Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opole -Zadar ocena trasy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
frohse
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) frohse » 12.08.2015 15:14

VonJa napisał(a):
nie rozumiem pomysłu jazdy z Opola via A1 8O


zrozumiesz jak jadąc w nocy z rodzinką potrącisz w wiosce z 4 koty albo pijaczka wychodzącego knajpy.

Po wypowiedziach w tym temacie widać jak mało jeździsz a drogi DK45 to chyba na oczy nie widziałeś :mrgreen:
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 12.08.2015 16:02

Postnapisał(a) frohse » 12.08.2015 15:14

VonJa napisał(a):
nie rozumiem pomysłu jazdy z Opola via A1 8O


zrozumiesz jak jadąc w nocy z rodzinką potrącisz w wiosce z 4 koty albo pijaczka wychodzącego knajpy.

Po wypowiedziach w tym temacie widać jak mało jeździsz a drogi DK45 to chyba na oczy nie widziałeś :mrgreen:


wiesz.... nie chcę być uszczypliwy dlatego tez nie będę Cię pytał czy wiesz co to jest tempomat w aucie i jak wygodnym narzędziem potrafi być na autostradzie, nie będę też pytał czy liczyłeś ilość wiosek mijanych z Opola do Bogumina jadąc DK45 i ilość wiosek na trasie A1/A4, nie będę też pytał czy miałeś już kiedyś pijaczka na masce swojego auta. Nie będę też pytał czy wyliczyłeś ile zaoszczędziłbym złotówek jadąc DK45 a nie nie płacąc kilka zł "haraczu" na bramce A4 - nie będę pytał bo dla mnie bezpieczeństwo jest dużo cenniejsze niż kilka PLN-ów.
Mam swój pogląd na ten temat - możecie się ze mną nie zgadzać ale wybieram A1/A4. 10 DDW :)
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 13.08.2015 08:23

Gdybyśmy wszyscy jeździli tą samą drogą, to nie byłoby to najlepsze rozwiązanie. każdy wybiera to, co w jego subiektywnej opinii jest dla niego najlepsze, wiec nie ma o co się spierać. Rzeczywiście DK45 przez wiele lat miała badziewną nawierzchnię, ale teraz jedzie się bardzo przyzwoicie.

Przypomnę tylko, że dla jadących odcinkiem czy to z czeskiej Opavy, czy z czeskiego Bruntalu do Olomouca na tych kilku serpentynach obecnie jest prowadzona wymieniana nawierzchnia drogi i jest wahadło. Światło wahadła ustawiane jest na cykle około 5 minut i raczej wszyscy czekający mieszczą się w pierwszym cyklu.
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 21.08.2015 20:36

A czy ja moge dopytać tu ktore z elementów wyposażenia obowiązkowego musi byc w aucie a nie w bagażniku? Bo przejrzałam forum i wiem co gdzie ale ktore z tych rzeczy gdzie trzeba miec to juz nie. Na tej trasie Opole-Zadar (przez Czechy Austrie Slowenie) - apteczka (z gumowymi rękawiczkami), gaśnica, trojkat, komplet zapasowych żarówek i kamizelki odblaskowe dla każdego czy to wszystko? Gdzie mozna dostać małe dla dzieci rozmiary?
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 22.08.2015 09:22

szalonaona77 napisał(a):A czy ja moge dopytać tu ktore z elementów wyposażenia obowiązkowego musi byc w aucie a nie w bagażniku? Bo przejrzałam forum i wiem co gdzie ale ktore z tych rzeczy gdzie trzeba miec to juz nie. Na tej trasie Opole-Zadar (przez Czechy Austrie Slowenie) - apteczka (z gumowymi rękawiczkami), gaśnica, trojkat, komplet zapasowych żarówek i kamizelki odblaskowe dla każdego czy to wszystko? Gdzie mozna dostać małe dla dzieci rozmiary?


Nie mam teraz zbytnio czasu, ale poszukaj sobie informacji o Konwencji Wiedeńskiej, którą ratyfikowały chyba wszystkie kraje Europy. Gwarantuje ona to, że w krajach tranzytowych służby uprawnione do kontroli powinny uznawać wyposażenie pojazdu wynikające z przepisów obowiązujących w kraju jego rejestracji.
W świetle tej konwencji np. czeski policjant nie powinien ukarać kierującego samochodem zarejestrowanym
w Polsce za brak zapasowych żarówek, bo u nas w kraju nie ma takiego obowiązku prawnego. Temat był omawiany na forum, nie pamiętam w którym wątku.
Rozsądek podpowiada, że na takiej długiej trasie warto mieć pewne rzeczy, nawet gdy przepisy tego nie wymagają.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opole -Zadar ocena trasy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone