Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic 2009 z problemami ale super

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 30.03.2010 12:44

yskyerka napisał(a):Umęczyło Was 1,5 godziny w samolocie i drugie tyle w drodze z Dubrownika do Orebica, nieźle. Większości z nas droga zabiera znacznie więcej czasu :)

Hmm z domu na lotnisko jechałem ok godziny 12 a w Orebic byliśmy między 22 a 23, to trochę więcej niż 1,5h + 1,5h

W tym roku wybieram się swoim autem.

Ale wróćmy do relacji.
Jak wiadomo w zeszłym roku Euro było dość drogie i Chorwackie ceny też wzrosły w stosunku do tych sprzed 2 lat. Raz poszliśmy na obiadek do knajpy, żeby nie było, ale ceny nas trochę zniechęciły. Mieliśmy jednak asa w rękawie. Nasi znajomi pracują w jednej z najlepszych restauracji we Wrocławiu. Znaleźliśmy "targ" rybny (dlatego w cudzysłowie bo to było tak naprawdę jedno stoisko) gdzie towar codziennie świeży i przystępny cenowo. No i się zaczęło. Codziennie rano przed śniadaniem zakupy na targu, nawet za prę kun od razu patroszyli ryby, więc nie było bałaganu w apartamencie. Co dziennie inny obiadek a to mule, a to rybki różnej maści mmm coś pięknego. Dziewczyny nawet tak opanowały język migowy, że właścicielka stoiska rybnego zaprosiła nas na wycieczkę do siebie z "połowem" ryb, jazdami motorówką i pysznym obiadem ale o tym później.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnego dnia płyniemy zwiedzać Korculę.
Obrazek
tasiorowa_20051
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tasiorowa_20051 » 31.03.2010 16:53

I ja zasiadam do czytania z wielką przyjemnością, tym bardziej, że Orebic jest w moich planach na przyszły rok. A relacja zaczyna się rewelacyjnie.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 31.03.2010 19:06

przeczytałam, się pośmiałam i czekam na dalsze przygody :D
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 31.03.2010 19:07

Chętnie przypomnę sobie swoje ubiegłoroczne wakacje w Orebiczu, dlatego chętnie zapisuję się jako czytelniczka Twojej relacji 8O Pozdrawiam :lol:
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 01.04.2010 08:25

Nastał nowy dzionek, słonko praży od samego rana niemiłosiernie. Szybkie śniadanko i wyruszamy do portu aby popłynąć na Korculę. Wiem, żeby nie wybierać się promem samochodowym bo on płynie do portu za miastem i potem trzeba piechotką spory kawałek dojść. Bez problemu znajdujemy taksówkę na Korculę, przemiły kapitan czeka jeszcze chwilę aby złapać jeszcze jakichś turystów (w końcu im więcej tym lepszy zarobek) ale podjechał tylko autokar z Niemcami ale ich było z kolei za dużo na naszą łódeczkę więc odpływamy.
Obrazek
Obrazek

Z łódeczki podziwiamy uroki Peljesaca
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I za chwil kilka zbliżamy się do Korculi
Obrazek
Obrazek

Miasteczko przepiękne, zwarta zabudowa, wąskie uliczki, w czerwcu brak tłoku więc wszystko można spokojnie obejrzeć, w knajpkach luz. Myślę, że o Korculi już dosyć napisano na tym forum, niech mówią zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kaśka
Obrazek
Obrazek
Emil
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kurcze widzę, że po zmniejszeniu zdjęcia strasznie straciły na jakości ale chyba się nadają do oddania klimatu.

Pozwiedzaliśmy, pojedliśmy, popiliśmy i wróciliśmy do Orebić.
Zauważyliśmy, że nasze dziecko zaczyna się drapać, coraz bardziej drapać, ocierać się o ściany i meble i pojawia się drobna wysypka. No tak dawno nie było żadnego problemu ;) ale o tym w następnym odcinku.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 01.04.2010 08:28

Również chętnie przypomnę sobie ubiegłoroczny Orebic, a i nabiorę apetytu przed tegorocznym.
Czekam na cd....
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.04.2010 09:41

Też się zgłaszam; to dobrze znane mi miejsca, ale jak tak dalej pójdzie to pół Polski tam pojedzie i przestanie być tak przytulnie i spokojnie...
chitua
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 19.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chitua » 01.04.2010 10:14

MWN napisał(a):Też się zgłaszam; to dobrze znane mi miejsca, ale jak tak dalej pójdzie to pół Polski tam pojedzie i przestanie być tak przytulnie i spokojnie...


No to zgłaszam moją kandydaturę i pojadę w tym roku jako jedyny reprezentant :wink:
Mam nadzieję, że z moją obecnością wciąż będzie tam "czitulnie".

A tak na serio, jestem świeżo po ospie mojego pierworodnego - a co u Was?
Czyta się bez problemów i wciąż super!
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.04.2010 10:54

Zwykle jestem w czerwcu, więc jest znośnie i Ty jeden nie będziesz z pewnością "problemem". Ale w końcu czerwca słychać już wszędzie polski i jest to takie dziwne uczucie, bo czy po to jadę by słuchać nagminnego K***** ? W tym roku przenoszę się do Tucepi i Pagu już 18 czerwca.
krzysiek1956
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1956 » 01.04.2010 11:09

Ja też się po cichutku zgłaszam się, do ponownego wyjazdu do Orebicza,
na Korczulę :D :D
To wszystko przez Ines. ONA bardzo zachwalała swój pobyt na półwyspie :D
Serdecznie pozdrawiam :D :D

Zdjęcie klasztoru też widziałem


Pisz dalej ,pisz
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 01.04.2010 11:33

To czekam na następny odcinek. Zaciekawiło mnie to drapanie.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 01.04.2010 22:32

Bardzo chętnie dowiem się, co Ci się w Orebiciu podobało. Bo póki co nie było relacji, która nastawiła by mnie do niego pozytywnie. Nawalone apartamentów, ludzi, kilka starych willi i koniec. Do tego plaża z wyciętym całkowicie dnem i niemiłosierny kawał drogi do "ciekawszych podwodnie" rejonów. Jak dla mnie Orebić to tylko przystanek w drodze na Korculę.

pzdr

PS tak, byłem w Orebiciu raz, przez dwa tygodnie... nie należę do zadowolonych z tego faktu, najgorszy wypad do Cro z dotychczasowych :)
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 01.04.2010 23:11

Zapisuję się również, aby wiedzieć co nas może czekać w czerwcu w Orebic.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.04.2010 06:31

krzysiek1956 napisał(a):Ja też się po cichutku zgłaszam się, do ponownego wyjazdu do Orebicza,
na Korczulę :D :D
To wszystko przez Ines. ONA bardzo zachwalała swój pobyt na półwyspie :D
Serdecznie pozdrawiam



No jak się kolega napatrzył na koleżankę Ines to i nie dziwota, że chce ponownie odwiedzić Orebic. Niech kolega uważa na siebie coby go nie zauroczyło na Peljesacu. Pozdrawiam
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 02.04.2010 09:02

My też czekamy na lipiec - a wtedy i Korcula i Orebic i kilka opisywanych na forum "wartych grzechu" miejsc na półwyspie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Orebic 2009 z problemami ale super - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone