Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 27.02.2017 16:16

desperadek napisał(a):
paulr napisał(a):Zastanawia mnie dlaczego Chorwaci nie wyłącza bramek wjazdowych w Lucko. Przecież i tak jak ktoś tam weźmie bilet to obojętnie gdzie zjedzie płaci maksymalna opłatę za dany odcinek i nie musi udowadniać biletem że jedzie od początku. Po prostu na wyjeździe ci bez biletu byli by liczeni za przejazd z Lucko a ci co wjechali dalej mieli by tylko bilety
Gość, który pobiera opłatę koło Rijeki musi rozróżnić czy jedziesz z Lucko czy ze Splitu.


Nie zrozumiałeś. Bez biletu- płacę za cały odcinek czyli od Lućko
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.02.2017 16:43

Michalm2012 napisał(a):
desperadek napisał(a):
paulr napisał(a):Zastanawia mnie dlaczego Chorwaci nie wyłącza bramek wjazdowych w Lucko. Przecież i tak jak ktoś tam weźmie bilet to obojętnie gdzie zjedzie płaci maksymalna opłatę za dany odcinek i nie musi udowadniać biletem że jedzie od początku. Po prostu na wyjeździe ci bez biletu byli by liczeni za przejazd z Lucko a ci co wjechali dalej mieli by tylko bilety
Gość, który pobiera opłatę koło Rijeki musi rozróżnić czy jedziesz z Lucko czy ze Splitu.


Nie zrozumiałeś. Bez biletu- płacę za cały odcinek czyli od Lućko

Chyba jednak Ty nie zrozumiałeś.
Desperadek ma rację.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.02.2017 16:51

Michalm2012 napisał(a):
desperadek napisał(a):
paulr napisał(a):Zastanawia mnie dlaczego Chorwaci nie wyłącza bramek wjazdowych w Lucko. Przecież i tak jak ktoś tam weźmie bilet to obojętnie gdzie zjedzie płaci maksymalna opłatę za dany odcinek i nie musi udowadniać biletem że jedzie od początku. Po prostu na wyjeździe ci bez biletu byli by liczeni za przejazd z Lucko a ci co wjechali dalej mieli by tylko bilety
Gość, który pobiera opłatę koło Rijeki musi rozróżnić czy jedziesz z Lucko czy ze Splitu.

Nie zrozumiałeś. Bez biletu- płacę za cały odcinek czyli od Lućko

Może mapka pomoże. :wink:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.02.2017 18:20

Chodzi o to za korki zazwyczaj są tylko na Lucko. Więc bez biletu było by tylko z Lucko każdy inny wjazd masz bilet i tyle.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 27.02.2017 18:21

walp napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):
desperadek napisał(a):
paulr napisał(a):Zastanawia mnie dlaczego Chorwaci nie wyłącza bramek wjazdowych w Lucko. Przecież i tak jak ktoś tam weźmie bilet to obojętnie gdzie zjedzie płaci maksymalna opłatę za dany odcinek i nie musi udowadniać biletem że jedzie od początku. Po prostu na wyjeździe ci bez biletu byli by liczeni za przejazd z Lucko a ci co wjechali dalej mieli by tylko bilety
Gość, który pobiera opłatę koło Rijeki musi rozróżnić czy jedziesz z Lucko czy ze Splitu.

Nie zrozumiałeś. Bez biletu- płacę za cały odcinek czyli od Lućko

Może mapka pomoże. :wink:

Jeżeli od Rijeki jest dalej niż od Lućko to ok.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.02.2017 19:04

paulr napisał(a):Chodzi o to za korki zazwyczaj są tylko na Lucko. Więc bez biletu było by tylko z Lucko każdy inny wjazd masz bilet i tyle.

Czyli jedzie sobie gościu z Čarapine (dla ułatwienia to ostatni/pierwszy punkt autostrady do/z Dubrownika) do Rijeki autostradą i w Rijece sobie mówi, że nie ma biletu bo wjechał w Lučko. :roll: :?

Gratuluję wyobraźni...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2017 19:23

Czesi marudzą, że drożeją chorwackie autostrady - średnio o 10%.

V prvním kroku se srovnají ceny na dálnici vedoucí na jih do Dalmácie nebo na východ k srbské hranici s vyššími kilometrovými sazbami autostrády ze Záhřebu na Istrii. V letní turistické sezoně pak bude ještě na dálnicích spravovaných státními společnostmi zavedena zvláštní sezonní přirážka deset procent.

Frekventovaný úsek z chorvatské metropole do Splitu, který dnes stojí řidiče osobního vozu 174 kun (632 korun), tak nově přijde na 183 kun (665 korun). S letní přirážkou bude projetí jedné z nejčastěji využívaných částí chorvatských dálnic stát 201 kun (730 korun).

Změna ceny by se neměla týkat dálnice A2 od přechodu Macelj na slovinsko-chorvatské hranici do Záhřebu, ve kterém drží stát menšinový podíl a kde neplatí elektronické krabičky pro platbu mýtného ENC.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.02.2017 19:31

romuald22 napisał(a):
paulr napisał(a):Chodzi o to za korki zazwyczaj są tylko na Lucko. Więc bez biletu było by tylko z Lucko każdy inny wjazd masz bilet i tyle.

Czyli jedzie sobie gościu z Čarapine (dla ułatwienia to ostatni/pierwszy punkt autostrady do/z Dubrownika) do Rijeki autostradą i w Rijece sobie mówi, że nie ma biletu bo wjechał w Lučko. :roll: :?

Gratuluję wyobraźni...


Przecież napisałem to w ogromnym skrócie. I nie wiem po co dyskusja;) równie dobrze może być że jak ktoś nie ma biletu to na danej bramce płaci maksymalna opłatę jaka się płaci w danym punkcie. Tylko po co się nad tym zastanawiać i debatować jak i tak tym nic z tym nie zrobimy i jeszcze długo będziemy stać w Lucko w korkach;) jedyne rozwiązanie by korków nie było to vinieta. Tylko jaka by musiała mieć cenę by się to chorwatom opłaciło przy obecnej cenie autostrady... Więc pewnie winiety nie będzie my będziemy stać w coraz większych korkach i płacić coraz więcej a i tak będziemy zadowoleni z wakacji nad ciepłym morzem;)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.02.2017 19:39

paulr napisał(a):Przecież napisałem to w ogromnym skrócie. I nie wiem po co dyskusja;) równie dobrze może być że jak ktoś nie ma biletu to na danej bramce płaci maksymalna opłatę jaka się płaci w danym punkcie.

Wolisz zapłacić maksymalną cenę z Lučko do Rijeki czy z Dubrownika?
Dla mnie bezsensowną dyskusję Ty wywołałeś.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.02.2017 23:37

Szczerze to jak miał bym stać kilka godzin w korku a zapłacić kilka zł więcej to wolę zaplacic.
A poza tym nie wywołałem żadnej dyskusji. Bo jak bysmy chcieli na ten temat dyskutować to można nie wiem zrobić 2 pasy gdzie pobiera się bilet jak chcesz jechać do Rijeki. A ktoś kto jedzie w dół płacił by od Lucko mimo iż nie miał by biletu. Tylko jaki to ma sens.... Nawet jak byśmy wymyślili tutaj najlepsze rozwiązanie to i tak szansę że je zastosują są zerowe. A więc pozostanie jak już pisałem odstanie swoje na Lucko a później płacenie. (I tak mniej niż za a4 KRK ka-ce)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 28.02.2017 08:31

Nie ma co dyskutować. Chorwaci i tak są w/g mnie mistrzami na Lućko. Bramki są dwustronne i w zależności od natężenia ruchu przestawiane. Do rozdzielenia kierunków wystarczają gumowe słupki, a nie jak u nas betonowe. Żeby nie stać na Lućko trzeba zainstalować apkę HAK i wcześniej sprawdzić ile się stoi. Można wtedy z autostrady zjechać wcześniej.
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 26.03.2017 22:00

Witam, znalazłem dość ciekawą stronkę odnośnie opłat za autostrady w HR
myślę, że przyda się nie jednemu ...
http://www.putovnica.net/planer-putovanja

pozdrawiam
Kucharp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kucharp » 27.03.2017 18:33

Witam. Znalazłem taką stronkę gdzie można kupić winiety po cenie z danego kraju + koszty przesyłki i pakowania około 22 zł. W porównaniu z narzutem jaki robi sobie PZM 8O to kusząca propozycja. Czy ktoś już kupował od nich winiety?
tolltickets.com
Ostatnio edytowano 27.03.2017 20:10 przez Kucharp, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.03.2017 18:39

Kucharp napisał(a):Witam. Znalazłem taką stronkę gdzie można kupić winiety po cenie z danego kraju + koszty przesyłki i pakowania około 22 zł. W porównaniu z narzutem jaki robi sobie PZM 8O to kusząca propozycja. Czy ktoś już kupował od nich winiety?


Mówisz o tej ? To kilka osób już kupiło :D

winiety-online-w-cenie-winiet-portal-tolltickets-com-t31825.html
Bianchi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianchi » 27.03.2017 19:41

Hej,

Winiety węgierskie lub słowackie nie ma potrzeby kupować z dodatkową opłata skoro na stronach tamtejszych operatorów można je kupić za te sama kwotę i odebrać potwierdzenie w mailu. Potem tylko wydrukować i w drogę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone