Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OREBIC-PROSZE O POMOC:)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sas1010
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.12.2017
OREBIC-PROSZE O POMOC:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) sas1010 » 04.06.2018 10:09

wITAM. W tym roku pierwszy raz uderzamy na chorwacje:) wreszcie:)
Mam prosbe do wszystkich. Napiszcie prosze najdokladniejsza trase z katowic do orebic...najszybsza, przez jakie miejscowosci, gdzie kupowac winety, gdzie najlepiej tankowac auto,kiedy najlepiej wyjechac- mamy jednego kierowce:(,na co zwracac szczegolna uwage. Prosze o wszystkie porady dotyczace podrocy autem, Dzieki slicznne
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.06.2018 10:35

:papa: my zwykle wyjeżdżamy z podobnej lokalizacji ;-)
Staramy się wyjechać najwcześniej w niedzielę, jeśli w sobotę, to gdzieś tak koło 10.00-11.00 i na spokojnie docieramy do granicy koło 17.00, wtedy już nie ma korków (przynajmniej nam się nie trafiło). Jest to opcja oczywiście z międzynoclegiem ;-) Ostatnio spaliśmy niedaleko Plitvic, w Rastoke. Rano śniadanko i w dalszą drogę na Peljesac. My "tam" jeździmy przez BiH, bo kupujemy tańszą benzynę, robimy zakupy w piekarni ( nie udało nam się trafić na Peljesacu na takie burki jak w Bośni), po drodze, już e Drace kupujemy świeże mule, winko i mamy kolację z głowy ;-)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 04.06.2018 11:07

sas1010 napisał(a):wITAM. W tym roku pierwszy raz uderzamy na chorwacje:) wreszcie:)
Mam prosbe do wszystkich. Napiszcie prosze najdokladniejsza trase z katowic do orebic...najszybsza, przez jakie miejscowosci, gdzie kupowac winety, gdzie najlepiej tankowac auto,kiedy najlepiej wyjechac- mamy jednego kierowce:(,na co zwracac szczegolna uwage. Prosze o wszystkie porady dotyczace podrocy autem, Dzieki slicznne

Kiedy wyjeżdżasz?
sas1010
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sas1010 » 04.06.2018 11:12

wyjezdzamy 10 lipca, planujemy kolo 22. Chyba ze zdecydujemy sie na nocleg po drodze to wczesniej. tylko maz kieruje. macie moze jakies mapki, gotowe trasy? czy wszedzie po drodze mozna placic karta? za paliwo i oplate na autostradach?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 04.06.2018 11:22

To do 10 lipca, masz duuuuzo czasu żeby te wszystkie wiadomości znalezc na forum. Ja zanim zadałem pierwsze pytanie, poświęciłem na czytanie kilkadziesiąt godzin. Wątek odnoście tras dojazdowych ma kilkaset stron. Jak czegoś tam nie będzie - pytaj.
ps. Praktycznie wszędzie zapłacisz kartą (najlepiej mieć dwie, od różnych operatorów)
W sumie jadę za 17 dni 15km od Orebić, ale ja przez Czarnogórę jadę :)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.06.2018 11:26

sas1010 napisał(a):wyjezdzamy 10 lipca, planujemy kolo 22. Chyba ze zdecydujemy sie na nocleg po drodze to wczesniej. tylko maz kieruje. macie moze jakies mapki, gotowe trasy? czy wszedzie po drodze mozna placic karta? za paliwo i oplate na autostradach?


Wszystko masz w wątkach poświęconych dojazdowi. Moderator już ci wyciął wcześniejszy wątek na ten sam temat, z tym pewnie będzie to samo.
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 05.06.2018 21:44

Jechałam z Krakowa ( przez Katowice) do Orebica,. Tylko ja prowadziłam. Droga prosta jak drut. Podróż z postojami na posiłek czy rozprostowanie nóg, trwała 16 godzin. Panowie wyżej proponowali sprawdzenie wątków na temat tras. Jest ich wiele a przy okazji dowiesz się wielu bardzo interesujących rzeczy. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania, napisz na priv. Postaram się pomóc w wyjaśnieniu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2018 22:08

sas1010 napisał(a):wITAM. W tym roku pierwszy raz uderzamy na chorwacje:) wreszcie:)
Mam prosbe do wszystkich. Napiszcie prosze najdokladniejsza trase z katowic do orebic...najszybsza, przez jakie miejscowosci, gdzie kupowac winety, gdzie najlepiej tankowac auto,kiedy najlepiej wyjechac- mamy jednego kierowce:(,na co zwracac szczegolna uwage. Prosze o wszystkie porady dotyczace podrocy autem, Dzieki slicznne

Zanim założysz nowy temat przeglądnij forum. Popularne pytania zadawaj w wątkach, które już są zamiast zakładać nowy temat.

krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone