Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orla Perć - hard core - przełamać lęki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.10.2009 20:45

Czyli zakaz jest dla "pro forma".
Żeby potem kto nie mówił, że nie było napisane, żeby nie leźć bo niebezpiecznie.
Zastanawiam się, co byłoby, gdyby tam wpuścic tatrzańskich filanców?! :lol: :lol: :lol:
Chyba wyskakiwali by zza skał z bloczkiem mandatów! :lol: :wink:

Popatrzcie, ile dzieli jeszcze niektóre kraje w kwestii tak niezłożonej i niepolitycznej, jak turystyka...
U nas wciąż zakazy i nakazy oraz groźby kar. Gdzie indziej już dawno z tego wyszli o ile kiedykolwiek tak mieli. :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.10.2009 09:31

Mariusz Interseal chciałeś popatrzeć na dokładną mapę i prześledzić naszą wędrówkę....


Proszę Cię bardzo znalazłem mapę internetową :lol:

Mapa Tatr Wysokich

Pozdrav :papa:

P.S. Trzeba dużo cierpliwości bo plik ma ponad 5 MB i dość długo się wgrywa ale wgrywa się w całości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2009 12:04

Dzięki Leszku!

Właśnie siedzę w domu przed komputerem z "nogą na templaku" i oglądam...

Ponad dziesięć lat temu moi rodzice przeszli w ciągu jednego dnia z Kasprowego Wierchu do Morskiego Oka. Patrzę którą mogli iść drogą.
Dla nich kolory szlaków i nazwy szczytów to jest "wsio rawno" :wink:

Pozdrawiam!
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 22.10.2009 12:20

Interseal napisał(a):Dzięki Leszku!

Właśnie siedzę w domu przed komputerem z "nogą na templaku" i oglądam...

Ponad dziesięć lat temu moi rodzice przeszli w ciągu jednego dnia z Kasprowego Wierchu do Morskiego Oka. Patrzę którą mogli iść drogą.
Dla nich kolory szlaków i nazwy szczytów to jest "wsio rawno" :wink:

Pozdrawiam!


Najkrótsza trasa to byłaby przez Zawrat i Świstówkę, ale być może poszli trudniejszą trasą i zaliczyli po drodze Świnicę, Zawrat i Szpiglasową Przełęcz...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2009 13:49

Świnicę zaliczyli na 100% to pamiętają.

Mieli spory problem, gdyż w pewnym momencie jedna z koleżanek złapała się kurczowo łańcucha i przez pół godziny nie chciała zrobić kroku ani do przodu ani do tyłu...

Nie przechodzili przez schronisko w Pięciu Stawach więc chyba poszli prosto przez Szpiglasową Przełęcz (tak też wynika z fotografii i widoków na Morskie Oko)
akkon
Croentuzjasta
Posty: 337
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) akkon » 27.10.2009 23:12

typ napisał(a):Najkrótsza trasa to byłaby przez Zawrat i Świstówkę, ale być może poszli trudniejszą trasą i zaliczyli po drodze Świnicę, Zawrat i Szpiglasową Przełęcz...
Z Kasprowego jakby nie da się dojść na Zawrat inaczej niż przez Świnicę...
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 28.10.2009 07:15

akkon napisał(a):Z Kasprowego jakby nie da się dojść na Zawrat inaczej niż przez Świnicę...


Bo patrzysz na to tylko "graniowo". Jeśli natomiast ktoś nie lubi ekspozycji idzie dołem - schodzi z Kasprowego nieco do Gąsienicowej i podchodzi koło Stawów - Gąsienicowego i Zmarzłego - na Zawrat. A jeszcze inaczej można koło tych małych stawków widocznych z Kasprowego (chyba Zielone czy jakoś tak) i przez Karb dojść nad Staw Gąsienicowy i dalej na Zawrat. Wariantów jest kilka, wszystko zależy co kto lubi. Czasowo wcale nie są dużo dłuższe od tego przez Świnicę, choć przez Świnicę jest oczywiście najpopularniejszy i najlepszy widokowo.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.10.2009 10:16

Leszku - moje wielkie gratulacje :!:
Powoli zaczynam nadrabiać zaległości forumowe - jak tu nie zacząć od Gór :)
Rozumiem doskonale co czułeś i co pokonałeś - jedziemy na tym samym "wózku", może tylko trochę wcześniej zacząłem uczyć się lepszego panowania nad nim :wink:
Tak jak wielu innym przypomniałeś wspomnienia młodości - lata 80 ... plecach ze stelażem ! spanie przed schroniskiem na ziemi ( w watoliną wypełnionych śpiworach ! ) - ech,życie :D
Tatry, co by o nich nie pisać i mówić , mają jedną wielką ogromną zaletę - . Pięknie je pokazałeś.
A ten niedźwiedź na Skupniów Upłazie - to nie był może jeleń w porze rykowiska ? No chyba, że jednak niedźwiedź 8)
Pozdrawiam :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.10.2009 09:56

plavac napisał(a):...Tak jak wielu innym przypomniałeś wspomnienia młodości...

Znaczy się 20 lat później a my ..... ciągle młodzi Deja Vu 8O :D :lol: spanie przed schroniskiem... no... ja nie spałem ;), ale za to ten plecak i buty.... legenda wiecznie żywa :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.10.2009 11:34

typ napisał(a):...
A tutaj natknąłem się na filmik pokazujący że nie tylko plecak może utrudniać poruszanie się łańcuchach. Twardzielki... ....

Przeglądałem jeszcze raz te filmiki które przytoczyłeś i obok znalazłem coś takiego

Nie wiedziałem w pierwszej chwili czy się śmiać czy płakać, a potem mało nie pękłem ze śmiechu :lool::lool:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.10.2009 22:57

Zakonnice w Tatrach są od lat.
I jakoś wypadków z ich udziałem bardzo mało... :)

Ponad dziesięć lat temu moi rodzice przeszli w ciągu jednego dnia z Kasprowego Wierchu do Morskiego Oka. Patrzę którą mogli iść drogą.


W 1987 r. wjechawszy na Kasprowy z moim ojcem, poszliśmy przez Świnicę, Zawracik na 5 Stawów i przez Szpiglasa do Moka.
Wyjście ok. 12:00, przyjście - na wieczór.
Była to pierwsza taka dłuższa tatrzańska tura w moim życiu.

Najszybsze odcinki tej trasy to: spacer pod Świnicę, zejście z Zawraciku do 5 Stawów, zejście ze Szpiglasa do Morskiego (monotonne, cholerne zakosy!).
Najwolniej jest oczywiście pomiędzy Świnicą a Zawratem, bo tam zawsze znajdą się amatorzy mocniejszych wrażeń, którzy "przeżywają każdy kawałek łańcucha" (głównie faceci chcący dać wycisk swoim kobitom) :lol: :) :wink: i tym samym spowalniają kolejkę.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 26.06.2010 20:16

Przeglądnęłam całą relację, tak na razie pobieżnie, ale bardzo mi się podoba i muszę przeczytać na spokojnie.

Kapitalne zdjęcia!
Pogoda marzenie, jak na zamówienie (nie ma to jak mieć chody u kogo trzeba, tam na górze :wink: )
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.12.2010 13:48

Zajrzałam tu z tęsknoty za naszymi górami, chcąc pooglądać sobie piękne zdjęcia...

Leszku, mam prośbę: uzupełnij je w wolnej chwili :D, bo szkoda tak dobrych fotek.
(Wiem, wiem, sama muszę wykonać tę niewdzięczną robotę w relacjach :wink:)

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.01.2012 14:05

Rok i miesiąc później.... gotowe :devil: uffff.... żem się zmęczył :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.01.2012 14:23

Foootki... jadę z czytaniem od początku :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Orla Perć - hard core - przełamać lęki - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone