Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić i okolice co polecacie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mroczek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 03.07.2007
Orebić i okolice co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczek » 19.06.2013 18:35

Witam
Zamierzamy w 2 rodziny na początku lipca ruszyć na płw. Pelješac. Pytanie oklepane :) ale ... Może jednak ktoś poleci nam urokliwą miejscowość na tym półwyspie. Wybrać stronę Trpanj czy Orebica? Proszę o podpowiedź.
Pozdrav Raf
Ostatnio edytowano 19.06.2013 21:03 przez mroczek, łącznie edytowano 1 raz
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 19.06.2013 19:30

My wybraliśmy Trpanj :papa:
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 21.06.2013 09:34

witam! Najbardziej urokliwa na tym półwyspie wg mnie jest fauna i flora. My mieszkaliśmy w Orebiću - typowa turystyczna miejscowość. Ma jednak podstawowy atut - 10 min stateczkiem i jesteś na Korculi :) - tego chyba nie trzeba reklamować... :wink: Plaża, nazwijmy ją - miejska, jest nieszczególna, dlatego jeździliśmy 5 min drogi poza Orebić aby miło spędzać czas na malutkiej, wciśniętej pomiędzy skały plaży. Bajka po prostu.
pozdro
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 21.06.2013 13:32

Trpanij nie polecam na szukanie noclegu !bylem 3 razy i tylko tam raz znalazlem nocleg.
U starszej Pani Serbki i tylko dlatego ze sama zaprosila ze nam pokaze ladne pokoje.
Rok temu gosc umowil sie ze mna na caly dom za 120 E, potem jak przyjechalismy
to powiedzial 200 (chyba stwierdzil ze jest pozno byla 20) i ze nas wycycka.

Wszystko stare nieremontowane apartamenty/ strasznie porozwalane mieszkancy nie dbaja o okolice itp.
Lazienki to klitki. Sorry ale w Trpanij obejrzalem ze 100 apatamentow przez cala kariere i tylko ze 2-3 byly w miare. Jesli nie zalezy ci na standardzie to ok. smialo.Mi sie nie usmiechalo za rudere placic po 15-20 e od glowy.

Natomiast jesli chodzi o plaze jest ok, miejska blisko hotelu, reszta to skalki.

Natomiast ja pozytywnie sie zaskoczylem Orebic-em. Fajna miescina, mega turystyczna ale bez przesady, to nie sopot ! ale kwater sporo, wszedzie blisko, na Divna Dube do wszechobecnych winnic rowniez. Dla mnie jako wyjazdu rodzinnego milo sie zaskoczylem.

Jak cos pytaj.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2013 13:38

Generalnie to z Trpanja na Divną bliżej i do winnic chyba także w Gornja i Donja Vrucica chociażby...
Są ludzi którzy wiele razy jeździli i będą jeździć do Trpanja i takich negatywnych ocen co do apartmanów nie potwierdzą. Moim zdanie Orebić dobry jest na wypady do bliźniaków na lody i do konoby. Jak ktoś lubi, można się przylansować złotymi sandałkami albo dziarą z henny :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 21.06.2013 13:48

viltob08 napisał(a):My wybraliśmy Trpanj :papa:


my też :mrgreen:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.06.2013 14:00

My byliśmy w Trpanji. Mała mieścinka, spokojnie.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 21.06.2013 15:02

jara napisał(a):
viltob08 napisał(a):My wybraliśmy Trpanj :papa:


my też :mrgreen:


:papa:
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 21.06.2013 17:28

Jako miasteczko wg mnie Trpanj jest o wiele ładniejszy od Orebica. Ale plaże w Trpanj słabe, no chyba że Divna, to zupełnie inna klasa :). Druga strona jest ładniejsza chyba, ale poza Orebicem jest kilka fajniejszych miejsc.
No i nie potwierdzam informacji o klasie apartamentów w Trpanj, tam mieszkaliśmy w najpiękniejszym chyba dotychczas apartamencie w Cro.
Ostatnio edytowano 21.06.2013 17:32 przez Sabina_wawa, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2013 17:31

Plaże w Orebiću, moim zdaniem są marne. W Trpanju są lepsze. I Orebić to większe miasto od Trpanja, ma trochę inny charakter.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 21.06.2013 17:46

wiesz Sabina o gustach sie nie dyskutuje. To co dla Ciebie najpiekniejsze dla mnie moze byc rudera,
a takich w trpanij jest od groma. Nie remontowanych i po prostu zaniedbanych.
Przykład. Ulica dawnych dignitarzy a wiekszosc domow wykupiona przez holendrow albo niemcow.
Piekny widok na moze na porcik. No ładnie. A w domu syf. Brudno nie posprzatane itp. Puszki po coli leżą na tarasie albo na schodach. Co z tego ze ladnie jak po prostu brudno.
Schody do apartamentów w tamtej czesci maja conajmniej 3 kondygnacje strome jak choroba.
Heh...a bylem nawet w takim w ktorym dach pod prysznicem byl z trzciny !!
Ja sie zawiodlem, bo samo Trpanij jest klimatyczne warte odwiedzenia. Ale kwatery po prostu slabe. Bardzo slabe.
Ja to porownuje do takich starych hoteli prl-owskich (bo lozka nawet byly podobne) :)

Jeszcze przyklad cenowy: Orebic nad brzegiem morza, wyremontowany budynek, 2 sypialnie lazienka duzy fajny taras (12 osob na nim imprezowalo, wiec duzy) cena 100E (2 rodziny), trawka w okolo domu czysciutko pozmiatane itp.
a to samo w tylko w trpanij i 120 e tylko ze walajace sie puszki wszedzie, liscie niezgrabione, taras na ktorym stojac 2 minuty przykleil mi sie klapek. No sorry...ale ja jade na wakacje z rodzina. Mowie babce ze nie posprzatane to ona ze opusci 5 E. Tak sobie pomyslalem czy posciel tez wymienia i pierze czy tylko prasuje.

Ja sie zawiodlem. Niby ładna okolica, ale czegos brakuje= czytaj dobrego gospodarza.
nie robie antyreklamy, ale jak ktos jedzie w ciemno do Trpanija to niech ma swiadomosc tego co jest i jak jest.
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 21.06.2013 17:48

nie można polecać apartamentów zgodnie z regulaminem, ale czy można wstawiać zdjęcia...? pokazałabym apartament w Trpanj
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2013 17:53

Ty mówisz o jednym a Christo o bardzo wielu. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że tam taki syf, znam ludzi co tam jeżdżą i nie narzekają.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 21.06.2013 18:18

My mamy apartament właśnie na wspomnianej ulicy :D , jak wrócimy, to wstawię zdjęcia :smo:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 21.06.2013 20:58

Monte Christo napisał(a):Ja to porownuje do takich starych hoteli prl-owskich (bo lozka nawet byly podobne) :)



Dobrze, że były...ale my i tak mamy maty :mrgreen:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Orebić i okolice co polecacie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone