Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.03.2017 16:44

lechocz
Zdaje się że że w datach tak to wygląda : 2018 dla >3,5t, 2019 <3,5t
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 30.03.2017 17:35

wielbiciel napisał(a):lechocz
Zdaje się że że w datach tak to wygląda : 2018 dla >3,5t, 2019 <3,5t


Nie mówię nic, gdyż tamten artykuł przeleciałem tak po łebkach i być może coś przekręciłem niechcący.

Sprawy opłat jakoś specjalnie mnie nie poruszają gdyż traktuję je na równi z opłatą za paliwo na stacji benzynowej i innymi wydatkami związanymi z autem, na które to nie mam najmniejszego wpływu, więc staram się tym za bardzo nie zajmować.

W końcu bowiem, ile by nie było trzeba zapłacić to i tak innego wyjścia nie ma, jak się chce jeździć swoim autem. Więc nie ma sensu abym się tym jakoś specjalnie podniecał. Koniec końców i tak zapłacę ile trzeba będzie.

Natomiast swój post napisałem tak przy okazji przeglądania wpisów na forum, kiedy to przypomniał mi się ten artykuł, który parę dni temu pojawił się na jakimś portalu. I tak mi się skojarzyło, że dopiero będzie czad na forum. :papa:
nafali
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafali » 30.03.2017 22:44

nafali napisał(a):Witam,
Chcemy pojechać w tym roku do Splitu z łódką na przyczepie podłodziowej. I, powstaje problem jak się przygotować pod opłaty drogowe, czyli czy np. trzeba wykupić system elektronicznego poboru opłat w każdym z krajów po drodze?.
Niby jesteśmy w EU ale z tego co widzę, każdy kraj ma kompletnie inne przepisy.
Samochód: DMC 3.2t, wys. (przednie koło) < 1.3 m
Przyczepa: DMC 1.8t
Prawo jazdy B+E.
Już wiem, że w Polsce muszę wykupić ViaToll. A jak to wygląda w innych krajach po drodze? Ktoś jechał z podobnym składem? Czy można zakupić zestawy elektroniczne po drodze, czy trzeba za wczasu kupić przed wyjazdem? Czy winiety dodatkowe na przyczepę załatwiają sprawę? Jeśli tak to, w których krajach?

Pozdrawiam,
Andrzej.


Nikt nie jechał do Cro z przyczepą gdzie zestaw > 3.5t?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 31.03.2017 18:33

https://www.tolltickets.com/country/eur ... l-PL&mnu=c przeczytaj tutaj o tym zestawie.
Każde państwo opisane, a pod spodem są pytania np o zestaw. I w przypadku Austrii jest napisane że liczy się tylko auto do 3,5t. Starczy sprawdzić pozostałe kraje, przez które chcesz jechać
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 03.04.2017 09:32

Opłaty za autostrady w Chorwacji – podwyżki cen
Od 3 kwietnia br. w Chorwacji wzrosną opłaty za autostrady, o średnio 5 procent.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.04.2017 12:25

Andzia* napisał(a):Opłaty za autostrady w Chorwacji – podwyżki cen
Od 3 kwietnia br. w Chorwacji wzrosną opłaty za autostrady, o średnio 5 procent.


Było tu już o tym pisane i wklejane ponad miesiąc temu

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... ove-cijene
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 03.04.2017 12:41

piotrulex napisał(a):
Andzia* napisał(a):Opłaty za autostrady w Chorwacji – podwyżki cen
Od 3 kwietnia br. w Chorwacji wzrosną opłaty za autostrady, o średnio 5 procent.


Było tu już o tym pisane i wklejane ponad miesiąc temu

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... ove-cijene

DZIĘKUJĘ - nie zauważyłam .....może jeszcze ktoś oprócz mnie nie zauważył ....... :?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 06.04.2017 17:09

Info dla tych, co przez Niemcy jadą:
http://moto.onet.pl/aktualnosci/przesad ... tne/kmrmhk
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 06.04.2017 17:44

arek_sosnowiec napisał(a):Info dla tych, co przez Niemcy jadą:
http://moto.onet.pl/aktualnosci/przesad ... tne/kmrmhk

Witam. Jeszcze w tym sezonie się pojedzie za darmo :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.04.2017 20:25

Z moim obecnym samochodem, powinienem się uplasować w połowie przedziału 2,5 - 20 euro (mam zieloną plaketkę).

Załóżmy, że będzie to w połowie, czyli 10-dniowa winieta kosztowałaby mnie ok. 40 zł. Moja tegoroczna trasa wiedzie przez Niemcy, mam do przejechania 795 km. Zanim dojadę do granicy, muszę zapłacić 37 zł za 175 km autostrady A2. :!:

Nie będzie tragedii. Mam na myśli niemieckie winiety. :wink:
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 06.04.2017 20:54

Nowe ceny za przejazd Chorwackimi autostradami do sprawdzenia: http://www.hak.hr/info/cestarine/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2017 23:05

slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 07.04.2017 05:27

coglin napisał(a):Nowe ceny za przejazd Chorwackimi autostradami do sprawdzenia: http://www.hak.hr/info/cestarine/

Ale my pisaliśmy o autostradach niemieckich
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2017 09:01

Wątek dotyczy opłat za autostrady we wszystkich krajach.
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 07.04.2017 14:21

nafali napisał(a):Witam,
Chcemy pojechać w tym roku do Splitu z łódką na przyczepie podłodziowej. I, powstaje problem jak się przygotować pod opłaty drogowe, czyli czy np. trzeba wykupić system elektronicznego poboru opłat w każdym z krajów po drodze?.
Niby jesteśmy w EU ale z tego co widzę, każdy kraj ma kompletnie inne przepisy.
Samochód: DMC 3.2t, wys. (przednie koło) < 1.3 m
Przyczepa: DMC 1.8t
Prawo jazdy B+E.
Już wiem, że w Polsce muszę wykupić ViaToll. A jak to wygląda w innych krajach po drodze? Ktoś jechał z podobnym składem? Czy można zakupić zestawy elektroniczne po drodze, czy trzeba za wczasu kupić przed wyjazdem? Czy winiety dodatkowe na przyczepę załatwiają sprawę? Jeśli tak to, w których krajach?

Pozdrawiam,
Andrzej.


Z tego co się doczytałem, jak również z odpowiedzi poprzedników. liczy się DMC samochodu (ciągnika). Nie ma znaczenie zatem czy całość ma DMC > 3,5 t czy też nie? Tak jest w każdym razie na Węgrzech i najprawdopodobniej w Chorwacji. Przynajmniej mam taką nadzieję, bo w tym roku również mam zestaw > 3,5 t. W Słowacji musisz wykupić na przyczepę dodatkową winietę i nakleić na szybę samochodu. Jeśli jedziesz w sierpniu, chętnie poznam kogoś na czas trudu drogi, zwłaszcza że takimi zestawami nie pogonimy za szybko.
P.S. W Chorwacji omijam autostrady.
W razie czego pisz na maila lub PW
Ostatnio edytowano 20.04.2017 18:49 przez AlAn_K, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone