Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 11.07.2017 13:30

Tobik napisał(a):Słuchajcie , mam pytanko,bo nie mogłem się doszukać.
Jak wygląda sprawa z winietami na Forda S-maxa, który ma w dowodzie wbite samochód ciężarowy (jest kratka z tyłu)? Chodzi o trasę przez Czechy, Austrię, Słowenię i oczywiście Chorwację.



Wiem że w Austrii na ciężarowe (te z kratką też się tyczą) trzeba dodatkowo winietę ekologiczną i można ją wykupić chyba w niektórych warsztatach więc tylko w środku tygodnia można to załatwić. Weekend i noc odpada. Znajomi z którymi jeździmy razem od kilku lat jeżdżą firmowym Caddy ciężarowym i w zeszłym roku musieli jechać przez Węgry bo nie mieli tej winietki, a jak się dowiedział o wysokości kary w razie kontroli to jednak nie ryzykował.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 11.07.2017 14:08

Martincro
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martincro » 11.07.2017 22:44

Pääkäyttäjä napisał(a):Wjazd na Krk płatny 35 Kn, tunel Karawanka płatny zawsze 7.20 €.

35 kunegund za osobówkę do 3,5t rozumiem?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.07.2017 23:04

Martincro napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Wjazd na Krk płatny 35 Kn, tunel Karawanka płatny zawsze 7.20 €.

35 kunegund za osobówkę do 3,5t rozumiem?

Precyzyjniej to TAK.
Martincro
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martincro » 11.07.2017 23:21

No właśnie tabelkę znalazłem ale kategorie nie były do końca jasne. Po przełączeniu na ENG pojawia się inna strona.
sebinho
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebinho » 29.07.2017 17:05

Witam. Interesuje mnie cena za przejazd do Seget Vranjicy (z Węgier). Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wnioskując z informacji ze strony internetowej wyjdzie coś około 200 kun?
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 30.07.2017 20:17

sebinho napisał(a):Witam. Interesuje mnie cena za przejazd do Seget Vranjicy (z Węgier). Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wnioskując z informacji ze strony internetowej wyjdzie coś około 200 kun?


Witam.
Jeżeli mówisz o trasie od przejścia w Letenye :

Gorican - Vrpojle 224 kn

Gorican - Prgomet 233kn

później trasą numer 58.
sebinho
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebinho » 31.07.2017 21:08

will napisał(a):
sebinho napisał(a):Witam. Interesuje mnie cena za przejazd do Seget Vranjicy (z Węgier). Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wnioskując z informacji ze strony internetowej wyjdzie coś około 200 kun?


Witam.
Jeżeli mówisz o trasie od przejścia w Letenye :

Gorican - Vrpojle 224 kn

Gorican - Prgomet 233kn

później trasą numer 58.

Zgadza się, o te przejście chodzi. Dzięki wielkie za informacje!
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 31.07.2017 21:49

mnie Czech, Austria i nawet ta Słowenia tak nie wpieniają jak 20 pln za 55 km z Kr do Katowic. Postuluję wprowadzić w PL winiety!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2017 22:04

pankufur napisał(a):mnie Czech, Austria i nawet ta Słowenia tak nie wpieniają jak 20 pln za 55 km z Kr do Katowic. Postuluję wprowadzić w PL winiety!

A jeszcze bardziej mnie wqrwia że na tych 55km trzeba dwa rzazy się zatrzymać i zapłacić :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.07.2017 22:06

dids76 napisał(a):
pankufur napisał(a):mnie Czech, Austria i nawet ta Słowenia tak nie wpieniają jak 20 pln za 55 km z Kr do Katowic. Postuluję wprowadzić w PL winiety!

A jeszcze bardziej mnie wqrwia że na tych 55km trzeba dwa rzazy się zatrzymać i zapłacić :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:

niby drogo, a korki i mega ruch...jakoś mało komu to przeszkadza...:p
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.07.2017 22:13

pankufur napisał(a):mnie Czech, Austria i nawet ta Słowenia tak nie wpieniają jak 20 pln za 55 km z Kr do Katowic. Postuluję wprowadzić w PL winiety!


pankufur na prezydenta :mrgreen:

Sol-Wagon napisał(a):
dids76 napisał(a):
pankufur napisał(a):mnie Czech, Austria i nawet ta Słowenia tak nie wpieniają jak 20 pln za 55 km z Kr do Katowic. Postuluję wprowadzić w PL winiety!

A jeszcze bardziej mnie wqrwia że na tych 55km trzeba dwa rzazy się zatrzymać i zapłacić :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:

niby drogo, a korki i mega ruch...jakoś mało komu to przeszkadza...:p


Mnie to przeszkadza, jeżdżę przez Olkusz :oczko_usmiech:
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 31.07.2017 22:42

Austryjak, Czech, Słowak, czy Słoweniec za nasz przejazd z Kr do Katowic i z powrotem jeździ 10 dni po swoich autostradach. Szok! Winnetou wróć!
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 01.08.2017 08:39

pankufur napisał(a):mnie Czech, Austria i nawet ta Słowenia tak nie wpieniają jak 20 pln za 55 km z Kr do Katowic. Postuluję wprowadzić w PL winiety!

Wprowadzą, i się okaże że miesięczna będzie za 250zł.
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 01.08.2017 11:18

adrianek90 napisał(a):Wprowadzą, i się okaże że miesięczna będzie za 250zł.



To Wyjdziemy na ulicę! Co to Polacy, krowie z pod ogona wypadli? :twisted: Nie będzie bramek, nie będzie korków i będzie taniej, bo teraz wyjazd z Kr do Katowic i z powrotem to 40 złotych. do Zoo do wrocławia z Krakowa to już się nawet autem nie opłaca jechać. Wróćmy do normalności!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 165
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone