Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić - sv. Ilija

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006
Orebić - sv. Ilija

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 25.06.2006 14:37

Witam,
zdobywał ktoś z szanownych cromaniaków s. Ilija?
można podjechać autkiem czy czeka zrzucenie paru kg na własnych kończynach???
Pozdrav
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006
co je????

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 25.06.2006 22:42

Szanowni cromaniacy,
niegodzien jestem odpowiedzi na konkretne pytanie 8O ???
Wystarczy krótkie HI
Pozdrav
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006
???

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 25.06.2006 22:52

Qrde ...sam do siebie piszę.....ale paranoja :? To sie nazywa nabijać posty na słoneczka :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 26.06.2006 00:57

Na Sv. Ilję nie podjedziesz, szykuj się na zrzucanie brzuszka :D
pzdr
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006
sv. Ilija

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 26.06.2006 17:37

Dzięki.........alternatywne środki tramsportu (żona, syn) jeszcze są w błogiej nieświadomości. 8)
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 05.07.2006 22:02

ha, sam sobie odpowiem :http://www.summitpost.org/view_object.php?object_id=117644
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 05.07.2006 22:12

Obrazek
Sv.Ilja
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 06.07.2006 10:25

Ile godzin zajmie mi wchodzenie ?
( Przy w miare dobrej kondycji, rano albo póżnym popołudniem w wrzesnowy dzien)

I czy wystarcza zwykłe buty typu jakies adidasy ( cos krytego )?
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 06.07.2006 10:46

Też miałem taką ambicję, ale upał i piwo dnia poprzedniego mnie odwiodły. Tam się idzie podobno jakieś 4-5h, czyli żeby uniknąć słoneczka przy podejściu należy wyjść nie później niż o 5 rano :-D. Gdzieś w sieci (może nawet tu) widziałem zdjęcia z wierzchołka. Powodzenia.
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 06.07.2006 10:50

Zdjęcie Petrisa robione szerokim kątem - górka jest nieco wyższa niż się wydaje z tej fotografii ....
szunaj11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szunaj11 » 06.07.2006 12:18

krzysiekrz napisał(a):Zdjęcie Petrisa robione szerokim kątem - górka jest nieco wyższa niż się wydaje z tej fotografii ....


nie wiem czy to " szeroki kąt " ale z wierzchołka
tej góry nie widać Orebica :!:
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 06.07.2006 12:19

Zdobywanie szczytu rozpoczyna sie od wjechania na parking przy klasztorze. Tam gdzie jest punkt widokowy. Potem idzie sie troche kiepsko oznaczonym szlakiem. Sam nie wchodziłem ,ale miałem zamiar. Odwiódł mnie od tego mój chorwacki gospodarz. Motywował to nastepująco: 1. Trzeba mieć przewodnika ( miejscowego) aby sie nie zgubic. 2. miedzy rozgrzanymi kamieniami sa żmije.3. Trzeba miec odpowiednie obuwie do chodzenia po górach a nie sandałki czy tez adidaski.4.Trzeba zgłosic chęć dokonania takiej wyprawy gospodarzom lub komuś innemu by w przypadku niepowrotu o zaplanowanej godzinie wszcząć. poszukiwani. W zeszłym roku we wrześniu w czasie zdobywania szczytu zaginął a następnie zmarł turysta auatralijski. Czytałem na forum o wypadku czeszki , która złamała noge i zmarła z wycienczenia i odwodnienia. Zatem nie radze samodzielnej wyprawy , wycieczek nieprzygotowanych i jednoosobowych. Może jestem zbyt ostrożny ale jak sie jedzie na wczasy to aby wypoczywac a nie zwiedzać szpitale. Pozdrawiam wszystkich zdobywców gór i miłośników Jadranu.
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 06.07.2006 12:21

Może na zdjęciu to nie jest wierzchołek, bo jest on nieco dalej. W każdym razie na tej fotografii jest widoczny masyw tej górki.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 06.07.2006 21:17

[img] Wędrówki po górach

Wędrówki po górach
Miłośnikom natury i rekreacji nadaje się okazja nezapomnianej przygody wędrowania po górach od Orebića do szczytu góry św. Ilija (961 m). Wycieczka zaczyna się rano, zbiórka przed jednym z hoteli o godzinie 8,30 i kończy się w godzinach popołudniowych lekkim wędrowaniem przez sosnowy las i niską wegetację po wspinaniu się oznaczoną drogą do samego szczytu góry przechodząc okolicom dziewiczej przyrody z możliwością fotografowania przepięknych krajobrazów: górskiego masywu, dolin które sięgają do podnóża gór, blękitu morza i okolicznych miejscowości... Z przeznaczonym zatrzymiwaniem się na krótszy odpoczynek, dociera się do samego szczytu góry gdzie przewidywane jest krótsze zatrzymiwanie się oraz odpoczynek.


[/img]http://www.orebic-tours.hr/photo_guide/v_88.jpgObrazek

To ze strony www.orebic-tours.hr
marta student
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 06.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta student » 07.07.2006 15:34

witam
podobno sa tam węże, ale ja nie szłam wiec traktuj to jako niepełną inf.Moi znajomi byli tam i tak mówili.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone