Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 18.02.2017 17:55

endryu napisał(a): michalyy Tak jak piszesz. Musisz znać parametr auta, koszt przejazdu. Jak źle naliczy guziczek do obsługi. Przecież ty za to płacisz.
O proszę jak walp ładnie pokazał szparki :D


Ja sie przez chwile poczulem jakbym stal na bramkach ;-).

M.
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 18.02.2017 18:13

Dzięki teraz niestraszne mi chorwackie autostrady ;))
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.02.2017 18:15

Ja sie przez chwile poczulem jakbym stal na bramkach
No tak :) A za plecami dojeżdżają dziesiątki aut. Ale spokojnie przecież szlaban jest zamknięty. :)
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 18.02.2017 19:54

endryu napisał(a):
Ja sie przez chwile poczulem jakbym stal na bramkach
No tak :) A za plecami dojeżdżają dziesiątki aut. Ale spokojnie przecież szlaban jest zamknięty. :)


Dobrze ze wszystko dziala ;-). Tylko dlaczego w jakims nieznajomym jezyku? Na szczecie jest prawie po polsku przycisk "pomoc"... ;-).
M.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 18.02.2017 20:53

Przecież możesz wybrać jeszcze English Deutsche i italiano.
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 18.02.2017 21:10

śmigacz napisał(a):Przecież możesz wybrać jeszcze English Deutsche i italiano.


Obsluga urzadzenia w 4 krokach od lewej:

English->Ticket->Payment->HELP

Przepraszam nie moglem sie opanowac ;-)

M.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2017 22:10

paulr napisał(a):Zastanawia mnie dlaczego Chorwaci nie wyłącza bramek wjazdowych w Lucko. Przecież i tak jak ktoś tam weźmie bilet to obojętnie gdzie zjedzie płaci maksymalna opłatę za dany odcinek i nie musi udowadniać biletem że jedzie od początku. Po prostu na wyjeździe ci bez biletu byli by liczeni za przejazd z Lucko a ci co wjechali dalej mieli by tylko bilety

Napis do hac.hr lub hak.hr i zgłoś ten pomysł :wink:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.02.2017 23:15

Janusz Bajcer napisał(a):
paulr napisał(a):Zastanawia mnie dlaczego Chorwaci nie wyłącza bramek wjazdowych w Lucko. Przecież i tak jak ktoś tam weźmie bilet to obojętnie gdzie zjedzie płaci maksymalna opłatę za dany odcinek i nie musi udowadniać biletem że jedzie od początku. Po prostu na wyjeździe ci bez biletu byli by liczeni za przejazd z Lucko a ci co wjechali dalej mieli by tylko bilety

Napis do hac.hr lub hak.hr i zgłoś ten pomysł :wink:



W Lucko, jadąc nad morze, bardzo często jak są korki bramki sa otwarte i stoi spora liczba chłopaków z obsługi dając bilecik od razu do ręki. To dość przyspiesza przejazd ale jak jest np sobota do południa to nawet taki zabieg nie jest w stanie wyładować tego zagęszczenia, kiedy auta z kilku kierunków spotykają się praktycznie w jednym miejscu.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.02.2017 23:23

No wiem bo mi tak zawsze dawali. Tylko po co skoro i tak dalej jak z Lucko nie da się jechać;)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 19.02.2017 00:18

Jak wracałem w 2013 w pierwszą sobotę sierpnia z Makarskiej, to bacznie obserwowałem informacje o korkach na aplikacji hak.
Korek do bramek około południa w Lućko sięgał 17km. Bramki do płatności kartą są bodajże 4km wcześniej. Zjechaliśmy z autostrady na Jastrebarsko, ale gdyby nie apka hak to nie wiem ile byśmy stali. Zresztą jak ktoś obserwował kamerki to było widać w niejedną sobotę, że zapychają się wszystkie zjazdy w Lućko.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.02.2017 02:07

. Na mapach Googla na autostradach w cro działa funkcja natężenie ruchu gdzie w miarę dokładnie widać gdzie zaczyna i kończy się korek.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 19.02.2017 11:58

paulr napisał(a):No wiem bo mi tak zawsze dawali. Tylko po co skoro i tak dalej jak z Lucko nie da się jechać;)


U nas też czasem w wakacje na weekend otwierali bramki na A1 w stronę Trójmiasta, a i tak potem była amba.
Gdzie w PL raczej tylko nasi jadą nad morze. Tam niestety oprócz naszych są jeszcze Austriacy, Słoweńcy, Czesi, sami Chorwaci i sporo innych. Nawet jakby nie było bramek tylko winiety to zakładam, że i tak by było ciasno na tych dwóch pasach.

Ja się cieszę, że przynajmniej nie ma tyle tirów co u nas, bo jakby się zaczęło takich dwóch wyprzedzać na tych górkach to by się już w ogóle nie jechało.

W tym roku muszę tak wyliczyć, żeby być w sobotę bladym świtem pod bramkami jak inni będą dopiero budzikiem rzucać :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 20.02.2017 08:20

endryu napisał(a):Na automacie są trzy oznaczone "szparki-okienka" :lol: do wsunięcia całkowitego biletu i karty. Bilet pozostaje w środku, kartę połyka i po chwili-skasowaniu oddaje.
W jedną szparkę bilet, wyświetla ile do zapłaty, w drugą kartę a z trzeciej po naciśnięciu guziczka wydaje paragon.

http://www.youtube.com/watch?v=Jy-jJtwdtRY pomijam "ruchy" szofera :lol: I mądralińskość ciecia z obsługi.


O kurde szofer niezła pierdoła... a potem się dziwić, że korki na bramkach ... :hut:
panpawel77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) panpawel77 » 25.02.2017 21:16

Może się szykować 15% podwyżka za przejazd autostradami chorwackimi w sezonie letnim.
http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... ove-cijene
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 27.02.2017 15:13

paulr napisał(a):Zastanawia mnie dlaczego Chorwaci nie wyłącza bramek wjazdowych w Lucko. Przecież i tak jak ktoś tam weźmie bilet to obojętnie gdzie zjedzie płaci maksymalna opłatę za dany odcinek i nie musi udowadniać biletem że jedzie od początku. Po prostu na wyjeździe ci bez biletu byli by liczeni za przejazd z Lucko a ci co wjechali dalej mieli by tylko bilety
Gość, który pobiera opłatę koło Rijeki musi rozróżnić czy jedziesz z Lucko czy ze Splitu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 150
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone