Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 02.12.2016 10:33

Myślałem, że chodzi Ci tylko o taryfę opłat na bramkach za autostradę, a nie o dodatkowe opłaty za pozostałe drogi.
Niestety nie wiem nic o tych opłatach za nie-autostrady :( przepraszam za niedoczytanie.
Na bramkach powinni Cię skasować wg grupy taryfowej IIb (w Chorwacji).
tar.jpg
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 02.12.2016 19:27

Dzięki "lichy" za odpowiedź. Dobre i cokolwiek, może komuś się przyda, ale ja chciałem ominąć autostrady (przynajmniej w Chorwacji). W zeszłym roku omijałem (trochę z przymusu, bo Bora zamknęła most za tunelem Sv Rok. Drogi wcale nie były tragiczne, a różnica w czasie podróży do zaakceptowania. Obecnie interesują mnie bardzo opłaty za drogi krajowe w Chorwacji i opłaty za autostradę na Węgrzech. Zwłaszcza Węgry mogą się okazać ciekawą sprawą, bo i tak zawsze kupuję winietę na 30 dni, więc może się okazać że 2 przejazdy (tam i powrót), wyjdą taniej, a w ostateczności nie będę związany czasem. Liczę na pomoc szanownego grona.

P.S. Znalazłem jeszcze coś takiego zatem, zedytuje trochę post.

wg tej informacji: http://nemzetiutdij.hu/files/document/d ... ra_POL.pdf na węgierskich autostradach mogę jechać zestawem tj. samochód osobowy + przyczepa, którego DMC > 3,5t (a nawet 4,25t) w tej samej cenie co jadąc bez przyczepy.
Na Słowacji również płacę tyle ile za sam samochód (chyba że nie korzystam z autostrad), a w Polsce wg http://213.25.68.37/tc/?lang=pl

Nie znalazłem natomiast informacji i drogach krajowych w Chorwacji. Czy są one płatne dla użytkowników > 3,5t ? Zatem nadal liczę na pomoc!
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.12.2016 09:14

może poszukaj gdzieś na forum zawodowych przewoźników, transportowców, czy kierowców zawodowych...
a może napisz do ambasady chorwackiej w Polsce...
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 03.12.2016 11:16

Sol-Wagon napisał(a): ... może napisz do ambasady chorwackiej w Polsce...

To może być najlepszy i najprostszy sposób. Można także napisać do Ambasady RP w Chorwacji.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 03.12.2016 11:33

AlAn_K napisał(a):DMC samochodu - 2650 kg, zatem każda jedna przyczepa gdzie DMC > 850 kg podlega już pod zwiększoną kategorię ( co najmniej B96). Przyczepki nie mam jeszcze (rozglądam się), ale na 90% będzie to jednoosiówka. Wysokość auta 1,8m (tylko nie wiem co to ma do rzeczy?), no i 2 osiowy samochód. Zatem jak opłacam drogi w krajach tranzytowych? Czy płacę tylko za autostrady, czy za drogi tzw. krajowe również?

P.S. Zakładam, że przyczepka będzie miała DMC ok 1300 kg


Kup sobie przyczepkę lekką dwuosiową(zupełnie inna kultura jazdy) i zmieścisz się do 3500kg
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 03.12.2016 11:34

Gdzieś mi się obiło o uszy że autostrady w Chorwcji pójdą 5% w górę.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.12.2016 13:01

Z napisał(a):Gdzieś mi się obiło o uszy że autostrady w Chorwcji pójdą 5% w górę.

A gdzie takie njusy?
Zaskoczony nie będę. Mało co w tej materii tanieje.
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 03.12.2016 13:23

gdyby się normalnych ludzi na forum nie banowało, to by się wiedziało :D

http://slobodnadalmacija.hr/novosti/hrv ... lit-zagreb
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.12.2016 13:39

totylkoja napisał(a):...normalnych...

pojęcie względne i subiektywne... 8) :oczko_usmiech:
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 03.12.2016 14:24

Sol-Wagon napisał(a):
totylkoja napisał(a):...normalnych...

pojęcie względne i subiektywne... 8) :oczko_usmiech:


jak najbardziej! tak samo, jak "nienormalni" i setki innych przymiotników, na podstawie których ocenia się i "przesiewa" ludzi :lol:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.12.2016 14:31

jakieś powody banu są i były:)
jednym z nich na pewno jest "agresywność"...przez..."natarczywość"...:p
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.12.2016 22:45

Sol-Wagon napisał(a):może poszukaj gdzieś na forum zawodowych przewoźników, transportowców, czy kierowców zawodowych...
a może napisz do ambasady chorwackiej w Polsce...

Wystarczy wejść na forum karawaning.pl ... koledzy maja obcykane wszelkie opłaty a są też odpowiednie wątki dot. opłat dla zestawów powyżej 3,5 t.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.12.2016 16:31

Dla osób jeżdżących przez Czechy.

http://moto.onet.pl/aktualnosci/od-1-gr ... ety/wl9rle
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 10.12.2016 07:54

Mam pytanie do osób, które kupowały winiety na przejazd przez Słowację i Węgry. Czy wasze banki pobierały dodatkowe opłaty za zakup tych winiet przez internet?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.12.2016 09:29

Słowacką winietę kupowałem na eznamka.sk. Pobrana została prowizja za przewalutowanie.

W przypadku winiety węgierskiej, którą kupowałem na Tolltickets, nie było dodatkowych opłat.
W dniu transakcji jest pobierana opłata 1 zł za blokadę środków, którą bank po rozliczeniu i zwolnieniu blokady, zwraca na konto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 148
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone