Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzesis
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesis » 16.03.2008 17:58

Witam
Jako że pierwszy raz będę się wybierał w tak daleka podróż do Chorwacji mam kilka pytań
Czy na Węgrzech obowiązuje jedna winieta na wszystkie autostrady, czy na poszczególne odcinki np.M3 i M7 trzeba kupować oddzielne winiety. Pytam bo gdzieś na forum wyczytałem że za poszczególne odcinki płaci się osobno.
I jeśli by ktoś kupował e-winiete i z niej korzystał czy mógłby napisać na forum krok po kroku jak to się robi, gdzie zamawia i jak ,gdzie wysyła się sms i jaką treść się wpisuje. Bo z tego co wyczytałem potwierdzeniem może być sms w komórce. Chyba że jestem w błędzie. Ewentualnie porównanie kosztów e-winiety i winiety.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.03.2008 18:18

grzesis napisał(a):.....I jeśli by ktoś kupował e-winiete i z niej korzystał czy mógłby napisać na forum krok po kroku jak to się robi, gdzie zamawia i jak ,gdzie wysyła się sms i jaką treść się wpisuje. Bo z tego co wyczytałem potwierdzeniem może być sms w komórce. Chyba że jestem w błędzie. Ewentualnie porównanie kosztów e-winiety i winiety.

4 posty nad Twoim jest informacja na ten temat, łącznie z linkiem w jezyku polskim 8O
Nie ma e-winiet i winiet - JEST JEDNA E-WINIETA
grzesis napisał(a):....jedna winieta na wszystkie autostrady, czy na poszczególne odcinki np.M3 i M7 trzeba kupować oddzielne winiety. Pytam bo gdzieś na forum wyczytałem że za poszczególne odcinki płaci się osobno.......

Nie wiem gdzie na forum wyczytałeś, że za poszczególne odcinki płaci sie oddzielnie ale chyba nie na tym :lol:
A wracając do tematu odpowiedzi na Twoje pytanie - wejdź na strone PIERWSZĄ tego wątku i tam jest odpowiedź :lol:
polak:)
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) polak:) » 22.03.2008 15:39

Mam pytanie.Proszę mi napisąc ceny autostrad po polsku w drodze do Chorwacji (Czechy, Słowacja, Austria, Chorwacja[Zagrzeb- Split])
Bardzo proszę :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2008 16:22

polak:) napisał(a):.....Proszę mi napisąc ceny autostrad po polsku w drodze do ...

A wg. Ciebie te na stronie pierwszej to w jakim języku są podane :lol: :?:
No chyba, że miałeś na myśli ile to jest na złotówki :wink: to zupełnie co innego :lol:
Przelicz sobie sam np. wg średnich kursów NBP
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 22.03.2008 22:21

heh tylko widze, ze nadal nie ma obowiazku zaplaty na miejscu w przypadku nielegalnego poruszania sie po wegierskich austradach
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2008 22:59

fokstrot napisał(a):heh tylko widze, ze nadal nie ma obowiazku zaplaty na miejscu w przypadku nielegalnego poruszania sie po wegierskich austradach

Jest :wink: - strona 2 pliku w pdf-ie, który załączyłem do informacji.
Nic się nie zmieniło, jest tak jak dotychczas:
- albo kontrola posiadania opłaty drogą elektroniczna i wówczas ewentualnie wysyłają pozdrowienia (jak zdążą)
- albo za pomocą tzw. grup mobilnych i wówczas płaci się na miejscu
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 22.03.2008 23:17

na pewno placi sie cos na miejscu?
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2008 23:22

fokstrot napisał(a):na pewno placi sie cos na miejscu?
Obrazek

Przeczytaj w tekście o tzw grupach mobilnych.
Tabelke można różnie interpretować bo nie wiadomo co autor miał na myśli pisząc "do i powyżej 15 dni"
A grupy mobilne to "insza inszość" :wink: one nie są do tego, żeby informować zbłądzonego turystę tylko żeby złupić go na miejscu :lol:
lokis01
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokis01 » 26.03.2008 00:37

Panowie proszę wybaczycie, że tak po bandzie polecę :)
Czy ktoś z tutaj zgromadzonych jest w stanie podac przybliżoną cenę za sumę opłat w jedną stronę z Polski do Cro ( Czechy-Austria-Słowenia)

Jadę samochodem osobowym bez przyczepy, dachu i innych bagażników.

Wiem, że to gdzieś tutaj jest na forum ale nie potrafię się dokopac a odrębnych informacji jest tak wiele, że się człowiek gubi.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdr.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.03.2008 08:26

Piotrek_B napisał(a):
GALILEUSZ napisał(a):Nie pamiętam zeszłoroczych cen. Czy ktoś sprawdzał, czy te opłaty są wyższe niż poprzednio ?

Jeżeli chodzi o te krótkie 4-dniowe to cena stoi w miejscu (i chwała im za to :idea: )
Ty dłuzszych nigdy nie kupowałem bo nie ma sensu (przede wszystkim cenowo) ale jak mnie pamięć nie myli to chyba też stoją w miejscu


W okresie świątecznym odbyłem podróż "tam i nazad" do Włoch.
Trasa: Barwinek-Słowacja-Węgry- Chorwacja ( odcinek Cekowac)- Słowenia ( na Ljublianę) -Włochy.
Odnośnie winet na Węgrzech: potwierdzam, są tylko elektroniczne tzn. nic na szybie samochodu. Ceny bez zmian. 4 dni = 1530 (1170), 10 dni = 2550, 1 m-c = 4200, 1 rok = 37200.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2008 11:44

lokis01 napisał(a):Panowie proszę wybaczycie, że tak po bandzie polecę :)
Czy ktoś z tutaj zgromadzonych jest w stanie podac przybliżoną cenę za sumę opłat w jedną stronę z Polski do Cro ( Czechy-Austria-Słowenia)

Jadę samochodem osobowym bez przyczepy, dachu i innych bagażników.
....

Po bandzie rzeczywiście poleciałeś :-) bo odpowiedź na to pytanie masz na stronie PIERWSZEJ tego wątku :-) więc chyba nie ma problemu z zsumowaniem opłat ;-)
lokis01
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokis01 » 26.03.2008 15:49

Piotrek_B napisał(a):
lokis01 napisał(a):Panowie proszę wybaczycie, że tak po bandzie polecę :)
Czy ktoś z tutaj zgromadzonych jest w stanie podac przybliżoną cenę za sumę opłat w jedną stronę z Polski do Cro ( Czechy-Austria-Słowenia)

Jadę samochodem osobowym bez przyczepy, dachu i innych bagażników.
....

Po bandzie rzeczywiście poleciałeś :-) bo odpowiedź na to pytanie masz na stronie PIERWSZEJ tego wątku :-) więc chyba nie ma problemu z zsumowaniem opłat ;-)


Niby racja ale nie do końca. Mi chodzi bardziej o to żeby ktoś, kto już był napisał mi ile wyszło mu wszystkich opłat. Bo mi wychodzi, że niby ok 120-130 zł zapłacę w jedną stronę. Nie wiem czy to dobrze policzyłem i potrzebuje pomocy kogoś kto już jechał i wie ile płacił po drodze za całe te opłaty, winiety itd.

Pozdr.
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 26.03.2008 17:39

Mam pytanie do jeżdżących trasą Barwinek - Budapeszt. Czy kupujęcie winietę na Słowacje czy omijacie ten odcinek 32 km autostrady między PRESOV a KOSICE ? Czy warto?
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 26.03.2008 17:57

lokis01 napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
lokis01 napisał(a):Panowie proszę wybaczycie, że tak po bandzie polecę :)
Czy ktoś z tutaj zgromadzonych jest w stanie podac przybliżoną cenę za sumę opłat w jedną stronę z Polski do Cro ( Czechy-Austria-Słowenia)

Jadę samochodem osobowym bez przyczepy, dachu i innych bagażników.
....

Po bandzie rzeczywiście poleciałeś :-) bo odpowiedź na to pytanie masz na stronie PIERWSZEJ tego wątku :-) więc chyba nie ma problemu z zsumowaniem opłat ;-)


Niby racja ale nie do końca. Mi chodzi bardziej o to żeby ktoś, kto już był napisał mi ile wyszło mu wszystkich opłat. Bo mi wychodzi, że niby ok 120-130 zł zapłacę w jedną stronę. Nie wiem czy to dobrze policzyłem i potrzebuje pomocy kogoś kto już jechał i wie ile płacił po drodze za całe te opłaty, winiety itd.

Pozdr.


Witam. Jechałem dwa lata temu i prawdę mówiąc nie liczyłem tylko płaciłem ile sobie życzyli na bramce, lub za winietę. W tym roku przed wyjazdem zrobiłem szacunkowy koszt według cenników i wyszło mi tam i z powrotem ~300zł :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2008 18:01

lokis01 napisał(a):...Niby racja ale nie do końca. Mi chodzi bardziej o to żeby ktoś, kto już był napisał mi ile wyszło mu wszystkich opłat. Bo mi wychodzi, że niby ok 120-130 zł zapłacę w jedną stronę. Nie wiem czy to dobrze policzyłem i potrzebuje pomocy kogoś kto już jechał i wie ile płacił po drodze za całe te opłaty, winiety itd....

A jak KTOŚ Ci ma pomóc nie wiedząc choćby tego na ile dni jedziesz ?
Winiety w CZ i A są terminowe: 7, 10, 60 dni etc.
Ale....w czeskiej miesięcznej i tak pewnie się zmieścisz w obie strony więc 330 koron sie należy. Austrie opędzasz w obie strony na 2 winietach 10-cio dniowych czyli 2 x 7,70 ojro się należy.
Słowenia do 30.06.2008 to grosze chyba ojro z kawałkiem albo i mniej (jeżeli jedziesz z Mariboru na Zagreb). Natomiast po tej dacie, o ile Słoweńcy się nie opamietają, zapłacisz 35 ojro za półroczną winiete.
Do tego co wyżej dodajesz cenę za autostrade w HR i masz gotową wycenę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone