Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 15.08.2009 22:00

Btk201 napisał(a):
KumoterSzyszkownik napisał(a):A nas wprost przeciwnie-przekraczalismy granice tego panstewka w obie strony w nocy i cztery razy panowie Wazni-Celnicy swiecili nam w twarze latarkami nie baczac,ze w aucie spi niespelna 2 letnie dziecko!
Tak to jest jak ktos chce uchodzic za wazniejszego niz jest w rzeczywistosci!


Cześć Kumoter,

Już wróciłeś zapewne. Będzie jakaś relacja, a może juz zacząłeś tylko nie znalazłem?


Czesc.Byla..I to niejedna.Fakt,ze troche krotkie,ale nie mam czasu zbyt wiele.Zerknij na moje posty.
Pozdrawiam! :wink:
dudette
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudette » 21.08.2009 18:53

mam pytanie nt dojazdu do Orebica, a nie chciałam zakładać nowego tematu;) Przeszukałam już wzdłuż i wszerz stronkę www.autobusni-kolodvor.com i nie znalazłam połączenia dubrovnik-orebic...Potrzębuję takowego na 1 września, bo tego dnia chciałam się przedostać z dubrovnika na Korculę, no i póki co prom jest, ale nie mam jak na niego dojechać :/ Jeśli ktokolwiek byłby w stanie mi pomóc będę wdzięczna;)
Piotr1973
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr1973 » 30.08.2009 16:46

Co do połączenia Dubrowvnik-Korcula wcale nie jest to takie oczywiste. Prom kursuje i z tego co pamiętam wpływa o 11tej i płynie 6 godzin. Nie wiem jaka jest cena biletu. Jeżeli jednak chcesz się dostać do Orebicia wystarczy pójść na parking przy starym mieście w Dubrovniku. Stoją tam bardzo często autobusy turystów z Polski z hoteli z Orebicia wracające na wieczór do hoteli. Nie powinnaś mieć problemu z zabraniem się z nimi. Co do samego połączenia na Korculę to tu już lajcik, taksówka wodna 12 kunek i jesteś z Orebicia na Korculi.
mada1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada1 » 30.08.2009 21:33

A ja byłam w tym roku w Okrugu G. i z wielkim rozmarzeniem wspominałam piękną i długą promenadę w Orebicu. Wieczorkiem można było i pospacerować i coś zakupić i posiedzieć w knajpce nad samym morzem. W Okrugu co najwyżej mogłam pospacerować po tarasie apartamentu :x A kto był na Peljesacu i nie był na plaży Divna ten gapa :D
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 16.09.2009 11:50

Byłem w Hr dwa tygodnie, tydzień w Omis, tydzień na Połwyspie P. Deszcz dwa razy po trzy godziny - od pierwszych kropli do słońca po.
Jeśli misia1 (mieszkanka Dolnego Śląska jak pisze) twierdzi że droga do Orebica jest starsznie kręta, to proszę stworzyć fan klub z pewnym forumowiczem z Sopotu i polecam USA lub Australię, tam są tzw. proste drogi po 30km bez zakrętu na ktorych senność i dzikie zwierzaki są stokroć gorsze od paru agrafek takich jak np. na Sv.Jure, czy Mt.Cassino w Italii. Jak na dyskoteke to np. Sopot, jak spokój, Słońce i "owoce" to Peljesac.
Pozdrawiam Cromaniaków.
trasat23
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) trasat23 » 28.06.2010 13:22

GORDON napisał(a):Orebic jest o.k. chociaż dla mnie szukającego spokoju to i tak tłoczno. Dlatego wolę Vigani - następna wioska za Orebiczem. Makarska dla mnie to rzeźnia. Chociaż 15 lat temu napisałbym coś zupełnie odwrotnego.

Ps. Z Vigani przywiozłem najlepszą Rakiję jaką piłem.


Napisz coś więcej o Viganij. Wybieram się tam w tym roku. Chodzi o spokój, i fajne plaże, no i miejsca do amatorskiego nurkowania.
lekarz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lekarz » 28.05.2017 07:50

Witajcie!
W lipcu wybieramy się do Orebić i zastanawiam się ją jechać,przepłynąc promem czy na kołach przez Bośnie?Doradzcie coś.
Pozdrowionka
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 28.05.2017 22:37

Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 29.05.2017 09:06

To już lepiej płynąć z Drvenika na Korcule i potem do Orebica, więcej odpoczniesz tak myślę...
lekarz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lekarz » 29.05.2017 15:23

Bardzo dziekuje za odp. Przemysle to,ale głównie chodzi mi o bardziej ekonomiczne rozwiazanie
cobramar
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cobramar » 31.05.2017 15:00

lekarz napisał(a):Bardzo dziekuje za odp. Przemysle to,ale głównie chodzi mi o bardziej ekonomiczne rozwiazanie



Też jadę w lipcu z południa Polski, liczyłem, wychodzi że ekonomiczne jest na kołach przez BiH, jedyne co może dać w kość to zmęczenie.
Kolega który była dwa lata temu wspomniał mi że odcinek od autostrady do Orebić jest bardzo męczący.
lekarz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lekarz » 31.05.2017 19:30

cobramar napisał(a):
lekarz napisał(a):Bardzo dziekuje za odp. Przemysle to,ale głównie chodzi mi o bardziej ekonomiczne rozwiazanie



Też jadę w lipcu z południa Polski, liczyłem, wychodzi że ekonomiczne jest na kołach przez BiH, jedyne co może dać w kość to zmęczenie.
Kolega który była dwa lata temu wspomniał mi że odcinek od autostrady do Orebić jest bardzo męczący.


Też tak myślę,że taniej od promu będzie tranzytowac Bosnie
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.06.2017 09:56

Farstone napisał(a):To już lepiej płynąć z Drvenika na Korcule i potem do Orebica, więcej odpoczniesz tak myślę...


Takie promu już nie ma - odsyłam do KMWK.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 01.06.2017 15:47

cobramar napisał(a):
lekarz napisał(a):Bardzo dziekuje za odp. Przemysle to,ale głównie chodzi mi o bardziej ekonomiczne rozwiazanie



Też jadę w lipcu z południa Polski, liczyłem, wychodzi że ekonomiczne jest na kołach przez BiH, jedyne co może dać w kość to zmęczenie.
Kolega który była dwa lata temu wspomniał mi że odcinek od autostrady do Orebić jest bardzo męczący.

Jak masz 1300 czy 1400 za sobą to juz trochę męczący ale trasa jak dla mnie to bajka.
Byłem dwa razy w Orebiczu i jakoś nie ciągnęło mnie na prom.
lekarz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lekarz » 01.06.2017 17:19

Wiesz,to już kawał drogi będzie przejechane,biorąc pod uwagę,to,że zmieniły się przepisy i na granicy będzie kocioł +dodatkowy na bramkach ,to warto się zastanowić jak do Orebićia dojechać. Skoro mówisz,że warto się pomęczyć i jechać na kołach,to tak zrobię.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone