Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturnowy
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturnowy » 16.07.2016 09:11

walp napisał(a):
tre_k napisał(a):Dzięki bardzo:) jak wygląda sprawa z policją? stoją po wioskach? trzeba uważać na na tempomacie jechać?

Czy trzeba uważać? Zaleca się. :wink:
Mariusz pisze, że policji nie widział. Ja może raz, czy dwa w Ptuj, ale czy to jest wystarczająca informacja, żeby zapie.... :lol:


Ja widziałem!
W Czechach pilnowali pargingu z TIR-ami, w Austrii minęli mnie na obwodnicy Wiednia, w Słowenii chyba spali a w Chorwacji tuż przed bramkami w Lucko (wjazdowe) nawet mnie zatrzymali. Pan obejrzał dowód rejestracyjny i prawo jazdy i machnął rączką...
Natomiast z informacji na tym forum (jeżeli dobrze pamiętam) wynika, że trzeba uważać właśnie w okolicach Ptuj (Słowenia), gdzie "władza" wymościła sobie gniazdko i namierza auta zjeżdżające z autostrady - pod kątem winiet właśnie...
reddccrew
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Policz zanim pojedziesz!

Nieprzeczytany postnapisał(a) reddccrew » 17.07.2016 09:38

Mam pytanie. Jadę do Chorwacji trasą CZ Brno - SK Bratsława - HU Budapeszt i dalej do Chorwacji. Otwierałem stronę z opłatami za autostradę w Chorwacji ale gównianie są opisane odcinki. Nawet opierając się na mapie tutaj oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html ciężko to wyliczyć. Więc moja prośba może ktoś mi podać cenę za autostrady w Chorwacji. Trasa Gorican do Gradac. Z tego co widzę to w kierunku Zagrzebia a potem już autostradą na południe aż do końca. Z góry dziękuję.
reddccrew
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Policz zanim pojedziesz!

Nieprzeczytany postnapisał(a) reddccrew » 17.07.2016 10:00

Dziękuję ! Czyli jeżeli dobrze liczę do 155 zł w jedną stronę
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Policz zanim pojedziesz!

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 17.07.2016 10:07

Na zł mi wyszło 159 :)
reddccrew
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Policz zanim pojedziesz!

Nieprzeczytany postnapisał(a) reddccrew » 17.07.2016 10:18

I to całkowity koszt przejazdu tak obwodnica stolicy za darmo jest ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Policz zanim pojedziesz!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2016 12:08

reddccrew napisał(a):I to całkowity koszt przejazdu tak obwodnica stolicy za darmo jest ?

Autostradowa obwodnica Zagrzebia od Sveta Helena do Lučko jest bezpłatna :idea:
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 19.07.2016 14:17

Witam. W tym roku chcę po drodze odwiedzić Medżugorie więc jadę autostradą A1 do końca. Te 10km autostrady w Bośni jest płatne? Jakieś bramki jak w Cro?
Z Medżugorje na Peljesak będę już jechał przez Capljina i dalej na Hutovo żeby nie przekraczać granicy 4 razy a tylko 2.
Wiem, że nie o tym jest ten wątek, ale może przy okazji ktoś coś podpowie i skoryguje plany.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2016 14:23

wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.07.2016 16:32

arturnowy napisał(a):
walp napisał(a):
tre_k napisał(a):Dzięki bardzo:) jak wygląda sprawa z policją? stoją po wioskach? trzeba uważać na na tempomacie jechać?

Czy trzeba uważać? Zaleca się. :wink:
Mariusz pisze, że policji nie widział. Ja może raz, czy dwa w Ptuj, ale czy to jest wystarczająca informacja, żeby zapie.... :lol:


Ja widziałem!
W Czechach pilnowali pargingu z TIR-ami, w Austrii minęli mnie na obwodnicy Wiednia, w Słowenii chyba spali a w Chorwacji tuż przed bramkami w Lucko (wjazdowe) nawet mnie zatrzymali. Pan obejrzał dowód rejestracyjny i prawo jazdy i machnął rączką...
Natomiast z informacji na tym forum (jeżeli dobrze pamiętam) wynika, że trzeba uważać właśnie w okolicach Ptuj (Słowenia), gdzie "władza" wymościła sobie gniazdko i namierza auta zjeżdżające z autostrady - pod kątem winiet właśnie...

Uwaga na wyrazy nie zjeżdżające tylko nadjeżdżające z autostrady.
Jest to wielka różnica dla tego punktu w którym stoją. Było to kilka lat temu omawiane.
wojtekmzks
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.05.2016
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekmzks » 10.08.2016 10:33

Według stronki https://map.hak.hr oraz informacji wcześniej udzielonych mi na forum, opłaty autostradowe w kierunku Tucepi miały wynieść 408,00 kn. Jednak parę dni temu kolega wrócił z Chorwacji i mówi, że za opłaty w jedną stronę do Podgory zapłacił 250,00 kn. Ktoś może ma pewne info ile teraz kosztują autostrady? Dodam tylko, że to Renault Traffic. Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2016 11:33

Aktualne ceny tutaj >>> http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2016 11:47

wojtekmzks napisał(a):Według stronki https://map.hak.hr oraz informacji wcześniej udzielonych mi na forum, opłaty autostradowe w kierunku Tucepi miały wynieść 408,00 kn. Jednak parę dni temu kolega wrócił z Chorwacji i mówi, że za opłaty w jedną stronę do Podgory zapłacił 250,00 kn. Ktoś może ma pewne info ile teraz kosztują autostrady? Dodam tylko, że to Renault Traffic. Pozdrawiam.


Jadąc od Słowenii do Tučepi zapłacisz 263Kn z czego 48Kn za A2, 195Kn za A1 i 20Kn za tunel Sv Ilja. http://go.hak.hr/687287697
Za Renault Trafic powinni liczyć jak za osobowe, chociaż w 2012 roku wracali z nami znajomi Traficem właśnie i za A2 skasowali ich za kategorię II.
Jeżeli policzyłbyś całą trasę w kategorii II to zapłaciłbyś 408Kn. &2Kn za A2, 306Kn za A1 i 30Kn za tunel Sv Ilja. http://go.hak.hr/738001147
wojtekmzks
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekmzks » 10.08.2016 12:06

Dzięki za ekspresową odpowiedź. Czyli wszystko dobrze wyliczyłem, przyjąłem dla bezpieczeństwa około 490 zł w obydwie strony.
endi1975
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) endi1975 » 10.08.2016 12:51

Czy na drogę nr 37 z Hradec Kralove - Pardubice konieczne jest wykupienie winety. Może ktoś ostatnio jechał tą trasą.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2016 13:39

endi1975 napisał(a):Czy na drogę nr 37 z Hradec Kralove - Pardubice konieczne jest wykupienie winety. Może ktoś ostatnio jechał tą trasą.

Tu masz spisane wszystkie płatne drogi w Czechach http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/d ... nene-useky
A tu mapkę: http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png
O drodze 37 nic tam nie ma, więc jest darmowa :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone