać na bramce granicznej , że od razu chcą winietę. Jak to wygląda w praktyce. ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.02.2018 07:34

czyzyk64 napisał(a):Witam. Mam jeszcze takie pytanko, czy przejeżdżając granice Austriacką i wjeżdżając do Słoweniu ,na granicy muszę już od razu mieć naklejona winietę Słoweńska, czy mogę dojechać do pierwszej stacji w Słowenii i tam kupić dopiero winietę na Słowenię. W goglach widać na bramce granicznej , że od razu chcą winietę. Jak to wygląda w praktyce. ?


W praktyce wygląda to tak, że wjeżdżając nikt nie ściga za brak winiety, w drugą stronę ZAWSZE nadziewałem się na kontrolera DARS :mrgreen: Formalnie, tam gdzie jest znak informujący o autostradzie, już musisz mieć nalepkę 8) Trzeba też uważać, bo np. w Šentilj na przejściu są dwa przejazdy przez granicę - jedne bramki dla tych z winietami, drugie dla tych, którzy jej nie mają - to samo widziałem na przejściu Sežana/Fernetti, więc up to you. Wracając z Triestu, koleś machnął mi ręką, że mam se wlepę na stacji kupić - byleby nie przyszło mi do głowy jej wcale nie kupować.

Ja się już pracownikowi DARS tłumaczyłem z braku winiety :mrgreen:
czyzyk64
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzyk64 » 26.02.2018 19:47

Czyli rozumiem, że na granicy trzeba sobie juz kupić winietke i nie czekać do najbliższej stacji. Dziekuje za podpowiedz. Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2018 08:27

czyzyk64 napisał(a):Czyli rozumiem, że na granicy trzeba sobie juz kupić winietke i nie czekać do najbliższej stacji. Dziekuje za podpowiedz. Pozdrawiam.


I tak i nie... przejeżdżałem przez punkt graniczny, gdzie można kupić winietę i zgadnij co - nikogo w kioskach nie było (zarówno od austriackiej jak i włoskiej strony) albo ta bramka była zamknięta. Bez paniki, zaraz za granicą zazwyczaj jest duża stacja i tam sobie kupisz winietę - albo przez internet.
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 08.05.2018 18:26

Witam
Takie pytanko. Czy przy zjeździe Gorzyce jest ta stacja uniwar. Czy mają LPG i czy mają normalna cenę. Dzięki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2018 20:31

zielak3 napisał(a):Witam
Takie pytanko. Czy przy zjeździe Gorzyce jest ta stacja uniwar. Czy mają LPG i czy mają normalna cenę. Dzięki


Jest, nawet McD też. LPG wczoraj było po 2.15.
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 08.05.2018 20:35

Dzięki wielkie cena nie najgorsza. A na McD na kolację też pewnie zawitam :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.05.2018 09:18

Dzisiaj sprawdzałem ceny na Orlenie w Mszanie przy drodze 933 https://goo.gl/maps/rwUwDGUCUxB2
ON 4,86 PB 4,96 LPG 2,02
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 09.05.2018 09:27

dzięki
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2018 10:02

kojacek napisał(a): ... A ja nadal nie rozumiem potrzeby zatankowania tuż przy polskiej granicy. Paliwo uzupełniam w okolicach Częstochowy a potem na początku Austrii, gdzie litr "95" potrafi kosztować niemal podobnie jak u nas na stacjach typu Orlen/BP/Shell.
Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że osoby tankujące przy A1 w Mszanie płacą więcej, niż ja w okolicach Drasenhofen czy obok węzła Schrick. Mam tu oczywiście na myśli cenę paliwa, bo o winietach to nawet nie ma co wspominać.


Pamiętaj, że sporo osób tankuje na karty paliwowe typu Routex. U mnie robili ostatnio jakieś ograniczenia i okazało się, że pomimo znaczków np. ARAL czy OMV nie zapłacę tą kartą po za PL nawet na BP. Tych ludzi nie interesuje cena a fakt aby paliwa wlanego na kartę starczyło jak najdłużej :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.05.2018 10:31

piotrulex napisał(a):
kojacek napisał(a): ... A ja nadal nie rozumiem potrzeby zatankowania tuż przy polskiej granicy. Paliwo uzupełniam w okolicach Częstochowy a potem na początku Austrii, gdzie litr "95" potrafi kosztować niemal podobnie jak u nas na stacjach typu Orlen/BP/Shell.
Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że osoby tankujące przy A1 w Mszanie płacą więcej, niż ja w okolicach Drasenhofen czy obok węzła Schrick. Mam tu oczywiście na myśli cenę paliwa, bo o winietach to nawet nie ma co wspominać.


Pamiętaj, że sporo osób tankuje na karty paliwowe typu Routex. U mnie robili ostatnio jakieś ograniczenia i okazało się, że pomimo znaczków np. ARAL czy OMV nie zapłacę tą kartą po za PL nawet na BP. Tych ludzi nie interesuje cena a fakt aby paliwa wlanego na kartę starczyło jak najdłużej :)

Bo jeszcze tutaj nie oni za nie płacą...
Ale gdyby przyszło zapłacić z własnego portfela-mogłoby być inaczej ;)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 09.05.2018 11:01

kojacek napisał(a):Bo jeszcze tutaj nie oni za nie płacą...
Ale gdyby przyszło zapłacić z własnego portfela-mogłoby być inaczej ;)

Ale odwracając sytuację, mniemam, że gdybyś miał taką kartę, zapewne skorzystałbyś z niej. Od razu zaznaczę, że ja takowej nie mam i płacę za "swoje" i faktycznie może być inaczej... :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.05.2018 13:56

niuniek napisał(a):
kojacek napisał(a):Bo jeszcze tutaj nie oni za nie płacą...
Ale gdyby przyszło zapłacić z własnego portfela-mogłoby być inaczej ;)

Ale odwracając sytuację, mniemam, że gdybyś miał taką kartę, zapewne skorzystałbyś z niej. Od razu zaznaczę, że ja takowej nie mam i płacę za "swoje" i faktycznie może być inaczej... :)

Zapewne korzystałbym z karty, o ile nie wnerwiłoby mnie czekanie w kolejce u nas przy A1 ;)
I tak jak Ty-płacę swoimi $$$ za paliwo ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone