Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2016 09:50

Sol-Wagon napisał(a):Jeżeli ktoś jedzie w nocy i 10ty raz tą samą trasą to wiecie gdzie ma widoki...:p

Myślę, że zjazdem Šestanovac - Brela (bo o tych widokach mowa) mało kto w nocy jedzie.....
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 02.07.2016 10:09

Amen, Janusz :)
Ja do dziś pamiętam pisk "widowni", jak zacząłem pokonywać te serpentyny przed zjazdem na "Jadrankę" :)

kojacek napisał(a):
Loucipher napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Troszkę taniej przy zjeździe w Šestanovac (a widoki gratis :wink: )

Widoki to i u Wujka Google można obejrzeć :) Ale na żywo jest najlepiej ;)

Porównywanie tego, co jest na żywo z tym, co widać na SV, to jak porównywanie smaku cukierka do tego, czego doznajemy widząc cukierki w papierkach na wystawie :hut:

Dlatego napisałem, że na żywo jest najlepiej :) Ja też wolę smakować, a nie patrzeć, jak kto inny się delektuje :mrgreen:
kabanski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kabanski » 03.07.2016 23:17

Witam
czy bez problemu kupię winiety w Austrii ? (na stacjach paliw ) I czy nie lepiej kupić na 10 dni i wracając na 10 zawsze taniej , tylko czy nie nie przegapię :) bo ostre kary. Jeśli można to proszę o jakieś miejsca ( do i z Chr) .
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.07.2016 23:36

Można, jadąc w tamtą stroną, kupić od razu, dwie winietki 10 dniowe, na przejazd przez Austrię.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.07.2016 23:52

kabanski napisał(a):Witam
czy bez problemu kupię winiety w Austrii ? (na stacjach paliw ) I czy nie lepiej kupić na 10 dni i wracając na 10 zawsze taniej , tylko czy nie nie przegapię :) bo ostre kary. Jeśli można to proszę o jakieś miejsca ( do i z Chr) .

W drodze do Chorwacji, kupisz np. na tej stacji: OMV Hobersdorf-Wilfersdorf

Polecam wątek: gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184-1200.html?hilit=wilfersdorf
kabanski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kabanski » 04.07.2016 23:27

Dzięki za info :) pozdrawiam serdecznie
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.07.2016 16:57

dids76 napisał(a):Jeżeli policzy Wam za osobowe to wychodzi 263Kn

dokładnie tak:
pierwszy odcinek 48kn,
drugi odcinek do Zagvozd 195kn,
przejazd przez tunel Sv. Ilija 20kn > jak-przebic-sie-na-riviere-makarska-t43236.html#p1249182

można wcześniej zjechać w Šestanovac - będzie o 25kn taniej i kawałek wybrzeża się zobaczy https://goo.gl/maps/FjMzTbM64Bz

http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik/zagre ... -dubrovnik
ctomek81
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ctomek81 » 13.07.2016 13:00

Witam. Wracajac z Chorwacji,po raz 1 chciałem zaplacic karta za przejazd autostrada w Lucko,niestety pomyliłem bramki i wjechałem na enc. ,sugerując się innym autem osobowym jadącym przede mna. Myslalem ze może dalej będzie jeszcze jakas kolejna bramka ale nie było :( . W związku z tym mam pytanie ,czy mogą mi przysłać jakas kare za przejechanie autostrady bez uiszczenia opłaty? Czy ewentualnie przy kolejnej wyprawie do cro mogą ze mnie sciagnac kare?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 13.07.2016 14:10

A co ze szlabanem?? czy była akcja 2 na jedno otwarcie
ctomek81
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ctomek81 » 13.07.2016 14:49

Przede mną podjechał samochód,zapaliło mu się zielone światło,podniósł szlaban i pojechał. Podjechałem ja ,czekałem chwilę żeby opadł szlaban ale nic się nie działo ,a za mną już zaczęły stawać inne samochody więc pojechałem dalej.I właśnie się teraz zastanawiam czy mogą mnie jakoś "ścigać" za ten incydent :-)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2016 14:57

Z ciekawości (nie bijcie) co to jest bramka enc?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2016 15:01

Koenig napisał(a):Z ciekawości (nie bijcie) co to jest bramka enc?

http://hac.hr/hr/cestarina/enc/elektron ... ne-enc-413
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2016 15:03

Aaa, czyli coś jak viatoll u nas :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 14.07.2016 00:01

Koenig napisał(a):Aaa, czyli coś jak viatoll u nas :)

Tak, nawet nad bramką jest symbol samochodu i czegoś, co wysyła fale w jego kierunku. Widziałem kierowcę, który nie chciał stać w "korku" na kilka samochodów i podjechał pod pustą bramkę ENC. My już zapłaciliśmy i odjeżdżaliśmy a on jeszcze stał a za nim kilka samochodów.
Odnośnie pytania co będzie-nie mam bladego pojęcia, ale za rok system komputerowy może rozpoznać tablice i jakoś na to zareagować, bo domyślam się, że to było już pod granicą i później nie było już żadnych bramek. Chociaż sensowniej byłoby wysłać list z prośbą o przelew.
Chociaż z drugiej strony "zrzuty" dziwnych sytuacji w systemie np do centrali mogą być robione co jakiś czas, co miałoby tę wadę, że jadąc w ten sposób przez Lučko przejazd przez Macelj nie spowodowałby żadnej reakcji na bramce. Bo przecież obraz z kamer zapewne jest puszczany przez jakiś ocr.
arturnowy
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturnowy » 16.07.2016 09:03

nofy napisał(a):Witam
Mam takie pytanie:
we wszystkich napotkanych wątkach przeważa informacja, że na Chorwackich autostradach najlepiej płacić odliczonymi kwotami w Kunach lub kartą, w mBanku mam bardzo kiepski przelicznik więc zddecydowałbym się na Kuny, ale wchodząc na stronę "operatora" dróg widnieje napis, że od 1.01.2015 "Obcokrajowcy" moga uiszczać opłaty za przejazd autostradami tylko w euro!
Ktoś może wyjaśni jak to jest naprawdę?


Mogą również (nie "tylko") płacić w Euro.
Ja płaciłem debetówką PKO BP i przelicznik lepszy niż w kantorze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 145
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone