Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013
Płatność kartą na bramkach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 18.04.2017 12:45

Na bramkach można płacić kartą ? I czy jest to opłacalne ?
Ostatnio edytowano 18.04.2017 13:06 przez Prezes1981, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2017 12:54

Jest przede wszystkim szybkie kiedy na pasie do płatności gotówką wije się spory ogonek. ;) np. tuż przed Zagrzebiem od strony Splitu. Czy opłacalne? Banki zwykle stosują dość korzystny kurs wymiany przy płaceniu kartą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2017 12:57

Prezes1981 napisał(a):Na bramkach można płacić kartą ? I czy jest to opłacalne ?

Bardzo proszę zadawać pytania w odpowiednich wątkach. :idea:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.04.2017 12:59

Prezes1981 napisał(a):Na bramkach można płacić kartą ? I czy jest to opłacalne ?

Tak, można płacić kartą i jest to po prostu wygodne.
Jeżeli chodzi o opłacalność, to zależy to od typu karty oraz rodzaju konta, z którego będzie płatność.
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 18.04.2017 13:04

Janusz Bajcer napisał(a):
Prezes1981 napisał(a):Na bramkach można płacić kartą ? I czy jest to opłacalne ?

Bardzo proszę zadawać pytania w odpowiednich wątkach. :idea:


Januszu nie za bardzo wiem o co Ci chodzi? Przecież to temat "Opłaty za autostrady" nie znalazłem lepszego wątku na moje pytanie ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2017 13:32

Prezes1981 napisał(a):Januszu nie za bardzo wiem o co Ci chodzi? Przecież to temat "Opłaty za autostrady" nie znalazłem lepszego wątku na moje pytanie ;)

Zadałeś pytanie w innym wątku, więc nie udawaj głupiego ... post przeniosłem do właściwego wątku :idea:
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 18.04.2017 13:45

Janusz Bajcer napisał(a):
Prezes1981 napisał(a):Januszu nie za bardzo wiem o co Ci chodzi? Przecież to temat "Opłaty za autostrady" nie znalazłem lepszego wątku na moje pytanie ;)

Zadałeś pytanie w innym wątku, więc nie udawaj głupiego ... post przeniosłem do właściwego wątku :idea:


A to widzisz tego nie zauważyłem... i na pewno nie udaję głupiego po prostu nie zauważyłem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.04.2017 14:04

Prezes1981 napisał(a):
A to widzisz tego nie zauważyłem... i na pewno nie udaję głupiego po prostu nie zauważyłem.

Z takimi deklaracjami uważaj, bo ktoś może to błędnie zinterpretować :oczko_usmiech: :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.04.2017 15:28

dids76 napisał(a):
Prezes1981 napisał(a):
A to widzisz tego nie zauważyłem... i na pewno nie udaję głupiego po prostu nie zauważyłem.

Z takimi deklaracjami uważaj, bo ktoś może to błędnie zinterpretować :oczko_usmiech: :mrgreen:


A tu jest co do interpretacji:)

a co do opłacalności... to zależy co się pod tym rozumie. Ja bym był w stanie i zapłacić ileś tam więcej kartą i przejechać jako pierwszy przez bramkę niż stać kilka km w korku. (co jest normą na Lucko w stronę Polski) inni wolą stać godzinami by oszczędzić (lub nie bo tego nikt nie wiem) kilka groszy:)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 19.04.2017 07:41

paulr napisał(a):(...) inni wolą stać godzinami by oszczędzić (lub nie bo tego nikt nie wiem) kilka groszy:)

Raczej stracić. Nawet jeżeli ktoś zaoszczędzi parę groszy (o ile w ogóle zaoszczędzi) przy płatności gotówką to przecież straci na spalonym w korku paliwie. Kiedyś gdzieś słyszałem, że ci ludzie stoją do bramek aby wydać pozostałą część kun. Tak jakby nie można było wydać tego za rok :wink: :D
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 19.04.2017 13:14

arek_sosnowiec napisał(a):
paulr napisał(a):(...) inni wolą stać godzinami by oszczędzić (lub nie bo tego nikt nie wiem) kilka groszy:)

Raczej stracić. Nawet jeżeli ktoś zaoszczędzi parę groszy (o ile w ogóle zaoszczędzi) przy płatności gotówką to przecież straci na spalonym w korku paliwie. Kiedyś gdzieś słyszałem, że ci ludzie stoją do bramek aby wydać pozostałą część kun. Tak jakby nie można było wydać tego za rok :wink: :D


Oczywiste, że czas jest ważniejszy od pieniędzy (jeśli chodzi o mnie). Chyba, że w grę wchodzą grube pieniądze ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.04.2017 14:42

Moja auto akurat gaśnie po zatrzymaniu więc i spalonego paliwa nie ma więcej ( w sumie zeszłego roku się s&s bardzo przydało.) Ale jakoś dla mnie to jest dziwne. Tutaj wszyscy piszą że nie ma różnicy czy płacimy karta czy gotówka jeśli chodzi o przelicznik. Bo nawet jak komuś uda się najtaniej jak tylko możliwe kupić kuny a na karcie ma jakiś strasznie niekorzystny przelicznik. To przy w sumie niewielkiej płatności ile może być różnicy ... Max kilka zł. A już pisałem im więcej samochodów wracających stoi w korku do wyjazdu na lucko bo boi się/nie chce / czy tam jakiś inny powód płacić kartą tym otwartych mają więcej bramek. A że nic nie ma za darmo od razu jest mniej bramek dla tych co jadą na wakacje. A więc z automatu zaczyna się robić korek w 2 stronę. A na bramkach do płatności kartą albo pusto albo po 1 samochodzie. I jestem niemal pewny że jak by większość płaciła karta to korki były by o połowę mniejsze w lucko w obie strony.
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 20.04.2017 15:17

Czy można kupić elektroniczną winietę na Węgry?, jest jakaś oficjalna strona?
Na Słowację znalazłem http://www.eznamka.sk
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.04.2017 15:27

slams napisał(a):Czy można kupić elektroniczną winietę na Węgry?, jest jakaś oficjalna strona?

http://www.hungary-vignette.eu/
https://www.virpay.hu/index.html
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
anik_2003
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) anik_2003 » 24.04.2017 07:33

Witam. Pewnie zadając to pytanie ktoś odeśle mnie do już poruszonych wątków na forum, ale zaryzykuję, licząc jednak na odpowiedź. Jadę na dwa tygodnie w lipcu pierwszy raz do Chorwacji, na Makarską. Jadę z Trzebnicy na Dolnym śląsku. rozważamy trasę przez czechy- słowację- węgry i chorwację. Chcieliśmy poszukać ekonomicznego, znaczy nie bardzo drogiego;) noclegu na Węgrzech po drodze, bo dla nas to jednak odległość na raz do przejechania.
Czy taka trasa ma sens? tzn czy np jest faktycznie niewiele dłuższa czasowo od trasy przez Austrię i Słowenię, jak pokazuje navi? czy jednak nie warto i lepiej jechać polecaną przez większość trasą austria słowenia?
Drugie pytanie - i tu juz na pewno ktoś mnie odeśle;)- dotyczy aktualnych na ten rok opłat za przejazdy, winiety itd. Tak dla nie obytego w temacie kierowcy- Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź:))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 155
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone