Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ośmiornice-łapanie na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007
ośmiornice-łapanie na wędkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 07.02.2007 14:41

witam.
prosze o podzielenie sie doswiadczeniami /lapanie osmiornic na wedke/
od paru lat lowie w adriatyku ryby i osmiornice na wedke.z rybami idzie
mi coraz lepiej ale osmiornic udalo mi sie zlowic dopiero kilka pomimo
ze stosowalem rozne techniki.lowienie podkreslam na wedke ,osmiornic
to duze przezycie wydaje sie ze zaczep,potem co najmniej spory
rekin a na koniec ze kawalek tropiku z namiotu/okreslenie kolegi/
pozdrawiam mariusz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.02.2007 14:58

specjalistą nie jestem, ale mój mąż ciągle powtarza, że najlepszy sposób, to piłeczka tenisowa z doczepioną do niej czerwoną szmatką i kawałkiem jakiegoś łańcucha plus oczywiście żyłka, którą trzymamy. Ponoć to dość atrakcyjne dla ośmiornic; kiedy to widzą, uwieszają się na tym i za nic nie chcą puścić, wtedy triumfalnie wyciągamy i mamy !!! mniam
Działa, pod warunkiem, że na łów nie wybraliśmy się ze swoim pieskiem, co to włazi do wody i płoszy "kolację".:D
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 07.02.2007 15:10

dziekuje za informacje,ale prosze o szczegoly-czy ta pilka ma plywac
czy tonac,co za lancuch/z czego/,czy w nocy czy w dzien,jaka glebokosc
pozdrawiam mariusz
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 07.02.2007 15:43

witam to wyrzej wymienone jest przepis na lowienie z ludki,
z brzegu jerzeli chcezs przinente zucac z reki, to zylka 1 mm, duzi ciezarek 100-200 gram (lezka), niedaleko lezki zawiazesz martwa rybka a 0,5 m i 1 mm nad nia dwa kawaleczki bialej foli (od reklamowki) zucasz jak najdalej i sciagasz po woli, tak chodzisz kamienistim brzegem i zucasz.
Wadka, wedka muszi bic mocna 0,5 i reszta tak samo. Koniecznie muszisz miec podbierak, lub chak....
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 07.02.2007 16:50

Ja w Trogirze (na statku Mirakul) widziałem pana, który złowił ośmiornicę "na rękę". Po prostu włożył rękę do wody, a ona sama mu się owinęła.
Cypisek88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypisek88 » 11.02.2007 14:15

na kawałki kurczaka --- rada chorwacka.Ja nurkuje z rurką i do siatki albo ręką, tak złapałem kilka sztuk do 1 kg
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.02.2007 12:41

hmmmmmmm

ciekawe

nastepnym razem bede musial sprobowac

co robicie jak juz je zlapiecie

prosze o jakis najprostszy i smaczny przepis
Cypisek88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypisek88 » 13.02.2007 21:33

trzeba głowe ośmiornicy obciąć (hobotnicy) reszte gotować 2 godz.podawać z ziemniakami ogórkiem zielonym czerwonom cebulą-- skropić cytryną.Mozna też w piekarniku ale nie jadłem.Dużo lepsze są kalmary polecam.
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 13.02.2007 22:28

To prawda!!! Kalmary są świetne.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.02.2007 22:35

Torcida1 napisał(a):To prawda!!! Kalmary są świetne.


kalamari z żaru tez sie jadlo

:))
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 15.02.2007 20:31

piotrulex napisał(a):
Torcida1 napisał(a):To prawda!!! Kalmary są świetne.


kalamari z żaru tez sie jadlo

:))


Odkopałem stary temat o lignjach :)

forum/viewtopic.php?t=12421
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.02.2007 22:10

Jak kilka dni temu otwierali w warszawce nowy market zlote tarasy to bylem na otwarciu VIP. tak sie nawtrynialem owocow morza ze ruszyc sie nie moglem. bylo co prawda na zimno lecz mariott robil catering i wsystko bylo rewelacyjne
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.02.2007 19:37

I puścić takiego do biura. Nawtryniał się, pewnie biznesmen. :D
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 22.02.2007 20:48

W ubiegłym roku byłem na Peljesacu w Boraku pod koniec sierpnia.
Codziennie wieczorem chodziłem się kąpać na plażę (dla tych co byli - plaża z hangarami i z zakotwiczonymi łódkami).
I właśnie wieczorem (nigdy w dzień i rano) na plażę przychodziła starsza pani wyciągała z reklamówki linkę (tak na moje oko niewiele cieńszą niż sznur do bielizny) do której miała przywiązaną przynętę na ośmiornice.
Była to jaskrawo czerwona tuba a właściwie wrzeciono ok 15 - 20 cm z dwoma skrzydełkami (cholera ale głupie skojarzenie) też czerwonymi uzbrojone w dwa haki duże tak ok. 5 cm odległości między ostrzem a tubą.
Rzucała to do wody i ściągała krótkimi szarpnięciami (oczywiście ciągnąc po dnie) i za każdym razem w ciągu ok. pół godziny wyciągała dwie trzy ośmiornice.
A jeszcze jedno generalnie efekty miała największe jak już było szaro i nigdy nie łowiła po zmroku.
Cypisek88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypisek88 » 22.02.2007 21:41

to była lepsza bo mi udało sie trzy razy złapać ośmiornice w ciągu dnia.Było to w miejcowości Dolać.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone