Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

opłaty za pływanie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005
opłaty za pływanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 24.04.2006 13:27

Jakie są aktualne ceny za pływanie na pontonach.( codzi o tzw popłatek- winietki)
W moim wypadku jest to ponton 3m, silnik 5Km , mam patent motorowodny.
Czy ponton musi być zarejestrowany.
Pozdrowienia dal wodniaków :lol:
cerber
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerber » 24.04.2006 14:16

Witam!
Następny leniuszek?
Sprawdż ten temat - www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=9992
Pozdrawiam!
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005
wielkie dzięki

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 24.04.2006 14:56

Wielkie dzięki.
Odwiedziłem tę stronę ale mam pewne wątpliwości.
1. silnik 5km
2. pontom 3.00m
z rego co przeczytałem wychodzi że nie powinienem płacić , może ty masz inne zdanie prosze o pomoc.
do: cerber
cerber
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerber » 24.04.2006 15:07

Z tymi pytaniami musisz się zwrócić do FUXA albo MorskiegoPasa.
Ja zawsze plywałem na łodziach i pontonach jako gość i nie oriętuję się co do przepisów.
Dużo tu, na forum, życzliwych ludzi, TROCHĘ CIERPLIWOŚCI A POMOC NADEJDZIE!

Pozdrawiam!
cerber
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerber » 24.04.2006 15:37

cerber napisał(a):Z tymi pytaniami musisz się zwrócić do FUXA albo MorskiegoPasa.
Ja zawsze plywałem na łodziach i pontonach jako gość i nie oriętuję się co do przepisów.
Dużo tu, na forum, życzliwych ludzi, TROCHĘ CIERPLIWOŚCI A POMOC NADEJDZIE!

Pozdrawiam!


Przepraszam, zapomniałem dodać / jako fachowca / kolegę - piotrekiq
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 24.04.2006 16:03

Ja proponuję przyjąć, że Twój ponton ma 2,99 metra i tej wersji się trzymać (nikt chyba nie potarfi zmierzyć gumowca z dokładnością do centymetra :lol: ) . Wtedy nie obejmują Cię opłaty.

http://www.mmtpr.hr/UserDocsImages/nn-4 ... e-more.htm

Članak 7.
"Plovilo mora biti na vidljivom mjestu označeno vinjetom.
Vinjetu mora imati plovilo čija je duljina 3 metara ili veća, kao i plovilo duljine manje od 3 metra ako ima ukupnu snagu porivnih strojeva 5 kW ili jaču."


Winietę ma mieć "pływadło" o długości 3 metry lub więcej, oraz mniejsze niż 3 metry jeśli łączna moc jego napędów jest równa lub większa niż 5kW

Jeśli chodzi o rejestrację, to nie jestem na 100% pewien. Pewnie gdzieś tutaj to jest napisane. Ja pontonu, który nie podlegał opłatom nie rejestrowałem, ale też nikt mnie nie kontrolował. A taki na który trzeba było wykupić winietę miałem zarejestrowany w PZŻ.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005
wielkie dzięki===Morski Pas

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 24.04.2006 19:21

To jest myśl., ale na silniku Hondy jest jak wól 5 KM, szkoda mi zdrapywać bo silnik jest nowy.
Widze że masz duże doświadczenie.
Ja mam zestaw Honda Marine 30AE (taki z aluminiowym pokładem), i silnik Honda 4-takt 5KM.
Jak myślisz czy tym sie da pływać powiedzmy na odległośc ok 10km oczywiście wzdłuż brzegu.
Będę pływał wzdłuż Korculi.
Mamy jak co roku bazę we wsi Zavalatica
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.04.2006 19:54

Żeglarzem nie jestem, ale myślę że warto przeczytać turystykę wodną:
http://www.turystykawodna.pl/index.php?go=jacht_s_3
Pozdrawiam
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004
Re: wielkie dzięki===Morski Pas

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 24.04.2006 21:56

daisykf napisał(a):To jest myśl., ale na silniku Hondy jest jak wól 5 KM, szkoda mi zdrapywać bo silnik jest nowy.


5 KM = 3,6 kW :lol: niczego nie zdrapuj :!:

daisykf napisał(a):Jak myślisz czy tym sie da pływać powiedzmy na odległośc ok 10km oczywiście wzdłuż brzegu.


Da się. Sprawdź tylko jak Twój "gumenjak" radzi sobie z falami i zacznij od krótszych dystansów. Obserwuj kierunek wiatru, bo Zavalatica jest od strony otwartego morza i w razie awarii najbliższym brzegiem są Włochy. Nie zapomnij o kotwicy, bo o solidnych pagajach i kamizelkach ratunkowych nie będę się rozpisywał. Stopy wody pod kilem po tej stronie Korculi Ci nie zabraknie :wink:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005
Re: wielkie dzięki===Morski Pas

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 24.04.2006 22:34

DO Morski Pas:
Gdybyśmy się kiedyś spotkali to masz u mnie butelkę dobrego winka.
Ty masz Człowieku Głowę.....
Pozdrowienia
daisykf
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.04.2006 12:37

Nie zasłużyłem na takie peany :oops: ale skoro tak piszesz, to już zaczynam się rozglądać za Hondą Marine z butelką wina na pokładzie

:roll: 8O :lol:

P.S. Nie musisz nawet łgać :wink: Honda T 30 AE ma według producenta 297 cm długości :) Ma też ładnie wyprofilowane dno, powinna nieźle sobie radzić z falą.
fun_tom
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fun_tom » 29.04.2006 13:47

a znacie może orientacyjne ceny wynajmu łodzi i sprzętu wodnego?
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 29.04.2006 14:42


Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone