Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Optymalna trasa z Gdyni do miejscowości Pula, Istria

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bob_bud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bob_bud » 26.03.2012 08:08

= Gdzieś mi się obiło o uszy jakiś płatny tunel pod Triestem.

Co prawda gdzie Rzym a gdzie Krym, ale może chodzi o tunel Karavanke w Villach?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 26.03.2012 08:18

Hej, na innym forum ktoś pisał o tunelu na autostradzie we Włoszech na trasie Udine - Triest - granica słoweńska. Wydaje mi się że to jakaś ściema ale nie jechałem tamtędy więc wolę zapytać.
PS Chłopaki aż tyle jeszcze nie piję że nie odróżniam Włoch od Ucka na Istrii lub Karavanken A/SLO :lol: :lol: :lol:
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 26.03.2012 09:59

Osobiście jechałbym przez Polskę na Katowice - wyjazd najlepiej na noc aby Łódź minąć nad ranem 4-5.
Z Gdyni do Kołbaskowa wychodzi ok 5h i podobnie do Łodzi (już jej minięciem).
Z Łodzi do granicy PL-CZ to spokojnie 3,5 h.
redyeti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) redyeti » 27.03.2012 13:31

Ja jeżdżę z Trójmiasta (poniekąd 8) ) przez Polskę, ale tu główną przyczyną jest nocleg u rodziny za Katowicami, niemal dokładnie na trasie podanej przez kogoś wcześniej. Nocleg jest mi niezbędny, albowiem jestem jedynym kierowcą na pokładzie, który prowadzi po drodze :wink: no i jak na razie jeździmy trochę dalej niż na Istrię - czytaj okolice Trogiru i Pakostane + będzie Murter.

Gdybyśmy nie mieli możliwości przenocowania tam i tak pewnie jechalibyśmy tą trasą z noclegiem gdzieś w Czechach...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.03.2012 19:01

bzyq74 napisał(a):Osobiście jechałbym przez Polskę na Katowice - wyjazd najlepiej na noc aby Łódź minąć nad ranem 4-5.
Z Gdyni do Kołbaskowa wychodzi ok 5h i podobnie do Łodzi (już jej minięciem).
Z Łodzi do granicy PL-CZ to spokojnie 3,5 h.


Łódź jest zatłoczona jedynie na Alei Włókniarzy - wjazd od Zgierza.
Polecam trasę przez Stryków i potem wschodnią obwodnicą miasta (okolice Widzewa) - trasa nr 14. Tam jest zazwyczaj o wiele luźniej o każdej praktycznie porze. Przejazd przez miasto to jakieś 20 minut max.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 29.03.2012 07:22

ja bym kombinował w ten sposób:
http://g.co/maps/c8g5v


powiem teraz czemu:
ostatnio wyruszaliśmy 4autami - po 2 z Warszawy i 2 z Trojmiasta.
Warszawa - Cieszyn- Mikulov - Wieden - Salzburg - Rosenheim - Zillertal
Gdynia - Szczecin - Monachium - Rosenheim - Zillertal

wyjazd - obie ekipy godzina 6:00
dojazd - rownoczesny - spotkalismy sie na wj Uderns (dolina Zillertal) na swiatlach - ekipa Trojmiejska (dodatkowo 45minut spacer po Monachium)


Omijasz remonty Gierkowek i innych polskich pseudo "autobahnów"
winiety: jedynie Austria plus Wlochy i Cro na bramce
crono
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) crono » 02.04.2012 10:26

Bezelek to nie żadna kombinacja tylko bardzo sensowna trasa.
A tak na marginesie to dziękuję za pomoc w ustalaniu optymalnej trasy z Trójmiasta do Cro , piszącym z południa Polski.Myślę że w tym temacie najlepsze informacje są od tych którzy osobiście trasę przejechali. :)
pawel1899
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel1899 » 03.04.2012 17:07

To moze i ja dorzuce swoje pare groszy...
Jechalem do Chorwacji pare lat temu, jechalismy na 2 samochody, z Gdyni wyruszylismy o 23.00, jechalismy przez Polske, na granicy bylismy okolo 8-9, pozniej Czechy, Austria, Slowenia i pod Zagrzebiem bylismy o 19, gdzie nocowalismy bo juz oczy padaly... Nastepnego dnia wyruszylismy kolo 9 w strone Gradac.
Powrot byl przez Niemcy(kolbaskowo), z Chorwacji wyruszylismy kolo 13.00, w Gdyni bylismy nastepnego dnia kolo 12, trasa o niebo lepsza...

W tym roku planuje wyjazd na polnoc Chorwacji i caly czas sie zastanawiam ktoredy jechac, jedziemy w dwie osoby, chcialbym zrobic to na raz, tym bardziej ze wtedy jechalismy bardziej w glab Chorwacji, wiec trasa bedzie krotsza...

W pazdzierniku jechalem ze Slaska (Jaworzno) do Gdyni i po tej trasie nie jestem zbytnio pozytywnie nastawiony do jazdy przez Polske, wyjechalem o 13, w Gdyni bylem po 21, wiec bez rewelacji, jechalem na Lodz, tam przystanek w MC na pol godziny, pozniej 2 godziny przebijania sie przez Lodz, dalej na Torun i juz do Gdyni.

Jezeli zdecyduje sie na jazde przez Polske to wyjazd z rana (ostatnio o 23 wyjechalismy, a i tak w ogole nie spalem przed podroza, nie potrafie zasnac w ciagu dnia!), kolo godziny 12, zeby opuscic Polske kolo 22 i wtedy juz na spokojnie do rana dojechac do Chorwacji i szukac noclegu (najprawdopodobniej pojedziemy w ciemno).
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 03.04.2012 17:44

Co do Łodzi - bez 2 zdań - "czarna dupa"
Próbowałem ją objeżdżać, jechać nocą i o świcie - jak nie korki to ustawienia świateł blokują ruch.
Liczę na obwodnicę prze Pabianice - inaczej teleporter pozostaje ;(

Przez Konin też nie ciekawie - nawet miejscowa Milicja nie umie wyprowadzić bez stresu przy robotach drogowych.

Pozdrav
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.04.2012 06:41

taurus napisał(a):Co do Łodzi - bez 2 zdań - "czarna dupa"
Próbowałem ją objeżdżać, jechać nocą i o świcie - jak nie korki to ustawienia świateł blokują ruch.
Liczę na obwodnicę prze Pabianice - inaczej teleporter pozostaje ;(


Cześć Sąsiad.
Jechałeś przez Aleksandrów Łódzki-Pabianice-Bełchatów?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 04.04.2012 11:53

Tę trasę chcę w tym roku przetestować.

Niestety, znajomy przestrzega, że objazd przez Pabianice jest popularny wśród wszelakiej braci zawodowej i też często się korkuje.

W zeszłym roku próbowałem objechać przez Stryków - Brzeziny - Piotrków Trybunalski. Znajomy mnie prowadził więc nie błądziłem ale droga koszmarnie dziurawa i miałem niezły stres jadąc o zmierzchu.

Pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.04.2012 13:13

taurus napisał(a):W zeszłym roku próbowałem objechać przez Stryków - Brzeziny - Piotrków Trybunalski.


8O 8O 8O

Przecież w Piotrkowie jest w tej chwili jeden wielki remont: objazd na objeździe i dziura za dziurą. Nie polecam!

Nie wiem, czemu tak na tą Łódź narzekacie. Ja na trasie ze Strykowa jeszcze korków nie pamiętam - a jeżdżę tamtędy dość często.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 04.04.2012 13:39

Testowałem również zjazd na Rzgów.

Prowadził mnie człowiek znający okolice i lokalne warunki drogowe.

Czemu czepiam się Łodzi? Bo zdarzało mnie się przez nią koszmarnie długo przeczołgiwać, co w samochodzie do przyjemności nie należy.

A tak pozwiedzam sobie Polskę, dzieci też poznają nowe miejsca.. ;)

Pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.04.2012 17:42

taurus napisał(a):
Czemu czepiam się Łodzi? Bo zdarzało mnie się przez nią koszmarnie długo przeczołgiwać, co w samochodzie do przyjemności nie należy.


Mnie też się zdarzało - dopóki jeździłem przez Piątek i Zgierz i Aleją Włókniarzy. Tam rzeczywiście jest porażka, w dodatku w niektórych miejscach koła można urwać.

Za to od kiedy jeżdżę przez Stryków i dalej przez Widzew - skończyly się moje problemy z Łodzią. No, chyba że ja mam jakieś szczęście, ale zdarzało mi się już tamtędy i w godzinach szczytu jeździć.

Na pocieszenie: jesienią 2013 r. ma zostać oddany odcinek A1 Stryków - Tuszyn. Wtedy zapomnimy o problemach z Łodzią, bo ja ominiemy w całości.

O ile oddadzą w terminie... :lol: :lol:

Pozdrawiam.
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 26.04.2012 21:43

Może ktoś napisać ile kosztuje autostrada we Włoszech "Tarvisio-Udine-Triest" ??? tylko bez linków itp.
OKI Mam "autostrade.it - znalazłem 10,4 E , 152km
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Optymalna trasa z Gdyni do miejscowości Pula, Istria - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone