Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misia1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2009
Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia1 » 05.07.2009 18:41

Przjechałam z orebicia . Nie polecam bardzo malutka miejscowość , zero atrakcji , tzw. życie nocne kończy się o 11 w nocy ; / , droga strasznie koszmarna kręta najlepiej wykupić winiety jak się jedzie do chorwacji i z chorwacji bo inaczej bedziecie jechać bocznymi wąskimi drogami , dorgie kwatery i jedzienie nawet w większej miejscowości jak MAKARSKA wszystko jest troche tańsze




NIE POLECAM !
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.07.2009 18:52

misia1 napisał(a):Przjechałam z orebicia . Nie polecam bardzo malutka miejscowość , zero atrakcji , tzw. życie nocne kończy się o 11 w nocy ; / , droga strasznie koszmarna kręta najlepiej wykupić winiety jak się jedzie do chorwacji i z chorwacji bo inaczej bedziecie jechać bocznymi wąskimi drogami , dorgie kwatery i jedzienie nawet w większej miejscowości jak MAKARSKA wszystko jest troche tańsze




NIE POLECAM !

Polecam, super miejsce, droga piękna i urozmaicona, nie ma żadnych winiet w Chorwacji... Kwatery i jedzenie w cenie jak wszędzie, Makarska to dla mnie porażka...
POLECAM!!
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 05.07.2009 19:02

Ja uwielbiam Orebić i uważam że to świetne miejsce na wyjazd, szczególnie dla rodzin z dziećmi ;) Piękne widoki i blisko na Korculę :lol:
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 05.07.2009 20:11

witam, też wócilismy z Orebicia i był to mój 7 wyjazd do Chorwacji- najmniej udany.Uważam ,że miejscowośc ta nie jest warta polecenia ze względu na dojazd oraz ze względu na plażę( sławna plaża Tristenica nie ma nic specjanego do zaoferowania).Sam Orebić niestety bardzo deszczowy , wystarczyło wyjechać z półwyspu ( 50 km krętymi drogami) i na lądzie w kierunku Dubrownika można było opalać się w pełnym słońcu.
W miasteczku jedna lodziarnia, dwa supermarkety i kilka straganów.Nic specjalnego, nic co by kazało tam jeszcze kiedyś wrócić.
Może mója ocena jest bardzo subiektywna, ale uważam, ,że Hvar, Pag, Riviera Makarska to o wiele bardziej fajne miejca.
Ogromny plus to bliskość Dubrownika, Cavtatu.
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 05.07.2009 20:41

lubczyk38 napisał(a):W miasteczku jedna lodziarnia, dwa supermarkety i kilka straganów.Nic specjalnego, nic co by kazało tam jeszcze kiedyś wrócić.
Może mója ocena jest bardzo subiektywna


I właśnie dlatego mnóstwo ludzi z tego forum tam jeździ.
Gdybym chciał mieć na plaży zajęcia animacyjne, setki straganów, automaty z kulkami, wesołe miasteczko, dyskotekę obok namiotu, wszechobecny zapach smażonych frytek - pojechałbym do Rewala :)
W tamtym roku byłem na lazurowym wybrzeżu. St. Tropez, Monaco, Cannes. Przepięknie - ale tylko w telewizji. Miliony ludzi, miliony dyskotek, miliony samochodów, miliony skuterów. MASAKRA!!! Nigdy więcej.
Jadę w tym roku do Loviste. Jeszcze większe zadupie niż Orebic. Bogu dzięki...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.07.2009 20:43

misia1 napisał(a):Przjechałam z orebicia . Nie polecam bardzo malutka miejscowość , zero atrakcji , tzw. życie nocne kończy się o 11 w nocy ; / , droga strasznie koszmarna kręta najlepiej wykupić winiety jak się jedzie do chorwacji i z chorwacji bo inaczej bedziecie jechać bocznymi wąskimi drogami , dorgie kwatery i jedzienie nawet w większej miejscowości jak MAKARSKA wszystko jest troche tańsze




NIE POLECAM !


Polecam LLoret de mar :D
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 05.07.2009 21:02

Lubczyk38-jedz nad Baltyk!Tam z pewnoscia znajdziesz wiecej atrakcji!
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2009 21:03

lubczyk38 napisał(a):witam, też wócilismy z Orebicia i był to mój 7 wyjazd do Chorwacji- najmniej udany.Uważam ,że miejscowośc ta nie jest warta polecenia ze względu na dojazd oraz ze względu na plażę( sławna plaża Tristenica nie ma nic specjanego do zaoferowania).


Na Trstenicy nie kończą się plaże w Orebićiu i na Półwyspie.
Dojazd chyba raczej normalny dla kogoś, kto trochę po Chorwacji autem pojeździł.

lubczyk38 napisał(a):Sam Orebić niestety bardzo deszczowy , wystarczyło wyjechać z półwyspu ( 50 km krętymi drogami) i na lądzie w kierunku Dubrownika można było opalać się w pełnym słońcu.


Od siedmiu lat obserwuję sobie Półwysep i rzeczywiście, z racji wysokości łańcuchu górskiego i sczytu Sv. Ilija, chyba ciut częściej zbierają się nad Orebićiem chmury, ale żeby od razu bardzo deszczowy...?

W pięćdziesiąt kilometrów to można zmienić strefę klimatyczną. :wink:

lubczyk38 napisał(a):W miasteczku jedna lodziarnia, dwa supermarkety i kilka straganów.Nic specjalnego, nic co by kazało tam jeszcze kiedyś wrócić.


No to jest argument przeciwko... jest też jedna poczta i pogotowie...

lubczyk38 napisał(a):Może mója ocena jest bardzo subiektywna, ale uważam, ,że Hvar, Pag, Riviera Makarska to o wiele bardziej fajne miejca.


Jest subiektywna. Za dużo "wiele" , "ogromnie" i "bardzo". Tymczasem to miejscowość, jak to miejscowość.

lubczyk38 napisał(a):Ogromny plus to bliskość Dubrownika, Cavtatu.


60 kilometrów po Półwyspie i 40 lądem... w zaokrągleniu. Trochę jest.
ramon
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramon » 05.07.2009 21:28

Jak świat światem zdania zawsze były podzielone, ale kto był i pił kawke o 7-rano w porcie bądż podążał pustymi wąskimi uliczkami o poranku - prozaicznie po swierze bułeczki do Konzuma ten wie że to wspaniałe miejsce.
A coś co zwie się promenadą po 23 było najpiękniejszym miejscem......
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 05.07.2009 21:30

No ale fakt faktem,ze Orebic nie jest raczej miejscem dla ,,festyniarzy''.. :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.07.2009 23:43

Ja się tylko zastanawiam po jakie licho ktoś kto twierdzi, że Riwiera Makarska, Hvar itp są the best, że najważniejsze jest życie po 23 jedzie do Orebica? Jak się chce zabawy, tłumu i zgiełku wybiera się miejsca które takie są, a nie miejsce "spokojne"

Wiele mogę powiedzieć o drodze do Orebica ale na pewno nie to, że jest fatalna. Kręta i owszem i ww tym jej urok.
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 06.07.2009 11:31

ale w tych waszych odpowiedziach jadu, nie jestem typem imprezowicza, pochodze znad polskiego morza także "dziękuję" za wskazówki ,że mam pojechać nad Bałtyk.Dziękuję za miłe słowa i obiecam nigdy juz nie wypowiedziec się na tym forum.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.07.2009 11:36

lubczyk38 napisał(a):ale w tych waszych odpowiedziach jadu, nie jestem typem imprezowicza, pochodze znad polskiego morza także "dziękuję" za wskazówki ,że mam pojechać nad Bałtyk.Dziękuję za miłe słowa i obiecam nigdy juz nie wypowiedziec się na tym forum.

Trzymamy cię za słowo... :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2009 12:02

lubczyk38 napisał(a):ale w tych waszych odpowiedziach jadu, nie jestem typem imprezowicza, pochodzę znad polskiego morza także "dziękuję" za wskazówki ,że mam pojechać nad Bałtyk.Dziękuję za miłe słowa i obiecam nigdy juz nie wypowiedzieć się na tym forum.

Rany, co jesteś taki drażliwy. Wypowiadając się na forum (jakimkolwiek) trzeba się liczyć, że nasza opinia może wzbudzić emocje i że inni mogą powiedzieć coś zupełnie odwrotnego niż Ty myślisz. Prawdę mówiąc nie wiem gdzie ten jad. Nie zgadzamy się z Twoja opinią i mamy prawo to wyrazić.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2009 12:19

W HR źle, na forum jeszcze gorzej....
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone