Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Optymalna trasa z Gdyni do miejscowości Pula, Istria

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 27.04.2012 08:22

Raul73 napisał(a):
taurus napisał(a):
Czemu czepiam się Łodzi? Bo zdarzało mnie się przez nią koszmarnie długo przeczołgiwać, co w samochodzie do przyjemności nie należy.


Mnie też się zdarzało - dopóki jeździłem przez Piątek i Zgierz i Aleją Włókniarzy. Tam rzeczywiście jest porażka, w dodatku w niektórych miejscach koła można urwać.
Za to od kiedy jeżdżę przez Stryków i dalej przez Widzew - skończyły się moje problemy z Łodzią. No, chyba że ja mam jakieś szczęście, ale zdarzało mi się już tamtędy i w godzinach szczytu jeździć.


Raul, mam pytano. bo w tym roku też wybieram się przez Łódź. w Koninie chcę wpaść na A2 i pognać do Łodzi. więc z tego co piszesz, wnioskuję, że lepiej nie zjeżdżać z autostrady na Zgierz, tylko dociągnąć do Strykowa, i dalej w dół drogą nr 14? czy inną?
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 27.04.2012 13:41

Jestem z Gdyni i czeka mnie 4 raz podróż do Chorawacji. 2 lata temu pierwszy i ostatni raz dałam się namówić na jazdę przez Niemcy. Na południu utknęliśmy w mega korku. Miałam wrażenie, że cały niemiecki naród postawił w tym samym czasie udać się na urlop- na autostradzie ludzie grali w piłkę, kometkę, co niektórzy rozkładali koce i robili sobie piknik - tak długo nic się nie ruszało z miejsca! Kilkadziesiąt kilometrów dalej znowu podobny korek... W rezultacie podróż wydłużyła się nam o kilkanaście dobrych godzin (zapadła noc a ja ciągle byłam w Niemczech daleko od granicy z Austrią).
Jadąc po naszych drogach nie jedzie się co prawda z mega prędkością ale przynajmniej płynnie i docierałam zawsze na miejsce wg zaplanowanego czasu a i zawsze zwiedzamy coś w Polsce pod drodze.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 27.04.2012 15:13

Kolego, ja "lecę" nocą przez Polskę, później przez Zwardoń na Słowację, Austrię /pomiędzy Wiedniem, a Grazem śpię tutaj: http://nartywaustrii.eu/pensjonat / Z domu mam do nich 1000km. więc w południe jestem na miejscu, a następnego dnia przez SLO do CRO , pozostaje już tylko 600km. do Primostein.
Mayhem
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 25.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayhem » 28.04.2012 19:49

KrisM napisał(a):Raul, mam pytano. bo w tym roku też wybieram się przez Łódź. w Koninie chcę wpaść na A2 i pognać do Łodzi. więc z tego co piszesz, wnioskuję, że lepiej nie zjeżdżać z autostrady na Zgierz, tylko dociągnąć do Strykowa, i dalej w dół drogą nr 14? czy inną?


Ja bym radzil zjechac kolo Dąbia na Uniejow, Szadek, Łask i objechac lodz wylatujac juz na gierkowce.
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 28.04.2012 20:01

Aż dziw bierze ,że aż 4strony poświęcone na taki 1 temat.....
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 29.04.2012 09:23

Mayhem napisał(a):
KrisM napisał(a):Raul, mam pytano. bo w tym roku też wybieram się przez Łódź. w Koninie chcę wpaść na A2 i pognać do Łodzi. więc z tego co piszesz, wnioskuję, że lepiej nie zjeżdżać z autostrady na Zgierz, tylko dociągnąć do Strykowa, i dalej w dół drogą nr 14? czy inną?


Ja bym radzil zjechac kolo Dąbia na Uniejow, Szadek, Łask i objechac lodz wylatujac juz na gierkowce.


a jaki jest stan tych dróg, którymi proponujesz mi objechać Łódź?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.04.2012 20:58

KrisM napisał(a):
Raul, mam pytano. bo w tym roku też wybieram się przez Łódź. w Koninie chcę wpaść na A2 i pognać do Łodzi. więc z tego co piszesz, wnioskuję, że lepiej nie zjeżdżać z autostrady na Zgierz, tylko dociągnąć do Strykowa, i dalej w dół drogą nr 14? czy inną?


Dokładnie tak jak piszesz - szerokiej drogi!
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 02.05.2012 19:47

dejavu032 napisał(a):witam
ja wyruszam z Poznania do Crikvenicy i za chiny ludowe nie chce się tłuc po polskich wspaniałych drogach więc od razu lecimy na Kostrzyn i potem na południe niemieckimi autostradami, przez Austrię, Słowenię a potem już CRO :)
nie będziemy płacić za polską A2, bo ją ominiemy :)


Chciałbym zrozumieć sens w tej wypowiedzi, ale chyba mi się nie uda. Z jednej strony piszesz "i za chiny ludowe nie chce się tłuc po polskich wspaniałych drogach więc od razu lecimy na Kostrzyn " a za chwilę "nie będziemy płacić za polską A2, bo ją ominiemy :)"

Kto o zdrowych zmysłach jedzie w stronę granicy Niemieckiej z Poznania przez Kostrzyn mając spod domu do Niemiec cały czas autostradę? Przecież to strata ponad godziny na odcinku 200km. :oops:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.05.2012 19:52

To forum obfituje w multum irracjonalnych wpisów; ja się już przyzwyczaiłem... :wink:
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 02.05.2012 20:09

FUX napisał(a):ja się już przyzwyczaiłem... :wink:


Już dawno to zauważyłem, twierdzisz że mam zrozumieć jazdę po wybojach wzdłóż gładkiej autostrady, wożenia tyskiego czy ziemniaków do Chorwacji itd itp.
OK, spróbuję. :D
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 03.05.2012 12:31

KrisM napisał(a):a jaki jest stan tych dróg, którymi proponujesz mi objechać Łódź?


O ile tylko nie trafisz na poranny/popołudniowy szczyt to Łodzi nie ma co objeżdżać, a jak juz trzeba to ze Zgierza przez Konstantynów Łódzki i Pabianice mozesz jechać. Drogi raczej równe, nie korkują się.
Kamas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamas » 19.02.2013 21:15

witam
Po raz pierwszy samochodem chcę jechać w tym roku do Chorwacji, dokladnie Rovinj na Istrii. Wyjeżdzam z Torunia ale pierwszy nocleg planuję w Katowicach u siostry :) Później chciałem zwiedzić Wiedeń i prosto na Istrię.
Może ktoś polecić dobrą trasę? Chodzi mi o przejazd już za Polską, przez jakie państwa najlepiej jechać i jakie są dodatkowe koszty?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Optymalna trasa z Gdyni do miejscowości Pula, Istria - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone