Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orla Perć - hard core - przełamać lęki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006
Orla Perć - hard core - przełamać lęki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.09.2009 10:14

Tydzień przed wyprawą spotkaliśmy się w pięciu w knajpie, żeby obgadać plan, trasę, poczynić pewne założenia...

Oprócz Alberta, Piotrka (pietro_misio), Krzyśka Ry i mnie (czyli ekipy z Ukrainy) był jeszcze Paweł, którego już tu przedstawiałem w portretach ;). Niestety on nie mógł z nami jechać ponieważ w tym czasie miał planowy wyjazd służbowy do Grecji ;)

Tak więc we czterech postanowiliśmy że jedziemy w Tatry Wysokie, a w zasadzie Al., Piotrek i Krzychu wyciągnęli mnie na ten wyjazd i stąd ten tytuł, bo oni są zaprawieni w takich "bojach". Ja natomiast nie mam kondycji praktycznie wogóle ;).

W założeniach więc było przejście całej Orlej Perci z ewentualnym noclegiem na grani, plan dość ambitny, dla mnie nawet hard core'owy, ale co tam... żyje się raz, no i nie ważne gdzie ... ważne z kim :).

Plecak spakowałem już w czwartek a w piątek miał być wyjazd. Hm... 16 kg trochę dużo, co by tu odjąć :?: Namiot dwójka, karimata, śpiwór, polar, jakaś bielizna na zmianę, trzy konserwy, dwie 1,5 litrowe butelki wody mineralnej i trochę innej drobnicy jak czołówka, apteczka z bandażami, plastrami itp..., no nic się nie da zostawić. Trudno.

Wyjazd w piątek wieczorem ok godz 21.

Na chwilę obecną zdjęcia się obrabiają więc ciąg dalszy za jakiś czas ;)
Ostatnio edytowano 28.09.2009 11:44 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2009 10:43

Witam!

Kiedy mieliście ten wyjazd? Trochę dziwi te 2 x 1,5 litra wody w dwóch butelkach, ale w końcu to nie Chorwacja.

Pozdrawiam!
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.09.2009 10:46

No tak... wyjazd był w ten weekend, a ja jeszcze nie doszedłem do siebie ;), bo wróciłem do domu dzisiaj 5 minut po północy ;)
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 28.09.2009 10:47

No to zainteresowałeś mnie bardzo - tak po cichutku to już od 2-3 lat marzy mi się wypad w Tatry (i to właśnie wysokie) tylko hamuje mnie realistyczna ocena posiadanej kondycji - a właściwie jej brak :oops:
Kiedyś, daaaawno temu, bardzo dużo chodziłem po polskich górach - najmniej w Tatrach i Bieszczadach. Mam nadzieję, że Twoja relacja będzie dla mnie jak iskierka pobudzająca do działania :D
No to zasiadam wygodnie ... :oops: no właśnie, w taki sposób to kondycji nie poprawię :mrgreen:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.09.2009 10:59

Mnie do tego wypadu popchnęli koledzy, którzy powiedzieli spontanicznie, że jadą i to bynajmniej nie na Krupówki :oczko_usmiech: ale właśnie po to, żeby dać sobie popalić. A że zaglądałem i śledziłem kilka relacji górskich tu na forum, m.in. Typowych Zawodowców ;), ostatnio Franz'a - "Rumuńskie Wyrypy", postanowiłem wiele się nie zastanawiać. Decyzja po krótkich negocjacjach ze sobą i z żoną zapadła następnego dnia po tym jak mi powiedzieli, że jadą i widzieliby mnie na tej eskapadzie.
Ostatnio edytowano 28.09.2009 11:48 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2009 10:59

Ja też nie doszedłem do siebie po wczorajszym powrocie ze Słowacji 23:05 :wink:

Przyznam, że Tatry leżą u mnie odłogiem. Głównie ze względów kondycyjnych. Niewiele też wiem o ich topografii, ale o Orlej Perci sporo już słyszałem. Chętnie przeczytam i zobaczę Wasze przejście.

Pozdrowienia.
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 28.09.2009 11:49

Dosłownie kilka dni temu na stronie głównej Onetu był artykuł: Zabójcza Orla Perć? Takich tekstów w necie jest wiele, ale dziwnym zbiegiem okoliczności - najpierw onet, teraz Leszek :D ... coś mi się zdaje, że w przyszłym roku Tatry są moim wyzwaniem :D
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 28.09.2009 11:50

z ciekawością czekam na relację, bo mam sentyment do tego szlaku :wink:
pozdr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.09.2009 11:56

Andy aleś dał linkę do fotek :D Ja takich niestety nie mam :( aparat był wtedy w torbie :( Może coś z tego typu ujęć będą mieli Al lub Piotrek.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.09.2009 12:15

Przyłączam się do czekających.

W sumie to już o tym zapomniałem, ale Orlą Percią chodziłem,
chyba w osiemdziesiątym pierwszym czy drugim roku.
Tak mi się nostalgicznie zrobiło. Stan wojenny był już wtedy!
Mieliśmy żołnierzy i patrole na szlaku. A może to nie wtedy?
Może to w Sudetach? Cholera, to już ponad ćwierć wieku!

Nic to. Pisz.

pzdr
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 28.09.2009 12:23

Leszek Skupin napisał(a):Andy aleś dał linkę do fotek :D Ja takich niestety nie mam :( aparat był wtedy w torbie :( Może coś z tego typu ujęć będą mieli Al lub Piotrek.


Nic się nie martw, najważniejsze jest to, że wróciłeś żywy i cały, i to co napiszesz o SWOICH wrażeniach - ekstremalne fotki sobie można pooglądać w necie.
Bez urazy, sam też lubię coś pstryknąć, zawsze to wtedy jest MOJE spojrzenie i mój punkt widzenia :wink:
Czekamy na wszystko co masz do powiedzenia i pokazania :mrgreen:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 28.09.2009 12:45

To i ja czekam na opowieści. Orlą w te i w drugą przeszłam w całości chyba z pięć razy (nie za jednym zamachem niestety :lol: ) - ech szalona młodość :lol: :lol: :lol:

Teraz polskie Tatry nie ciągną mnie - głównie z powodu zamiłowania do pustelniczej atmosfery w górach, a tej ostatnio jakoś nie udawało mi się znaleźć.

Ale chętnie pooglądam i poczytam! Cieszę się, że będzie o czym! :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 28.09.2009 12:58

... no i najważniejsze, że wróciłeś zdrowy!
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.09.2009 13:05

shtriga napisał(a):...Orlą w te i w drugą przeszłam w całości chyba z pięć razy ...

Shtriga, Ty Ty Ty ..... Ty wiesz co 8O cholera hard core se wymyślił :lol: pięć razy w te i we wte... teraz od Zawratu do Koziego Wierchu jest jednokierunkowa :devil:
Krystof napisał(a):... no i najważniejsze, że wróciłeś zdrowy!

A żebyś wiedział, a żebyś wiedział ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2009 18:45

No, no Lesiu "cfaniurko" - siedzisz cichutko jak myszka pod miotłą a tu masz - fajna wyprawa Ci wyskoczyła :wink:
Wklejaj foty, na Orlej byłem.......jeszcze w czasach licealnych :lol:
:papa:
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Orla Perć - hard core - przełamać lęki
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone