Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 18.08.2018 18:42

miszelos napisał(a):Mam pytanie:
Czy na bramkach wjazdowych gdzie pobieramy bilet można podjechać do bramek elektronicznych z ichniejszym "VIATOLLEM" i też wydadzą bilet?

Tak jest u nas np. na A2 ale nie wiem jak to u Chorwatów zrobili.

Niestety nie można.
miszelos
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 16.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) miszelos » 18.08.2018 19:11

Dzięki za odpowiedź Kolego!
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 19.08.2018 14:06

Ktoś mi powie dlaczego zapłaciłem za autostrady w Chorwacji w drodze powrotnej ponad 100zł mniej? Jechałem busem i byłem w ciężkim szoku podliczając wydatki w domu? Płacąc mniej stałem na bramkach za autobusem, czyżbyśmy źle wybrali bramkę czy w drodze powrotnej źle mierzy wysokość? Czy może pobrałem zły bilet na ten odcinek? Mogę się spodziewać jakiejś niespodzianki?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2018 16:20

zmrol napisał(a):Mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie. Mam pytanie czy jadąc autostradą A1 od Zagrzebia do Splitu są jakieś płatne tunele po drodze?

Pierwszy raz jedziesz autostradą A1 do Chorwacji. :?:
Devih
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.02.2018
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Devih » 19.08.2018 19:25

W piątek jadę pierwszy raz do Chorwacji i chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa z płatnościami za autostradę. Patrzyłem sobie na stronie na ceny przejazdu, ale jest to tam podane w systemie rosnącym i z tego co wnioskuje opłaty są podane za całość danego odcinka. Czy to wygląda tak, że wjeżdżam na płatną autostradę, pobieram bilecik i płacę dopiero podczas wyjazdu? Czy podobnie tak jak, np. u nas na A4, że przy każdym okienku?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2018 19:29

Devih napisał(a):W piątek jadę pierwszy raz do Chorwacji i chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa z płatnościami za autostradę. Patrzyłem sobie na stronie na ceny przejazdu, ale jest to tam podane w systemie rosnącym i z tego co wnioskuje opłaty są podane za całość danego odcinka. Czy to wygląda tak, że wjeżdżam na płatną autostradę, pobieram bilecik i płacę dopiero podczas wyjazdu?

Tak to wygląda.
Pobierasz bilet przy wjeździe, płacisz przy zjeździe.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 19.08.2018 21:05

Witam
Ktos może mi wyjaśnić koszt autostrady z gorican do vararzdin?
Ze strony wynika ze powienin zapłacić 20 kun dla osobowki,a pan skasowal mnie 17. Hmmm
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2018 21:10

dominikzw napisał(a):Witam
Ktos może mi wyjaśnić koszt autostrady z gorican do vararzdin?
Ze strony wynika ze powienin zapłacić 20 kun dla osobowki,a pan skasowal mnie 17. Hmmm

Varaždinske Toplice - 20 kun
Varażdin - 17 kun

Gdzie dokładnie zjeżdżałeś. :?:
Jeśli w Varażdin, to kasa pobrana zgodnie z cennikiem.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 19.08.2018 21:12

Teraz wszystko jasne Panie Januszu, dziękuję
Zjezdzalem w Varazdin
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.08.2018 21:13

dominikzw napisał(a):Witam
Ktos może mi wyjaśnić koszt autostrady z gorican do vararzdin?
Ze strony wynika ze powienin zapłacić 20 kun dla osobowki,a pan skasowal mnie 17. Hmmm


dobrze Cię skasował...
za zjazd Varazdinske Toplice jest 20kn, zjazd Varazdin to co innego
gofer831220
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gofer831220 » 27.08.2018 19:39

witam sprzedam tanio winiety na Czechy i Austria 10 dniowe ważne od 12.09.2018 kupiłem przez stronę pzm travel i sie pomyliłem tanio sprzedam cena 80 zł za dwie sztuki na stronie Austria 58 zł a Czechy 68zł wysyłkę biorę na siebie prosze pisać moge wysłać fotki tel 660711418
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 18.09.2018 17:39

Gonzales napisał(a):Nie wiem czy już było ale informacja jest ważna więc najwyżej będzie powtórka.

"W ubiegłym roku, rząd Republiki Chorwacji przegłosował ustawę, która zakłada wzrost cen autostrad o 15% w sezonie letnim, obowiązującym od 15 czerwca do 15 września"

Aktualny cennik http://www.hak.hr/info/cestarine/ już uwzględnia tą podwyżkę.


Czy rzeczywiście opłaty były wyższe, a aktualnie cennik zawiera niższe czy wyższe opłaty?

Pierwszy raz w tym roku jadę busem Renault Traffic III. Mierzyłem go ma ok. 193 cm jak jest pusty. Czy lepiej podjechać do bramki z człowiekiem i ewentualnie kłócić się o kategorię?

Planuje popłynąć promem Split - Supetar i tutaj też nie wiem jaki bilet kupić tzn dla zwykłej osobówki do 5 metrów? Kilka razy płynąłem promem w Chorwacji osobówką i nigdy nie zwróciłem uwagi czy ktoś mierzy busiki?

Jak jest w końcu z winietą w Słowenii? Proszę szczególnie o wypowiedź ludzi, którzy jeżdżą busikami. Każdy mówi, że kupuje normalną winietę jak na auto osobowe 2A za 15 euro. Według katalogu DARS wychodzi, że powinna być 2B za 30 euro. Jednak według moich pomiarów auto nie ma tych 130 cm...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.09.2018 19:06

ziemniak napisał(a):
Gonzales napisał(a):Nie wiem czy już było ale informacja jest ważna więc najwyżej będzie powtórka.

"W ubiegłym roku, rząd Republiki Chorwacji przegłosował ustawę, która zakłada wzrost cen autostrad o 15% w sezonie letnim, obowiązującym od 15 czerwca do 15 września"

Aktualny cennik http://www.hak.hr/info/cestarine/ już uwzględnia tą podwyżkę.


Czy rzeczywiście opłaty były wyższe, a aktualnie cennik zawiera niższe czy wyższe opłaty?

Ceny były wyższe.
Za odcinek Čakovec - Sv. Helena zapłaciłem 38 kun, a za Zagreb (Lučko) - Žuta Lokva 66 kun.
Teraz wg cennika te odcinki kosztują odpowiednio: 36 i 60 kun.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.09.2018 19:12

ziemniak napisał(a):
Gonzales napisał(a):Nie wiem czy już było ale informacja jest ważna więc najwyżej będzie powtórka.

"W ubiegłym roku, rząd Republiki Chorwacji przegłosował ustawę, która zakłada wzrost cen autostrad o 15% w sezonie letnim, obowiązującym od 15 czerwca do 15 września"

Aktualny cennik http://www.hak.hr/info/cestarine/ już uwzględnia tą podwyżkę.


Czy rzeczywiście opłaty były wyższe, a aktualnie cennik zawiera niższe czy wyższe opłaty?

Pierwszy raz w tym roku jadę busem Renault Traffic III. Mierzyłem go ma ok. 193 cm jak jest pusty. Czy lepiej podjechać do bramki z człowiekiem i ewentualnie kłócić się o kategorię?

Planuje popłynąć promem Split - Supetar i tutaj też nie wiem jaki bilet kupić tzn dla zwykłej osobówki do 5 metrów? Kilka razy płynąłem promem w Chorwacji osobówką i nigdy nie zwróciłem uwagi czy ktoś mierzy busiki?

Jak jest w końcu z winietą w Słowenii? Proszę szczególnie o wypowiedź ludzi, którzy jeżdżą busikami. Każdy mówi, że kupuje normalną winietę jak na auto osobowe 2A za 15 euro. Według katalogu DARS wychodzi, że powinna być 2B za 30 euro. Jednak według moich pomiarów auto nie ma tych 130 cm...

Wracałem kiedyś ze znajomymi, którzy jechali właśnie Renault Traffic (fakt że starszym). Na A1 policzyło im jak za auto osobowe, natomiast na A2 za wyższe ;) .
Według cennika jeżeli auto ma powyżej 5m to kupujesz droższa winietę https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=0
Renault Trafic jest wyszczególniony na stronie DARS jako auto na które potrzeba winietę 2B https://www.dars.si/Content/doc/seznam% ... B3w_PL.pdf
sanczes1984
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.03.2019
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanczes1984 » 15.03.2019 21:45

Witam wszystkich CROmaniakow..
W ostatnia noc sierpnia wybieram się z rodziną na wyczekany urlop. Kierunek Tucepi. I teraz pytanie... Czy jest ktoś w stanie wyliczyć koszt dojazdu Busem w 6 osób(4dorosłe i 2 dzieci) do powyższej miejscowości.Chodzi mi o koszt autostrad oraz która trasę wybrać...
Pozdrawiam
Michał. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 179
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone