Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic 2009, Nasza przygoda, wrzesien

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 05.09.2009 18:59

A ja właśnie przez tą piątkową pogodę opuściłam Chorwację dzień wcześniej ;) w sumie to już trzeci pochmurny poranek w czasie mojego pobytu :wink:

Co do surfowania to w Kuciste w środę było pełno pływających na deskach :lol:
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 06.09.2009 10:10

Ja dzisiaj wybieram sie na gore Ilija zaczynajac od ulicy Tomislava. Kto zaczynal tedy wedrowke? :)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 06.09.2009 22:51

czyli w odwrotną stronę niż radziłem ;)
fajnie, porównamy wrażenia bo jakbyś poszedł z pewnością będziesz zauroczony :)
mam nadzieję, że zerkałeś za siebie w początkowej części trasy, zwłaszcza kiedy biegnie takim jakby nawisem w kształcie murku - wspaniała panorama Orebica, pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 07.09.2009 23:52 przez blubaj, łącznie edytowano 2 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.09.2009 22:54

I jak tam wrażenia z wędrówki??
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 07.09.2009 08:39

zalaczam dwie fotki z wczorajszej wedrowki na gore sv. ilija. Mieliscie racje, wejsc jest dosc ciezko, ale widoki warte takiego poswiecenia.

zlybanan: tak wiem, o ktore ci chodzi skalki. zatrzymywalem sie i podziwialem widoki podczas wedrowki w gore. Bylo super. Dzisiaj chyba do Stonu. Jak wroce zrobie cala relacje, wtedy bedzie co poczytac.

Obrazek

Widok z sv.Ilija

Obrazek

Orebic
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.09.2009 08:47

Bosko. Koniecznie w przyszłym roku muszę tam wejść. Muszę tylko chyba jakąś opiekunkę do dziecka ze sobą zabrać :D
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 07.09.2009 20:51

Pieknieeeee... My tez planowalismy w tym roku "zdobycie" szczytu,ale znowu nic z tego nie wyszlo :cry: Moze za rok?
A co do desek,to wiem,ze w polskiej szkolce kosztowala godzina 40zl.Natomiast w chorwackiej 150kn (podobno).Moze teraz ceny juz spadly.
Pozdrav!
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 08.09.2009 11:12

widoki miodzio :D tylko pozazdrościć, ale to nagroda dla wytrwałych :!: czekam na kolejne foty i dalszą relację
pozdrav
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 09.09.2009 14:23

Widzę, że dotarłeś na to wzniesienie z którego widać starówkę na Korculi - gratulacje :) Zboczyłeś ze szlaku za moją radą czy to ja coś przeoczyłem?
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 09.09.2009 18:31

Witam!!! również jestem w Orebić-u złapałem chwilowo neta z Korculi i piszę do was!!!. Jak narazie jest super spaliłem sie na ciemny mahoń i troszkę piecze skóra ale ogólnie jest GIT. POzdrawiam!!!!
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 11.09.2009 18:16

Ok jestem juz w domu :) Jednym slowem pobyt byl zajefajny!! Stopniowo bede pisal relacje cala zalaczajac zdjecia :) takze chetnych zapraszam do czytania. Niedlugo Wstep i Droga do Orebic.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 11.09.2009 23:18

grax napisał(a):Ok jestem juz w domu :) Jednym slowem pobyt byl zajefajny!! Stopniowo bede pisal relacje cala zalaczajac zdjecia :) takze chetnych zapraszam do czytania. Niedlugo Wstep i Droga do Orebic.


Dzień 1,2 - 01.09.2009 - 02.09.2009 Wyjazd, droga i pierwsze uroki Orebic

Ok. wiec zaczynamy :) Wyprawa była 31.08 w nocy - 10.09 2009 :)

Jest godzina 5:00 rano. Budzik dzwoni (prawdę mówiąc nie musiał, bo tak wyczekiwałem wyjazdu ze sam się obudziłem przed nim). Krótkie poranne jedzonko, aby nie głodować i nie jechać na pusty żołądek. Torby i reszta sprzętu była spakowana wieczorem, więc nie trzeba było już latać. Ostatnie sprawdzenie, czy wszystko zabrane i w drogę.

Jak wyjechaliśmy to jeszcze było ciemno, ale spać się nie chciało. Warunki rano były dobre. Wyruszyliśmy przez Płoty, Nowogard w kierunku Goleniowa, potem na przejście graniczne w Kołbaskowie. Przejechaliśmy granice bez problemu (w końcu Unia :D). Całe Niemcy to blisko 800km śmignęło dość szybko. Powiem wam, że całą drogę do Chorwacji warunki były dobre. Nie padało i nie było co narzekać.

W Niemczech jeszcze zatrzymaliśmy się na krótką przerwę, aby rozprostować kości (co 3 godziny umownie była krótka przerwa i raz miało być spanie w samochodzie, ale o tym opowiem potem :) ).

Obrazek

Do Austrii wjechaliśmy także bez problemu. Robiło się coraz cieplej. Również zleciało szybko. Wjeżdżając do Słowenii troszkę byłem już zmęczony. W końcu prowadziłem od samego Kołobrzegu. Trochę się pogubiłem na początku, ale jakoś poszło. Wracając już bez problemu ominąłem płatny odcinek. Od razu, kiedy przekroczyłem granicę w Słowenii nagle i niewiadomo skąd zajechał mi drogę radiowóz Policyjny i patrzę a tu ukazuję się napis tzw. Diodowo podświetlony, abym zjechał na bok i się zatrzymał. Myślę - co jest grane? Czy jakaś kara za coś? Trochę się przestraszyłem. Podszedł do mnie policjant i poprosił o dokumenty. Dałem mu. Szybko sprawdził wszystko, kazał podnieść maskę sprawdzając numery. Wszystko było ok. :) Podziękował i odjechał.

Przejeżdżając granice w Chorwacji nie było problemu. Tylko okazanie paszportu i dalej w trasę. Byłem już naprawdę zmęczony, a szczególnie bolały oczy. Plan był, aby się zatrzymać na pierwszym parkingu i trochę przespać. Zjechaliśmy i próbowaliśmy się jakoś ułożyć, aby się przespać. Ciężko było w 4 os w aucie :D Miało być 4-5 godzin snu a było niespełna półtora. Już połamani postanowiliśmy jechać dalej. Autostradą poszło szybko. Po kolejnych kilku godzinach, zjeżdżając w Sestanovac na magistralę i podziwiając piękne krajobrazy dojechaliśmy na miejsce o 9 rano. Apartament był od 14. Byliśmy już bardzo zmęczeni. Zadzwoniłem do właściciela. Na szczęście odebrał i od razu wyszedł. Apartament był już wolny i bez problemu zgodził się abyśmy sobie wcześniej weszli i się rozpakowali. Zrobiliśmy tak! Najlepsze jest to, że zamiast iść spać cały dzień byliśmy w ruchu. Poszliśmy na spacer po Orebic oraz na plażę. Oto kilka pierwszych zdjęć:

Obrazek

Port

Obrazek

Ja w porcie

Obrazek

Góry i sv. Ilija (zdobyta :) )

Obrazek

Plaża

Obrazek

Pozowanie :)

Obrazek

Ah te uliczki :)

Obrazek

Mój dzubas

Obrazek

Na skale

Obrazek

No i przerwa na Karlovacko! :D

Dzień zleciał bardzo szybko. Jak położyłem się spać to usnąłem dosłownie po paru minutach.
Ostatnio edytowano 12.09.2009 11:34 przez grax, łącznie edytowano 2 razy
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18308
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.09.2009 23:38

Też tak mam : Cro + Karlovacko = Zero kłopotów ze snem :lol: :lol:
Pozdrawiam i czekam na CD
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 12.09.2009 11:32

Dzień 3 - 03.09.2009 - Korcula, Skutery

Dzień zaczął się bardzo słonecznie. Ledwo otworzyłem oczy i wyszedłem na zewnątrz, poczułem chorwacką pogodę :) Zdjedliśmy coś aby zachować siły na dzień, który miał być bardzo aktywny.
Biorąc trochę kun i euro udaliśmy się na przystań, skąd odpływa co jakiś czas statek na Korcule. Skorzystaliśmy w usług jakiegoś prywatnego przewoźnika.

No i odpływamy :) Orebic stawał się coraz mniejszy i mniejszy.

Obrazek

Po 15min dopłynęliśmy do Korculi. Będąc na miejscu pierwszy widok to statki pływające po nabrzeżu.

Obrazek

Po przejściu kilku metrów trafiamy na okrągły plac na którym zanjdują sie wiekowe armaty. Z tego miejsca dobrze widać port jachtowy i okoliczne wysepki oraz góry na Peljescu

Obrazek

Dalej udaliśmy się na spacer po Korculi podziwiając jej urokliwe wąskie uliczki i inne walory turystyczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie przyszedł czas, aby trochę powędrować po wyspie i poznać jej uroki. Udaliśmy się do wypożyczalni po skutery. Wszystko załatwione bez problemu i wyruszamy w drogę. Udaliśmy się najpierw do Lumbardy, potem Racisce i w kierunku Brna. Widoki były niesamowite!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy tym co jakiś czas zażywając kąpieli :D

Obrazek

Przyszedł czas na tankownaie :) ...benzyny :D

Obrazek

Oddając skutery udaliśmy się na statek odpływający do Orebic.

Obrazek

Napawani pięknymi urokami wyspy wróciliśmy do naszej bazy, robiąc potem mały spacer i kończąc kolejny dzień przygód.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.09.2009 12:22

Mój ukochany Orebic więc chętnie zasiadam w czytelni :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Orebic 2009, Nasza przygoda, wrzesien - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone