Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2016 09:18

Tłumaczenie z translatora ale zrozumiałe:
"Nierezydenci na podstawie przepisów o operacji walutowych opłat można płacić w euro, według aktualnego kursu banków komercyjnych HAC w dniu płatności."
Tzn. osoby nie mieszkające w Chorwacji mogą płacić w Euro, czyli płatności na bramkach bez zmian :papa:
nofy
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 18.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nofy » 31.05.2016 09:21

..."mogą"... mały szczegół a jak ważny, przekraszam za wprowadzenie zamieszania ale widocznie źle zrozumiałem ;)
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 31.05.2016 09:44

Lednice napisał(a):A tu kupisz winietę węgierską, też wszystko podane na tacy:


Dodaj, że na ematrica TEŻ kupi winietę na Węgry w cenie "państwowej", bez pośrednków. Zarówno na Słowacji jak i na Węgrzech winiety są elektroniczne na podstawie nr rej. samochodu - nie przykleja się żadnej naklejki.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.06.2016 07:20

nofy napisał(a):Witam
Mam takie pytanie:
we wszystkich napotkanych wątkach przeważa informacja, że na Chorwackich autostradach najlepiej płacić odliczonymi kwotami w Kunach lub kartą, w mBanku mam bardzo kiepski przelicznik więc zddecydowałbym się na Kuny, ale wchodząc na stronę "operatora" dróg widnieje napis, że od 1.01.2015 "Obcokrajowcy" moga uiszczać opłaty za przejazd autostradami tylko w euro!
Ktoś może wyjaśni jak to jest naprawdę?


Jak kupisz taniej kuny jak 57 groszy to oplaca sie placic. Jak nie plac karta. Tez mam w mbanku i kurs byl ok i 2 i rok temu. Tym bardziej ze na bramkach kurs euro podobno niekorzystny. A i platnosc karta duzo szybciej.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.06.2016 15:18

paulr napisał(a):
nofy napisał(a):Witam
Mam takie pytanie:
we wszystkich napotkanych wątkach przeważa informacja, że na Chorwackich autostradach najlepiej płacić odliczonymi kwotami w Kunach lub kartą, w mBanku mam bardzo kiepski przelicznik więc zddecydowałbym się na Kuny, ale wchodząc na stronę "operatora" dróg widnieje napis, że od 1.01.2015 "Obcokrajowcy" moga uiszczać opłaty za przejazd autostradami tylko w euro!
Ktoś może wyjaśni jak to jest naprawdę?


Jak kupisz taniej kuny jak 57 groszy to oplaca sie placic. Jak nie plac karta. Tez mam w mbanku i kurs byl ok i 2 i rok temu. Tym bardziej ze na bramkach kurs euro podobno niekorzystny. A i platnosc karta duzo szybciej.

Wieść gminna niesie, że i potrafią być problemy z przeliczaniem Euro na Kuny albo z policzeniem ile tej reszty należy wydać.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 01.06.2016 19:32

Witam wszystkich . Chciałbym Was poinformować jak zdobyć darmową winietę na Austrię (10 dniową). Jeżeli ubezpieczaliście auto w InterRisk powinniście otrzymać bon na 100 zł ( nie jestem pewien , ale kwota ubezp. powinna być min. 1500 zł) , który można wymienić m.in. na winietę -Pakiet InterRisk1 lub 2 :
http://pzmtravel.com.pl/pzmsklep/kamize ... i,260.html
Informuję , że nie jest to reklama towarzystwa ubezp. - po prostu chcę Wam podpowiedzieć , że jest taka możliwość... ja sam o bonie zapomniałem , ale przy okazji robienia porządków w dokumentach ,znalazłem ten bon i z niego skorzystałem. Winieta z apteczką czeka na wyjazd do Cro...
Pozdrawiam/Pozdrav
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 02.06.2016 09:47

maciejdm1 napisał(a):Witam wszystkich . Chciałbym Was poinformować jak zdobyć darmową winietę na Austrię (10 dniową). Jeżeli ubezpieczaliście auto w InterRisk powinniście otrzymać bon na 100 zł ( nie jestem pewien , ale kwota ubezp. powinna być min. 1500 zł) , który można wymienić m.in. na winietę -Pakiet InterRisk1 lub 2 :
http://pzmtravel.com.pl/pzmsklep/kamize ... i,260.html
Informuję , że nie jest to reklama towarzystwa ubezp. - po prostu chcę Wam podpowiedzieć , że jest taka możliwość... ja sam o bonie zapomniałem , ale przy okazji robienia porządków w dokumentach ,znalazłem ten bon i z niego skorzystałem. Winieta z apteczką czeka na wyjazd do Cro...
Pozdrawiam/Pozdrav

Darmowa winieta za 1500 zł ubezpieczenia. Dobry interes kurde. W telezakupach mango też zawsze coś dodają "za darmo".
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.06.2016 11:58

pablo2222 napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):Witam wszystkich . Chciałbym Was poinformować jak zdobyć darmową winietę na Austrię (10 dniową). Jeżeli ubezpieczaliście auto w InterRisk powinniście otrzymać bon na 100 zł ( nie jestem pewien , ale kwota ubezp. powinna być min. 1500 zł) , który można wymienić m.in. na winietę -Pakiet InterRisk1 lub 2 :
http://pzmtravel.com.pl/pzmsklep/kamize ... i,260.html
Informuję , że nie jest to reklama towarzystwa ubezp. - po prostu chcę Wam podpowiedzieć , że jest taka możliwość... ja sam o bonie zapomniałem , ale przy okazji robienia porządków w dokumentach ,znalazłem ten bon i z niego skorzystałem. Winieta z apteczką czeka na wyjazd do Cro...
Pozdrawiam/Pozdrav

Darmowa winieta za 1500 zł ubezpieczenia. Dobry interes kurde. W telezakupach mango też zawsze coś dodają "za darmo".

Jeśli ubezpieczasz całym pakietem, albo chociaż OC i AC to bez problemu przekroczysz kwotę 1500zł.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 02.06.2016 12:34

pablo2222 napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):Witam wszystkich . Chciałbym Was poinformować jak zdobyć darmową winietę na Austrię (10 dniową). Jeżeli ubezpieczaliście auto w InterRisk powinniście otrzymać bon na 100 zł ( nie jestem pewien , ale kwota ubezp. powinna być min. 1500 zł) , który można wymienić m.in. na winietę -Pakiet InterRisk1 lub 2 :
http://pzmtravel.com.pl/pzmsklep/kamize ... i,260.html
Informuję , że nie jest to reklama towarzystwa ubezp. - po prostu chcę Wam podpowiedzieć , że jest taka możliwość... ja sam o bonie zapomniałem , ale przy okazji robienia porządków w dokumentach ,znalazłem ten bon i z niego skorzystałem. Winieta z apteczką czeka na wyjazd do Cro...
Pozdrawiam/Pozdrav

Darmowa winieta za 1500 zł ubezpieczenia. Dobry interes kurde. W telezakupach mango też zawsze coś dodają "za darmo".

Jak napisałem... Jest to bardziej podpowiedź dla zapominalskich. Ja ubezpieczałem jesienią i zapomniałem o tym bonie, miałem go wykorzystać na darmowy przegląd auta, ale zapomniałem. A jeżeli ubezpieczasz auto OC+AC+Asistance i NNW to nie wiem czy jest to możliwe poniżej 1500 zł. Dlatego warto ten bon wykorzystać
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 18.06.2016 15:17

kojacek napisał(a):potrafią być problemy z przeliczaniem Euro na Kuny albo z policzeniem ile tej reszty należy wydać.


Dlatego płacić tylko kartą. Szybciej i wygodniej.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.06.2016 23:14

bracik001 napisał(a):
kojacek napisał(a):potrafią być problemy z przeliczaniem Euro na Kuny albo z policzeniem ile tej reszty należy wydać.


Dlatego płacić tylko kartą. Szybciej i wygodniej.

Tak właśnie robię, ale jest cały wątek poświęcony płaceniu kartą w Chorwacji i z niego można się dowiedzieć, że nie koniecznie ;) Co zrobić? Jedni będą analizować, że za autostradę zapłacą nieco drożej, bo im "przelicznik" dojdzie, inni się boją, że zostaną okradzeni albo już sam nie wiem co jeszcze. Płacenie kartą to nie wygoda to kłopoty lub proszenie się o nie ;)
Ale co kto lubi. Im więcej osób będzie płaciło kartą tym luźniej będziemy mieli do bramek karcianych (oby tylko korek do kart gotówkowych nie zaczynał się przed zjazdem do tych karcianych!) ;)
paula90
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 05.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula90 » 24.06.2016 12:55

Ja mam pytanie o winiete na Wegrzech.

Jade wynajętym busem w 6 osob, busem może się poruszać max 9.
Która winieta mnie obowiazuje?? ta na mniej czy więcej niż 7 osob???
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2016 13:13

paula90 napisał(a):Ja mam pytanie o winiete na Wegrzech.

Jade wynajętym busem w 6 osob, busem może się poruszać max 9.
Która winieta mnie obowiazuje?? ta na mniej czy więcej niż 7 osob???

8O 8O 8O

Ilość osób w aucie nie ma wpływu na cenę e-winiety :idea: :idea: :idea:
paula90
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 05.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula90 » 24.06.2016 21:38

Janusz Bajcer napisał(a):
paula90 napisał(a):Ja mam pytanie o winiete na Wegrzech.

Jade wynajętym busem w 6 osob, busem może się poruszać max 9.
Która winieta mnie obowiazuje?? ta na mniej czy więcej niż 7 osob???

8O 8O 8O

Ilość osób w aucie nie ma wpływu na cenę e-winiety :idea: :idea: :idea:


Biorąc pod uwagę ta informacje która widnieje przy zakupie e-winietki mam mieszane odczucia....

"Motocykle i samochody osobowe (PRZEWOZACE do 7 osób włącznie z kierowcą) o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t bez przyczepy lub z przyczepą"

Dużymi literami zaznaczyłem słowo "klucz" o które mi chodzi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2016 21:44

Jaką masę całkowitą ma wynajęty bus :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 143
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone