Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic 2009, Nasza przygoda, wrzesien

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pieczara87
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pieczara87 » 12.09.2009 12:38

Zapowiada się ciekawie z chęcią poczytam.
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 12.09.2009 13:16

Bardzo fajnie ogląda się Korculę w innym obiektywie
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 14.09.2009 00:04

Witaj, chyba bylismy w tym samym czasie, co prawda my najpierw 4dni na Pag, a od 7.09 w Orebic..mieliśmy wyruszać dzis rano, ale ze pogoda sie zepsuła to dzień wcześniej sie zwineliśmy :(
Codziennie zero chmur, prawie 30st, wczoraj jak wyjeżdżaliśmy z Orebic to zaczęło padać a temperatura na półwyspie wynosiła 15 st :)
Pózniej juz nad Ploce bylo 21st
Pozdrawiam 8O
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 14.09.2009 07:32

ines napisał(a):Witaj, chyba bylismy w tym samym czasie, co prawda my najpierw 4dni na Pag, a od 7.09 w Orebic..mieliśmy wyruszać dzis rano, ale ze pogoda sie zepsuła to dzień wcześniej sie zwineliśmy :(
Codziennie zero chmur, prawie 30st, wczoraj jak wyjeżdżaliśmy z Orebic to zaczęło padać a temperatura na półwyspie wynosiła 15 st :)
Pózniej juz nad Ploce bylo 21st
Pozdrawiam 8O


Przez moj pobyt w Orebic raz tylko byla brzydka pogoda bezsloneczna, a tak to goraco caly czas :)

Jak bylem jeden dzien w Dubrovniku to spadl wlasnie deszcz i to duzy. Zmoklem do suchej nitki :)
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 14.09.2009 17:01

Ja jestem w Kuciste od 05 września, tylko poprzedniej nocy przeszła nad półwyspem ogromna burza, dzisiaj już jest o.k. . Szkoda tylko że jutro trzeba wyjeżdżać.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 14.09.2009 21:44

telepol napisał(a):Ja jestem w Kuciste od 05 września, tylko poprzedniej nocy przeszła nad półwyspem ogromna burza, dzisiaj już jest o.k. . Szkoda tylko że jutro trzeba wyjeżdżać.


mi sie tak wyjezdzac nie chcialo ze nawet nie pytaj :( jeszcze bym tam z 5 dni zostal jak nic...moze za rok :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 14.09.2009 21:57

grax napisał(a):
telepol napisał(a):Ja jestem w Kuciste od 05 września, tylko poprzedniej nocy przeszła nad półwyspem ogromna burza, dzisiaj już jest o.k. . Szkoda tylko że jutro trzeba wyjeżdżać.


mi sie tak wyjezdzac nie chcialo ze nawet nie pytaj :( jeszcze bym tam z 5 dni zostal jak nic...moze za rok :)


W 2007 roku w Orebic spędziłam 10 dni, było super :)
wtedy w Cro bylismy ponad 2,5 tygodnia..eh 8O :x
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 14.09.2009 22:55

Dzień 4 - 04.09.2009 - Orebic i okolice

Dzień trzeci był na miejscu. Trochę pospacerowaliśmy po Orebic i wybraliśmy się kawałek za miasteczko. Góry pokrywały wtedy chmury. Oto kilka fotek z wyjazdu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wróciliśmy, zjedliśmy kolację i dzień powoli się zakończył.

Ten dzień naprawdę był tzw. Leniwy. Następnego czekał Dubrovnik. Tu będzie już więcej do pisania :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.09.2009 23:52

grax napisał(a): Następnego czekał Dubrovnik. Tu będzie już więcej do pisania :)


No to sobie poczytam :la: :smo:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 15.09.2009 08:23

Zasiadam do czytelini, gdzieś się tam minęliśmy po drodze :D , ja od 05.09 byłam w Orebicu.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 15.09.2009 10:52

ja też się tutaj melduję i wczytuję, bo to było planowane miejsce tegorocznych wczasów, ale plany sie zmieniły i wylądowaliśmy w innym rejonie Cro :D
Beata Bydg.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata Bydg. » 15.09.2009 11:59

Mój kochany OREBIC, tak za tobą tęsknię...
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 22.01.2010 23:27

Po długim czasie postanowiłem dokańczać relację z pobytu w Orebic 2009. Zapraszam!

Dzień 5 - 05.09.2009 - Dubrovnik

Dzień rozpoczął się nawet słonecznie. Upału nie było, ale było przyjemnie. Standardowo wstaliśmy, wyszykowaliśmy się śniadanko, aby po drodze nie zasłabnąć nigdzie :). Wsiedliśmy do auta i ruszyliśmy w drogę.

Minęło dość szybko, ale po drodze czasem zaskakiwał nas deszcz. Był to jeden z dni w których popadało, ale o tym potem.

Na wjeździe do Dubrownika przywitał nas słynny most. Widok naprawdę zapierający dech w piersiach.

Obrazek

Przy wjeżdzaniu do miasta zatrzymaliśmy się na jednym tzw. Punkcie widokowym. Aż grzech było się nie zatrzymać.

Obrazek

Obrazek

Miejsce do zaparkowania znaleźć było trudno. Wszystko zakorkowane i płatne. Wjechaliśmy kawałek dalej od centrum i ku naszemu zdziwieniu udało się znaleźć jedno miejsce i to nie płatne. Zaparkowaliśmy i udaliśmy się już pieszo do miasta.
Przed nami ukazały się mury tzw. Stare Miasto. Po prostu zachwyt nas ogarnął. Jak tu pięknie pomimo nienajlepszej pogody.

Obrazek

Obrazek

A oto już spacerek po starym mieście i jego wąskich uliczkach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękne fontanny.

Obrazek

Obrazek

A to widok z nadbrzeża ze Starego Miasta.

Obrazek

I jeszcze raz widok z góry.

Obrazek

Po pewnym czasie zwiedzania zaczęło padać. Rozpadało się tak mocno, że nie patrząc na nic zaczęliśmy uciekać do samochodu. Był to niezły kawałek drogi. Zanim doszliśmy do auta byliśmy już tak mokrzy, że suchej nitki na nas nie było. Biegliśmy pod górę a woda lała się ulicami strumieniami. Spływała z góry. Był to jeden taki dzień, który nas tak niemile zaskoczył, jeśli chodzi i pogodę.

W aucie przebraliśmy się w to, co mieliśmy i postanowiliśmy nie czekać, tylko wracać do naszego Orebic. Droga powrotna była w miare ok., ale deszcze nie dawały nam już spokoju do końca.

Pełni wrażeń po spędzonym dniu w Dubrowniku myśleliśmy już o następnym dniu i o zwiedzaniu murów w Stonie. Szybko zasnęliśmy.
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 25.01.2010 09:22

Orebic, Korcula - wspaniałe miejsca, ale Dubrovnik już nas tak nie oczarował.
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 25.01.2010 09:46

Och ta piękna opalenizna ....
Jeszcze trochę cierpliwości i znowu Chorwackie słoneczko ozdobi nasze skóry :D
Czekam na Ston, przejeżdżałem koło murów kilka razy ale ciężko było się zdobyć na ich zwiedzenie w kombinezonie motocyklowym :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Orebic 2009, Nasza przygoda, wrzesien - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone