Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
prezesxxll
zbanowany
Posty: 53
Dołączył(a): 22.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesxxll » 09.07.2018 13:11

ok czyli tak do 25.08 do północy wszystko jasne ,dzieki za odpowidzi:)
GrzegorzGłogów
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzegorzGłogów » 17.07.2018 12:25

witam
ile mogę zapłacic za autostradę wjeżdzajac do CHorwacji od Słowenii a lecąc az do Dubrownika.
jutro wyjezdzam i mniej więcej chciałem sobie policzyć koszt całej autostradyw Chorwacji
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 17.07.2018 12:26

GrzegorzGłogów napisał(a):witam
ile mogę zapłacic za autostradę wjeżdzajac do CHorwacji od Słowenii a lecąc az do Dubrownika.
jutro wyjezdzam i mniej więcej chciałem sobie policzyć koszt całej autostradyw Chorwacji


http://hac.hr/hr/interaktivna-karta-autocesta-
na samym dole masz zakładke - IZRAČUN CESTARINE
GrzegorzGłogów
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzegorzGłogów » 17.07.2018 12:32

rozumiemiem ze ta najwyzsza kwota
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 17.07.2018 12:39

GrzegorzGłogów napisał(a):witam
ile mogę zapłacic za autostradę wjeżdzajac do CHorwacji od Słowenii a lecąc az do Dubrownika.
jutro wyjezdzam i mniej więcej chciałem sobie policzyć koszt całej autostradyw Chorwacji


Masz jeszcze tu

http://www.azm.hr/cestarine.asp?pageID=37

http://hac.hr/hr/naplata-cestarine/cjenik/prices?id=723

https://www.hak.hr/info/cestarine/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2018 13:18

GrzegorzGłogów napisał(a):rozumiemiem ze ta najwyzsza kwota

Autobusem chyba nie jedziesz.
Kwota zależna od kategorii auta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2018 13:35

GrzegorzGłogów napisał(a):rozumiemiem ze ta najwyzsza kwota


Kalkulator podpowiedział 278 Kn - A2 Krapina-A10 Čarapine.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.07.2018 15:41

Odnośnie opłaty zdziwił nas jeden manewr w tym roku 8O .
Otóż odcinek autostrady od Zagrzebia do Trakošćan kosztuje normalnie w II kat. 72 kuny. Potrzebowaliśmy zatankować LPG więc zjechaliśmy z autostrady na węźle Začretje Sv. Kriż i zapłaciliśmy do tego miejsca 28 kun. Zatankowaliśmy na pobliskim tifonie i zaraz wróciliśmy spowrotem na autostradę na ten sam węzeł w ten sposób (w sumie 1,7 km ta pętelka) i za kolejny odcinek autostrady już do końca do Trakošćan policzyło nam tylko 21 kun też w kat. II, więc w sumie za cały odcinek wyszło 49 kun 8O Gdybyśmy nie zjeżdżali zapłacilibyśmy normalnie 72 kuny a przecież przebyliśmy normalnie całą autostradę.
Po powrocie spr. w cenniku i rzeczywiście tak to wychodzi:
:arrow: A2 - Mokrice do A2 - Začretje 28 kun
:arrow: A2 - Začretje do A2 - Trakošćan 21 kun.

Może opłaca się tak co raz zjechać na tym długim odcinku za Zagrzebiem w kierunku na Dubrownik to i na jakąś pizze się uklepie zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie dość, że taniej te parę kun na autostradzie to LPG na tym Tifonie też tańszy o 20 lip na litrze w porównaniu do autostrady :)
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 17.07.2018 15:51

gusia-s napisał(a):Odnośnie opłaty zdziwił nas jeden manewr w tym roku 8O .
Otóż odcinek autostrady od Zagrzebia do Trakošćan kosztuje normalnie w II kat. 72 kuny. Potrzebowaliśmy zatankować LPG więc zjechaliśmy z autostrady na węźle Začretje Sv. Kriż i zapłaciliśmy do tego miejsca 28 kun. Zatankowaliśmy na pobliskim tifonie i zaraz wróciliśmy spowrotem na autostradę na ten sam węzeł w ten sposób (w sumie 1,7 km ta pętelka) i za kolejny odcinek autostrady już do końca do Trakošćan policzyło nam tylko 21 kun też w kat. II, więc w sumie za cały odcinek wyszło 49 kun 8O Gdybyśmy nie zjeżdżali zapłacilibyśmy normalnie 72 kuny a przecież przebyliśmy normalnie całą autostradę.
Po powrocie spr. w cenniku i rzeczywiście tak to wychodzi:
:arrow: A2 - Mokrice do A2 - Začretje 28 kun
:arrow: A2 - Začretje do A2 - Trakošćan 21 kun.

Może opłaca się tak co raz zjechać na tym długim odcinku za Zagrzebiem w kierunku na Dubrownik to i na jakąś pizze się uklepie zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie dość, że taniej te parę kun na autostradzie to LPG na tym Tifonie też tańszy o 20 lip na litrze w porównaniu do autostrady :)


W tranzycie mało kto zjeżdża na tym odcinku, zatem może zarządca drogi ustalił takie ceny, aby ruch lokalny (miejscowi) był trochę tańszy?
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 17.07.2018 15:55

Ciekawe spostrzeżenie. Jak ten system by działał tak na odcinku do Dubrovnika to ja jadąc dodatkowo z przyczepą miałbym pewnie sporo kasy w kieszeni robiąc kilka zjazdów z autostrady bo akurat jadę zawsze na samo południe. :)

Dojeżdżający pracownicy stacji benzynowych mają duże zniżki na autostradę bo jak wracałem któregoś roku od Zagrzebia właśnie do zjazdu Sveti Kriż i tankowałem na stacji przy autostradzie to jakoś po rozmowie z kasjerem o cenach autostrady powiedział mi żebym dał mu swój bilecik, on mi dał w zamian jakiś swój pracowniczy i zamiast pełnej kwoty zapłaciłem jakąś śmieszną kwotę - mniej niż 10kn. Teraz co roku tak robię :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.07.2018 12:42

gusia-s napisał(a):Odnośnie opłaty zdziwił nas jeden manewr w tym roku 8O .
Otóż odcinek autostrady od Zagrzebia do Trakošćan kosztuje normalnie w II kat. 72 kuny. Potrzebowaliśmy zatankować LPG więc zjechaliśmy z autostrady na węźle Začretje Sv. Kriż i zapłaciliśmy do tego miejsca 28 kun. Zatankowaliśmy na pobliskim tifonie i zaraz wróciliśmy spowrotem na autostradę na ten sam węzeł w ten sposób (w sumie 1,7 km ta pętelka) i za kolejny odcinek autostrady już do końca do Trakošćan policzyło nam tylko 21 kun też w kat. II, więc w sumie za cały odcinek wyszło 49 kun 8O Gdybyśmy nie zjeżdżali zapłacilibyśmy normalnie 72 kuny a przecież przebyliśmy normalnie całą autostradę.
Po powrocie spr. w cenniku i rzeczywiście tak to wychodzi:
:arrow: A2 - Mokrice do A2 - Začretje 28 kun
:arrow: A2 - Začretje do A2 - Trakošćan 21 kun.

Może opłaca się tak co raz zjechać na tym długim odcinku za Zagrzebiem w kierunku na Dubrownik to i na jakąś pizze się uklepie zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie dość, że taniej te parę kun na autostradzie to LPG na tym Tifonie też tańszy o 20 lip na litrze w porównaniu do autostrady :)

Wygląda na to, że zjeżdżając i wjeżdżając na każdym kolejnym zjeździe przejechalibyście cały odcinek Zagrzeb-granica za 40Kn :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2018 13:14

kojacek napisał(a):Wygląda na to, że zjeżdżając i wjeżdżając na każdym kolejnym zjeździe przejechalibyście cały odcinek Zagrzeb-granica za 40Kn :mrgreen:

Wystarczy zjechać przedostatnim i płacisz 27Kn zamiast 48Kn :wink:
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 18.07.2018 22:14

Jechałem Peugeotem Expertem Tepee (9-os.) - katalogowa wysokość - 1,95m, czyli łapie się na kat. II, tak jak wszystkie mini-busy.
Na ostatnim zjeździe przed Ploce (Mali Prolog) gość popatrzył na auto i... policzył kat. I, czyli zamiast zapłacić 396 Kn, zapłaciłem 257 Kn.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2018 22:29

t_i_t_o napisał(a):Jechałem Peugeotem Expertem Tepee (9-os.) - katalogowa wysokość - 1,95m, czyli łapie się na kat. II, tak jak wszystkie mini-busy.
Na ostatnim zjeździe przed Ploce (Mali Prolog) gość popatrzył na auto i... policzył kat. I, czyli zamiast zapłacić 396 Kn, zapłaciłem 257 Kn.
A to było przed czy po finałowym meczu :?: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2018 22:33

dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):Wygląda na to, że zjeżdżając i wjeżdżając na każdym kolejnym zjeździe przejechalibyście cały odcinek Zagrzeb-granica za 40Kn :mrgreen:

Wystarczy zjechać przedostatnim i płacisz 27Kn zamiast 48Kn :wink:
Następnym razem to ja się przygotuję :mrgreen: Wszystko sobie wyliczę kalkulatorem i będę kręcić bączki na zjazdach :mrgreen:
To może być nowy hitowy temat tuż obok omijania autostrady, euro czy kuny oraz paszport vel dowód :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 177
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone