Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 06.06.2017 17:59

Pääkäyttäjä napisał(a):
urbinio napisał(a):Za Katowicami a przed granica. Czy może lepiej nie tankować w PL a zatankować w Austrii po 600 km. Bo czytam i widzę, ze są różne opinie.


W Mszanie masz BP, w Gorzyczkach Uniwar. Olej napędowy u tych ostatnich niedawno stał po 4.75, gaz - 1.99. Trochę z trasy masz jeszcze Orlen w Wodzisławiu Śl. (tu jest zdecydowanie taniej - ON był po 4.25, LPG 1.85) a na węźle Żory (Rowień) - Lotos. Do wyboru, do koloru.


Jest jeszcze Moya w Gorzyczkach (ale nie przy samej autostradzie, trzeba zjechać). Nie wiem tylko, po ile mają tam paliwo, powinno jednak być tańsze niż na MOP-ie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2017 18:01

maxredaktor napisał(a):Jest jeszcze Moya w Gorzyczkach (ale nie przy samej autostradzie, trzeba zjechać). Nie wiem tylko, po ile mają tam paliwo, powinno jednak być tańsze niż na MOP-ie.


Zmartwię Cię:

Stacja automatyczna w Gorzyczkach, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1 (ostatni zjazd z autostrady przed granicą z Czechami, dostęp z obu kierunków).

Na stacji dostępny jest olej napędowy oraz AdBlue (tankowane z dystrybutora).

Płatność na stacji możliwa jest jedynie za pomocą kart flotowych UTA, Moya, DKV, EuroWag, IQ.
Ostatnio edytowano 06.06.2017 18:02 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 06.06.2017 18:02

No to mnie rzeczywiście zmartwiłeś.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2017 18:03

maxredaktor napisał(a):No to mnie rzeczywiście zmartwiłeś.


To już lepiej nadrzucić niecale dwa kilometry i zatankować na Orlenie w Mszanie :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 06.06.2017 18:07

I tak zrobię, dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2017 09:04

W drodze do Nového Jičína, oblukałem ceny paliw:

- Orlen Mszana (~3 km od węzła Mszana): 95 4.34, ON 4.14, LPG 1.81
- BP Mszana: 95 4.99, ON 4.79, LPG 2.15
- Uniwar Gorzyczki: 95 4.75, ON 4.55, LPG 2.15


Dla porównania jeszcze dwie pierwsze czeskie stacje benzynowe przy D1:

- EuroOil Antošovice (dawny Shell): 95 30.9 Kč (4.94), ON 29.9 Kč (4.78), LPG 13.6 (2.17)
- Benzina Klimkovice: 95 30.9 Kč (4.94), ON 29.9 (4.78) Kč, LPG 13.6 Kč (2.17)
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 09.06.2017 13:35

Pääkäyttäjä napisał(a):W drodze do Nového Jičína, oblukałem ceny paliw:

- Orlen Mszana (~3 km od węzła Mszana): 95 4.34, ON 4.14, LPG 1.81


Dzięki za info, chwila drogi a 17 zł do przodu na baku ;)

To jakaś nowa stacja chyba, bo na street view jej nie ma.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.06.2017 13:52

guzu napisał(a):
To jakaś nowa stacja chyba, bo na street view jej nie ma.

Istnieje od kilku lat , może od trzech :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2017 14:01

guzu napisał(a):Dzięki za info, chwila drogi a 17 zł do przodu na baku ;)

To jakaś nowa stacja chyba, bo na street view jej nie ma.


Ma już jakieś trzy lata ale musisz pamiętać, że nie znajduje się przy autostradzie - trzeba zjechać na węźle Mszana do Wodzisławia Śląskiego :) Na mapach Google za to jest i da się na stacje dojechać :)
kuchtal
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 04.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchtal » 09.06.2017 17:17

Ja tankuję zawsze w Chałupkach na Orlenie. Trzeba zjechać pierwszym zjazdem w Czechach i jest się zaraz z powrotem w PL. Ceny zdecydowanie tańsze jak na autostradach. W Chałupkach kupuję jeszcze winiety na Austrię i Czechy.
kropek10
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropek10 » 09.06.2017 18:21

Cześć,
drodzy forumowicze niestety przez zmianę planów zostały mi winietki na Austrie i Czechy. Odsprzedam je za cenę nominalną i pokryję koszty przesyłki + piffko gratis, a dla Was będzie taniej niż w PZM czy na stacjach benzynowych. I może troczhę czasu zaoszczędzicie :-) :) Jakie są tam ceny podeśle Wam linki - właściwie nie podeślę bo nie mogę :-) - ale dacie radę sami sprawdzić.
Mam poniższe winiety
1. DWIE do Austria: 10-dniowa winieta 2017 (dla pojazdów do 3.5 t)
Ważna od dnia 02.08.17 cena 8,9 euro za sztukę (38zł);
2. DWIE do Austria: 10-dniowa winieta 2017 (dla pojazdów do 3.5 t)
Ważna od dnia 12.08.17 cena 8,9 euro za sztukę (38zł);
3. Dwie do Czech a 1-miesięczna 2017 (dla pojazdu do 3,5 t)
Ważna od dnia 02.08.17 cena 17 euro za sztukę (73zł); Sprzedam pojedynczo lub razem....

dla porównania ceny w PZM i stacji
Czeska 1 m-c w PZM 89,50 na stacji na A1 -105,00
Austraia 10-dni - 56,50 na stacji - 64,00

Pozdrawiam
K
Załączniki:
PART_1497022010068.jpeg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2017 21:25

kuchtal napisał(a):Ja tankuję zawsze w Chałupkach na Orlenie. Trzeba zjechać pierwszym zjazdem w Czechach i jest się zaraz z powrotem w PL. Ceny zdecydowanie tańsze jak na autostradach. W Chałupkach kupuję jeszcze winiety na Austrię i Czechy.


No właśnie to nie jest takie proste. Jadąc z Polski aby dostać się na Orlen w Chałupkach, trzeba trochę się pomotać a po ciemku to się tam zgubić można jak ktoś nie jest stąd.

Ile zaplaciles za winietę na Orlenie?
urbinio
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbinio » 13.06.2017 08:47

Panowie a jest gdzieś Lotos przy wylocie z PL. Na mapie widzę, że jest jeden w Wodzisławiu tylko trzeba wjechać do miasta (tylko ze jak biorę Google Street view to zamiast lotosu wyświetla mi się statoil ulica Wincentego Witosa. Moje pytanie jaka tam jest stacja ktoś wie? ) I taka sytuacja na MOP Rowień Wschód. Czy tam jest Lotos bo na google nie widać żadnej stacji. Możecie poratować? I jeszcze może wiecie jakie ceny mają ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2017 09:13

urbinio napisał(a):Panowie a jest gdzieś Lotos przy wylocie z PL. Na mapie widzę, że jest jeden w Wodzisławiu tylko trzeba wjechać do miasta (tylko ze jak biorę Google Street view to zamiast lotosu wyświetla mi się statoil ulica Wincentego Witosa. Moje pytanie jaka tam jest stacja ktoś wie? ) I taka sytuacja na MOP Rowień Wschód. Czy tam jest Lotos bo na google nie widać żadnej stacji. Możecie poratować? I jeszcze może wiecie jakie ceny mają ?


Jeden Lotos jest przy autostradzie A1 w Żorach przy węźle Rowień. Wspomniany Lotos w Wodzisławiu ma jakiś rok i jest obok Statoil, vis a vis Kauflandu i Biedronki.

Ceny dość wysokie, jak to na autostradzie (za wytyczną bierz moje ceny z BP w Mszanie - Lotos ma dość podobne). Może popołudniu dokładniej będę wiedział, co i po ile tam jest.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 13.06.2017 09:28

Kupowałem na Lotosie winiety za miesięczna na Czechy i dwie 10 dniowe Austria ok 233 zł ;) gdyby ktoś się zastanawiał jakie ceny :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ostatnia stacja benzynowa w PL na A1 lub przy A1 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone