Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic-Hvar

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Orebic-Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.02.2014 19:05

Witam,

w tym roku w lipcu Orebic, zaliczka już dawno w Cro.
I przyszła mi na myśl wycieczka do miasta Hvar. Wycieczka bez auta, jednodniowa. Gdzieś obiło mi się o oczy możliwość dotarcia tam chyba katamaranem, ale nie jestem pewna czy mi się to nie przyśniło.
Czy może ktoś z doświadczenia podpowiedzieć czy taka wycieczka (Orebic-Hvar) jest w ogóle możliwa? Czy prom/statek/katamaran byłby bezpośredni czy z przesiadką?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i spostrzeżenia.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 27.02.2014 22:53

A dlaczego nie w sierpniu?? ;)

Z Orebica do Hvaru bezposrednio nie ma polaczenia,ale z Korculi - tak :)

Zerknij tutaj.
Zawsze to jakies rozwiazanie 8)

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.02.2014 08:44

Rozumiem, że Ty będziesz w sierpniu?
Niestety u nas to lipiec wchodzi w rachubę: w firmie jest wtedy postój i idziemy na urlopy. Kiedyś urlopowało się w sierpniu, ale czekanie do sierpnia jest dobijające.

Dzięki za informacje, czyli:

z Orebicia tą taxi do centrum Korculi gdzieś po 5 rano :evil: :evil: :evil: , a potem katamaranem o 6 i o 7:40 jestem w Hvarze.
Dość długi pobyt w tym Hvarze mnie czeka, bo powrót o 18.

Czy ktoś korzystał z tego połączenia i może powiedzieć czy przy powrocie podana godzina wypłynięcia jest pewna, czy lepiej być wcześniej, bo prom będzie szybciej i czeka mnie spanie na nabrzeżu?
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 28.02.2014 09:40

U nas wakacje zaczynaja sie w sierpniu i dlatego zawsze wtedy urlop . Jeszcze dokladnie 5 miesiecy czekania... :?

Nie wiem, czy taxi plywaja tak skoro swit..
Zorientujesz sie na miejscu.
Ale to chyba jedyna mozliwosc dostania sie na Hvar.
Noooo, chyba, ze jachcik sobie wynajmiesz...;)
W koncu,jak sie ma kilka hoteli... :mrgreen:
Ostatnio edytowano 28.02.2014 20:12 przez Basiulinek, łącznie edytowano 1 raz
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 28.02.2014 10:24

piekara114 napisał(a):Czy ktoś korzystał z tego połączenia i może powiedzieć czy przy powrocie podana godzina wypłynięcia jest pewna, czy lepiej być wcześniej, bo prom będzie szybciej i czeka mnie spanie na nabrzeżu?


Znajomi w zeszłe wakacje korzystali z tego połączenia (katamaran Split-Hvar- Korčula ). Dopytałam, i z tego co mówili to sporo osób wysiadało w Hvarze, a niewiele wsiadało więc z miejscówką nie powinno być problemu (choć to też może być różnie), nie było żadnych opóźnień, ze Splitu wypłynął o czasie, na Hvarze nie miał jakiegoś długiego postoju, może 10 min. Z taksówkami na to ranne połączenie z Orebića też nie ma problemu.

Pozdrawiam Sylwia
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.02.2014 18:27

Super dziewczyny za odpowiedzi. Wakacje pokażą czy skorzystam z podpowiedzi.

Co do powrotu z Hvaru: bardziej to bym się bała, że przypłynie ze Splitu zdecydowanie wcześniej niż planowo i odpłynie beze mnie :D

Jeszcze jakieś 135 dni :D
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 28.02.2014 20:19

Też dzisiaj policzyłam po raz pierwszy.Mamy 153 dni do wyjazdu :)

A od rana męczy mnie taka myśl...
Gdyby popłynąć do Hvaru,wypożyczyć tam auto i objechać wszystkie stare kąty...
Czasu by na główne punkty wystarczyło.
A koszt też nie jakiś zabójczy.

Wszystko wyjdzie w praniu,ale ziarenko niepokoju zostało zasiane :wink:

Dzięki za inspirację! :smo:



Sprawdziłam koszt wynajęcia auta i .......trochę wymiękłam.. :? :roll:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 28.02.2014 21:48

Basiulinek napisał(a):.....męczy mnie taka myśl...
Gdyby popłynąć do Hvaru,....
Wszystko wyjdzie w praniu,ale ziarenko niepokoju zostało zasiane :wink:


Dokładnie o tym samym pomyślałam :lol: no może bez wypożyczania auta :oczko_usmiech:

Basiulinek napisał(a):Dzięki za inspirację! :smo:

No właśnie ...
piekara114 napisał(a):Super dziewczyny za odpowiedzi. Wakacje pokażą czy skorzystam z podpowiedzi.


:D A może to my skorzystamy z Twojej inspiracji :mrgreen: Też plany mamy na lipiec :mrgreen: zmieniamy tylko troszkę formę wypoczynku z "apartmana" na namiotowy, oczywiście Pelješac.

piekara114 napisał(a):Co do powrotu z Hvaru: bardziej to bym się bała, że przypłynie ze Splitu zdecydowanie wcześniej niż planowo i odpłynie beze mnie :D


Tego raczej bym się nie obawiała :D

Pozdrówki Sylwia
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.02.2014 22:25

Jak jeden głupi z pozoru problem może namieszać i dać do myślenia :D :D

Basiulinek napisał(a):Sprawdziłam koszt wynajęcia auta i .......trochę wymiękłam.. :? :roll:


Cena akurat mnie nie zaskoczyła, coś podobnego zawsze płacę przy wypożyczaniu w UE przy podróżach służbowych...

Sylwetka&Gienuś napisał(a): Też plany mamy na lipiec :mrgreen: zmieniamy tylko troszkę formę wypoczynku z "apartmana" na namiotowy, oczywiście Pelješac.


A coś dokładniejszego masz już na myśli? My 13-22.07 w Orebicu. Może do zobaczenia?
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 28.02.2014 22:47

piekara114 napisał(a):A coś dokładniejszego masz już na myśli? My 13-22.07 w Orebicu. Może do zobaczenia?


Z dokładną datą musimy się niestety jeszcze chwilę wstrzymać, na 100% będzie to lipiec ( plan jest nie wcześniej niż 5 powrót nie później niż 27 więc.....) , kilka miejscówek namiotowych mam rozeznanych :D Myślę, że jak najbardziej , do zobaczenia :D

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone