Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Optymalna trasa z Gdyni do miejscowości Pula, Istria

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 22.03.2012 17:19

Ja ze Słupska tylko i wyłacznie Kołbaskowo --->Istria. Oczywiście bez hardkora z międzynoclegiem np. w Austrii, gdzie przy okazji można co nie co zobaczyć.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 22.03.2012 19:54

Semedi napisał(a):Ja ze Słupska tylko i wyłacznie Kołbaskowo --->Istria. Oczywiście bez hardkora z międzynoclegiem np. w Austrii, gdzie przy okazji można co nie co zobaczyć.


ja oczywiście też bez hardcora, ale bez noclegu tylko z dwoma kierowcami ..
i to do dalmacji
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 22.03.2012 20:59

Ja też że Słupska zawsze przez Kołbaskowo i Niemcy czy to wyjazd do Cro czy do Włoch, lub na narty do Austrii, bo po 14 godzinach jazdy to dojeżdżam do Graz a jadąc przez Polskę po 12 może udałoby mi się dojechać do Cieszyna i tez nie jestem tego pewien czy by się udało skoro w każdej wiosce czy ma 3 czy 30 domów jak nie stoi fotorador to miejska, wiejska, albo gminna się czai ze śmietnikiem albo suszarką, słupów po drodze nie liczę , a że ze mnie żaden hardcor(bo i po co skoro urlop zaczyna się z cwhila wyjazdu spod domu a u mnie to ok 3-4 rano) to nocleg jak najbardziej wskazany nie oszukujmy się po 14-15h jazdy człowiek jest już zmęczony jadąc nawet samymi autostradami więc nocleg musi być przeważnie jest Austria albo za Monachium blisko dawnej granicy z Austrią
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 23.03.2012 22:01

scood74 napisał(a):....proponuje jechać przez niemcy austrię i włochy (udine i triest) i wtedy odpada winietka słoweńska i jakiekolwiek autostrady chorwackie
jechaliśmy tak 2 lata temu na KRK trzeba wspomnieć o kosztach dodatkowych w postaci opłat na bramkach za autostrady włoskie razem chyba 115 km

Cześć , takie pytanie: na stronie włoskich autostrad mi wyliczyło ten odcinek ok 10 EUR. Pamiętasz może jak jest faktycznie. Gdzieś mi się obiło o uszy jakiś płatny tunel pod Triestem. Potwierdzasz ?
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.03.2012 22:12

Z 3miasta albo Poznania, przez Niemcy, do Chorwacji 8O :roll:
Bez sensu.
3miasto ma do Torunia autobahn. Do Wrocka stamtąd rzut beretem i szybka bezkonfliktowa trasa bez ciężarówek.
No dajcie spokój...
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 23.03.2012 23:23

FUX łatwo mówić jak jesteś z południa kraju, i masz powiedzmy do Dubrownika max 1500km więc dla Ciebie wyjazd do Dalmacji południowej to powiedzmy max 1300km do zrobienia zgodnie z przepisami i postojami w 11-13godzin dasz radę bez większego problemu. Natomiast jazda przez Polskę to inna bajka. Podam Ci prosty przykład 2 dni temu w środę zmuszony byłem jechać do Wrocka w delegacje mimo że to raptem 450km jadąc przez Miastko Piłę Poznań i jak ustawiłem GPS w samochodzie i w telefonie czas przejazdu oscylował na obydwu urządzeniach bez postoi w granicach 7:45 więc mówię jest OK wyjechałem o 5 rano ze Słupska do Wrocka dojechałem na 19(tylko się wkurzałem jak czas dojazdu mi się wydłużał) więc ni jak ma się czas z GPS do realiów na polskich drogach, wracałem dziś z Wrocka wyjazd o 6 rano zajechałem na chatę 5 minut przed 20 więc kolejne 14godz (i wcale nie jechałem 90km/h)więc nie dziw się że ludzie z północy omijają przejazd przez Polskę, a jadą do Chorwacji, Włoch czy Austrii przez Niemcy mimo że trzeba nadrobić trochę km, ale w cywilizowanych warunkach a nie jak jest u nas że każdy z nas kierowców jeżdżąc przez Polskę słucha CB gdzie to chłopaki z gminnej , miejskiej, czy wiejskiej straży siedzą z suszarką lub śmietnikiem, bo akurat mają u siebie za wioską odcinek prostej na której jest ograniczenie do 70km mimo że nic nie ma poza wyjazdem ze stacji benzynowej,czy urzędu gminy, to wtedy warto się ustawić, tym bardziej jak droga ruchliwa, słupów nie liczę z atrapami fotoradarów( bo tu każdy zwalniaczy jest aparat w środku czy go nie ma) misiaków, straży granicznej, czy krokodyli nie liczę.
Uwierz głęboko się dziś zastanawiałem czy z Wrocka nie wracać przez Niemcy, ale że fura leasingowa a upoważnienia nie wziąłem bo delegacja była krajowa, i nie chciałem trafić na nadgorliwego niemieckiego policjanta to sobie odpuściłem i zmuszony byłem wracać niestety przez Polskę, choć jakbym miał upoważnienie w aucie jechałbym przez Niemcy bez zastanawiania, ale błąd już naprawiony pierwsze co jak zrobiłem gdy wróciłem to upoważnienie na wyjazdy zagraniczne wrzuciłem do schowka, żeby drugi raz nie myśleć którędy wracać i żebym więcej nie miał takich dylematów. Pozdrawiam
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.03.2012 07:27

Z Gdyni przez Niemcy to bez sensu, patrz gdzie będziesz wjezdżał do Słoweni!
Z doświadczenia wiem, a przynajminiej jestem dwa razy wciągu roku w Gdańsku, to z Trójmiasta na południe najlepiej przez Toruń (A1,obwodnica), Łódź (wieczorem i w nocy jest ok.) i dalej dwupasmówką na Katowice (od czerwca Pyrzowice-A1) i dalej na południe przez Czechy, Austria i Slowenia (tylko po autostradzie).
Jadąc do Puli należy wyjechać z kraju ok.8:00 rano by być ok.17:00 na miejscu, bez szaleństw! Z Gdańska na Śląsk jest ok.6,5 godziny na spokojnie (mnie to zajmuje trochę mniej-nie namawiam bo to wkońcu są wakacje). Wybór drogi przez nasz kraj jest bardzo istotny, gdyż kierowanie się najkrótszą trasą nie zawsze jest optymalne np. T.Góry-Konin przez Sieradz 4:00 godziny (bardzo dziurawa), a przez Ostrów Wlk. 3:15 choć droga dłuższa - obie trasy w południe, w środku tygodnia.
Dlatego znając nasze realia, z Gdańska lepiej po Polsce niż przez Niemcy,
a patrzeć należy też gdzie i o której godzinie wjedziemy do Sloweni bo to też jest istotne.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 24.03.2012 08:44

ja rok temu z Sycowa (60 km od Wrocławia "8" na Warszawę) do Gdańska jechałem w jedną stronę 7 godzin a drogę powrotną zrobiłem w 4,5 godz. Wyjeżdżałem spod stoczni o 18.30 a o 23.00 byłem pod domem... ;)
Myślę, że w waszym przypadku opcja z autobahnami u szkopów to dobre rozwiązanie... Ale nudne bo tylko autostrady, lasy i pola ;) Żadna krowa, traktor, czy inny zawalidroga wam na jezdnię się nie wpakuje ;)
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 24.03.2012 09:08

jeśli celem podróży nie jest południe polski, a faktyczny cel podróży leży jeszcze 1500 km dalej na południe to jazda przez polskę jest głupota nawet jak sie jedzie z 3-miasta

trzeba oszczędzać siły bo z doświadczenia wiem i większość z forumowiczów kierowców pewnie też że jazda po polskich drogach jest dużo bardziej męcząca od jazdy po autostrad nawet jeśli czasem uda się wykręcić dobry czas
a tu po przekroczeniu granicy mamy jeszcze w zasadzie 2/3 trasy do przejechania a będziemy już wykończeni

zresztą porównajcie sobie czasy przejazdu w jakiejkolwiek nawigacji w tych dwóch wariantach i wyjdzie że mimo że dalej to przez niemcy jest czasowo to samo a będziemy mniej wymęczeni a jedziemy w końcu na urlop
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.03.2012 09:45

barti75, to powiedz, gdzie na tej trasie tak Cię przytrzymało???
Ja pomijam objazdy z powodu wypadku. Zdarza się, że trzeba odstać.
Zdarza mi się jechać solo jak i z przyczepą odcinek W-aw-Oborniki Wlkp (kawałek za).
To jest około 240 km
Pomijając piątkowe popołudnie w Poznaniu, to najczęściej mieszczę się w okolicach 4h

Słupsk-Wrocław to 450 km i ponad 7h jazdy, więc czasy mamy zbliżone.
Nadal będe się upierał, że przez Niemcy nie warto z 3miasta.

Do Pakostane jeżdżę około 10-11h
Dalmacja południowa, a zwłaszcza za Dubrownik, jadę w tym roku ze spaniem koło Plitvic.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.03.2012 22:38

FUX masz rację że jazda przez Niemcy z trójmiasta jest bez sensu.
Opcja niemiecka chyba najlepiej pasuje korzystającym ze słuzbowych pojazdow tzn. najlepsza opcja nie moje auto i paliwo, więc cegła na pedał gazu i heja przed siebie. Może jeszcze mało korzystają z autostrad na codzień i nie wiedzą jaka to nuda jechać taką drogą.
Podałem sprawdzony wariant dojazdu pomiędzy śląskiem a trójmiastem wielokrotnie sprawdzonym i tak mi dobrze i jeszcze kilku innym kierowcom. Ze śląska to już rzut beretem do Cro (piątek godz.14:00 po pracy i o 23:00 jestem w Poreć)
Pozdro dla wszystkich co na Istrię jadą.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 25.03.2012 07:20

wielbiciel napisał(a):FUX masz rację że jazda przez Niemcy z trójmiasta jest bez sensu.
Opcja niemiecka chyba najlepiej pasuje korzystającym ze słuzbowych pojazdow tzn. najlepsza opcja nie moje auto i paliwo, więc cegła na pedał gazu i heja przed siebie. Może jeszcze mało korzystają z autostrad na codzień i nie wiedzą jaka to nuda jechać taką drogą.
Podałem sprawdzony wariant dojazdu pomiędzy śląskiem a trójmiastem wielokrotnie sprawdzonym i tak mi dobrze i jeszcze kilku innym kierowcom. Ze śląska to już rzut beretem do Cro (piątek godz.14:00 po pracy i o 23:00 jestem w Poreć)
Pozdro dla wszystkich co na Istrię jadą.


to co piszesz i jak piszesz to jest sprawdzony sposób na awanturę na forum
i do tego sory ale to głupoty są
popatrz na mapę, celem nie jest Śląsk , dlatego twoje "wielokrotnie sprawdzone warianty dojazdu z śląska do trójmiasta" nie mają tu zastosowanie, zresztą na Śląsk ze słupska też nie jeździł bym przez Niemcy

ponadto "wariant niemiecki" jest lepszy dla tych kierowców , którzy szanują swoje auta i pieniędzy trochę zostaje w kieszeni bo u Niemca drogi są darmowe jeszcze

przytyk o niekorzystaniu z autostrad na co dzień jest mówiąc delikatnie nie na miejscu...

trasa przez Niemcy nie jest jakąś hipotetyczną tylko sprawdzona wielokrotnie przez masę ludzi , oszczędza czas samochód i kierowce dlatego uwierzcie że próbowałem już jeździć obydwoma wariantami i nie mam cienia wątpliwości który jest lepszy
natkan.no1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) natkan.no1 » 26.03.2012 00:13

Witam serdecznie wszystkich :)
dorzucę trochę dziegciu do dyskusji tym wszystkim którzy od czasu do czasu podróżują z głębi kraju do Gdańska i polecają tą trasę jako zdecydowanie lepsza drodze do cro.
Swoje 'głupie' wywody biorę z doświadczenia podróżowania od 5 lat do Cro i sprawdzenia obydwu wariantów tutaj poruszanych.
Sam wielokrotnie w roku z racji pracy podróżuje z Gdańska do Poznania,Leszna,Wrocławia.
Trasę A1 można wykluczyć z powodów wiadomych do póki nie będzie Całej Autostrady A1 trasa ta nie będzie miała sensu.
Jak dla mnie jechać nawet z wariantem Autobana do Torunia i dalej na Poznań-Niemcy lub Poznań-Wrocław ma tylko jeden + top jest mniejsza ilość km.
Tą drogę robiłam w zeszłym roku i tylko dla tego że miałem w planie 2 noclegi na trasie(1 Polska,2 Słowenia).
Normalnie z Sopotu ruszałem wieczorem lub w nocy.Następnego dnia był nocleg w Austrii i dalej podroż w okolice Trogiru lub Pag.
Jeździmy z zona i córka jesteśmy wypoczęci i nie mam spiętych pośladów ze musimy drogę zrobić w 22 godzinki.
Robię więcej km ale w większym komforcie podróży, większym bezpieczeństwie i może spalam więcej paliwa (chociaż w Polsce moje auto statystycznie pije 8 a na autostradzie 6/100).
Tak wiec z 3m tylko przez Niemcy jak dla 'mnie'
Ps. Trasa A1 z Gdańska na Poznań w okresie letnim przy opcji zjazdu w "nowych marzach" na stara A1 i dalej na Bydgoszcz jest totalna strata czasu.
Tyle mądrych wypocin
pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.03.2012 08:00

Mosqito napisał(a): Gdzieś mi się obiło o uszy jakiś płatny tunel pod Triestem. Potwierdzasz ?

Chyba pod Rijeką. Tam jest płatny tunel Ucka.
Od strony Triestu jadąc do Chorwacji żadnego tunelu nie napotkałem a jechałem dwoma różnymi trasami.
Nie polecam trasą przez tunel ( pomijam płatność). Jest to trasa szybsza ale zupełnie nieciekawa. Lepiej jechać wybrzeżem- widoki ładne ale droga dość kręta i tym samym czas przejazdu lekko dłuższy.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 26.03.2012 08:41

woka napisał(a):
Mosqito napisał(a): Gdzieś mi się obiło o uszy jakiś płatny tunel pod Triestem. Potwierdzasz ?

Chyba pod Rijeką. Tam jest płatny tunel Ucka.
Od strony Triestu jadąc do Chorwacji żadnego tunelu nie napotkałem a jechałem dwoma różnymi trasami.
Nie polecam trasą przez tunel ( pomijam płatność). Jest to trasa szybsza ale zupełnie nieciekawa. Lepiej jechać wybrzeżem- widoki ładne ale droga dość kręta i tym samym czas przejazdu lekko dłuższy.


Jechalem z triestu na krk przez rijeka i dalej na poludnie i tunelu tym batdziej platnego nie widzialem
Jest za to malownicz trasa wzdluz wubrzeza waska ruchliwa i dosc wolna za to darmowa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Optymalna trasa z Gdyni do miejscowości Pula, Istria - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone