Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piorek04
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) piorek04 » 28.08.2015 07:08

Witam
Ja mam zupełnie ciekawą sytuację.
Minąłem Słowację do jechałem do Węgier i na pierwszej lepszej stacji, nie będąc jesz cze uczestnikiem żadnej autostrady wykupiłem winietę 10 dniową. Zapłaciłem kartą płatniczą i zadowolony pojechałem dalej :)
Po dwóch miesiącach przyszedł mi mandat 335 zł za brak winiety.
Winietę oczywiście wyrzuciłem jedyny ślad jaki mi pozostał to płatność kartą.
Jest napisane że mogę się odwołać przez podanie numeru winiety.
Czy mogę do kogoś napisać, żeby mi przesłali jakiś duplikat takiej winiety ?
Jeżeli mają system elektroniczny to powinnen jakiś ślad gdzieś pozostać ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2015 14:26

A niby jak można wyrzucić węgierska winietę?

Przez Rajkę wjeżdżałeś?To pierwsza stacja benzynowa jest po kilku km platnej drogi.
Ostatnio edytowano 28.08.2015 14:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2015 14:31

Potwierdzenie można.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2015 15:26

Zapewne.
Kwota kary tez sie nie zgadza.
Ta wynosi 14 875 HUF czyli jakieś 200 zl z małym hakiem.
http://www.nemzetiutdij.hu/Root/Shared/Languages/pl.pdf

Opłatę należy wnieść przed wjechaniem na płatny odcinek drogi! Zakup e-winiety nie nadaje
uprawnienia do korzystania z dróg z mocą wsteczną
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2015 12:26

[i]
piorek04 napisał(a):Witam
Ja mam zupełnie ciekawą sytuację.
Minąłem Słowację do jechałem do Węgier i na pierwszej lepszej stacji, nie będąc jesz cze uczestnikiem żadnej autostrady wykupiłem winietę 10 dniową. Zapłaciłem kartą płatniczą i zadowolony pojechałem dalej :)
Po dwóch miesiącach przyszedł mi mandat 335 zł za brak winiety.
Winietę oczywiście wyrzuciłem jedyny ślad jaki mi pozostał to płatność kartą.
Jest napisane że mogę się odwołać przez podanie numeru winiety.
Czy mogę do kogoś napisać, żeby mi przesłali jakiś duplikat takiej winiety ?
Jeżeli mają system elektroniczny to powinnen jakiś ślad gdzieś pozostać ?
[/i]
Sposób masz jeden
składasz w swoim banku procedure charchback odnosnie tej transakcji.Operacja będzie analizowana odnośnie dokładnego czasu .Sprzedawca będzie musiał potwierdzić zakup poprzez potwierdzenie ,które zostaje jemu przy płatności kartą i powinien dołączyć kopię paragonu i dokumenty związane z tą transakcją.
Procedurę Ci odrzucą ale będziesz miał więcej danych odnośnie tej transakcji.Podasz ewentualnie gdzie i o której kupiłeś .Być może stacja paliw ma w swoich systemach zapisany numer i dołączy do odpowiedzi na charchback.

Błąd z winietką zapewne wynikł ze złego wprowadzenia numeru rejestracyjnego.

http://forum.wegierskie.com/archive/ind ... 485-8.html
_NeroN_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) _NeroN_ » 01.09.2015 22:20

Cześć,

mam pytanie odnośnie Słoweńskiej winietki. Bo dwa razy jak byłem to omijałem płatną (co prawda zjeżdżałem zaraz za stacją benzynową w prawo).

Płatna autostrada jest już od granicy, zaraz za granicą jest pkt do zakupu.
Ale czy jak zakupię na najbliższej stacji 500 metrów dalej ( bo tam mi wypada tankowanie ) - to jest to dozwolone czy słoweńcy stoją i ścigają wszystkich "tranzytowców" raczących się poruszać ich bezcennymi kawałkami autostrad ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2015 22:50

_NeroN_ napisał(a):Cześć,

mam pytanie odnośnie Słoweńskiej winietki. Bo dwa razy jak byłem to omijałem płatną (co prawda zjeżdżałem zaraz za stacją benzynową w prawo).

Płatna autostrada jest już od granicy, zaraz za granicą jest pkt do zakupu.
Ale czy jak zakupię na najbliższej stacji 500 metrów dalej ( bo tam mi wypada tankowanie ) - to jest to dozwolone czy słoweńcy stoją i ścigają wszystkich "tranzytowców" raczących się poruszać ich bezcennymi kawałkami autostrad ?


Chodzi o granicę w Šentilj :roll:
https://www.google.pl/maps/place/Gmina+ ... 70!6m1!1e1

Ja wiem, że chłopaki z DARS kontrolują kilka kilometrów dalej, na dawnych bramkach 8)
No, ale formalnie winieta jest obowiązkowa od samej linii granicznej.
Skoro na samej granicy można winietkę kupić, to po ... się zastanawiać, czy mnie złapią przed zjazdem na stację benzynową :?: :roll:
Ja bym kupił winietkę w Austrii, np. w zajeździe Gralla i potem na luzie zatankował w Słowenii.
Tyle, że jest tam droższa benzyna niż w Austrii poza autostradami. 8)
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013
Fiat Scudo Citroen Jumpy Peugeot expert jaka kategoria opła

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 12.11.2015 11:15

jak w tytule ktoś się orientuje jaka kategoria opłat za autostrady przeglądałem informacje różne ale nie jestem pewien co do wysokości jak i też wysokości przedniej ośi

ktoś jechał w/w pojazdami jak liczyli opłaty
Użytkownik usunięty
Re: Fiat Scudo Citroen Jumpy Peugeot expert jaka kategoria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.11.2015 11:53

ewka54
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Fiat Scudo Citroen Jumpy Peugeot expert jaka kategoria

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka54 » 13.11.2015 17:34

Na pewno I kategoria na chorwackich autostradach. Sprawdzone w 2013 roku Citroenem Jumpy.
gaspar84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaspar84 » 06.01.2016 11:32

Jak to jest z winietami 10 dniowymi?
Wiem że w Austrii ważna jest od godziny 00.00 dnia "wydziurkowania" do godziny 24.00 dziesiątego dnia a w Czechach? Tak samo czy inaczej?
Użytkownik usunięty
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2016 12:30

gaspar84 napisał(a):Jak to jest z winietami 10 dniowymi?
Wiem że w Austrii ważna jest od godziny 00.00 dnia "wydziurkowania" do godziny 24.00 dziesiątego dnia a w Czechach? Tak samo czy inaczej?


Godzi w to nie mieszaj :wink:
Na winietce nie ma żadnych godzin :!:

Po prostu jak kupujesz winietkę na 10 dni, to jest ona ważna od dnia zakupu, przez 10 dni :!:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.01.2016 12:54

a chyba każdy wie o której godzinie kończy się / zaczyna dzień:) (czyli kolejna data):p
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 02.02.2016 18:10

Wygląda na to, że coraz mniej opłaca się ciągnąć camping do HR bo Słowacy wprowadzili dodatkową opłatę za przyczepkę i to w takiej samej wysokości jak za auto,
Węgrzy wrzucili campery do kategorii wyższej więc camper płaci jak ciężarówka a Słowenia mierzy auta i te wyższe niż 130cm płacą podwójnie, ale tu akurat campery zostawili w spokoju
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.02.2016 19:25

_NeroN_ napisał(a):Cześć,

mam pytanie odnośnie Słoweńskiej winietki. Bo dwa razy jak byłem to omijałem płatną (co prawda zjeżdżałem zaraz za stacją benzynową w prawo).

Płatna autostrada jest już od granicy, zaraz za granicą jest pkt do zakupu.
Ale czy jak zakupię na najbliższej stacji 500 metrów dalej ( bo tam mi wypada tankowanie ) - to jest to dozwolone czy słoweńcy stoją i ścigają wszystkich "tranzytowców" raczących się poruszać ich bezcennymi kawałkami autostrad ?


Jeżeli zaraz zjedziesz na stację nikt nie będzie cię ścigał. Dwa razy widziałem (sobota), że stali przed wyjazdem ze stacji i "lukali" na tych co od granicy jechali i nie zjechali na stację. Jak korzystam ze słoweńskiej autostrady to zawsze na tej stacji lub prędzej na bramkach granicznych (czynne do 22) kupuję winietę. Dalej nie próbuj jechać bez bo na starych bramkach są kamery i chyba zdjęcia są robione (wielki brat czuwa) choć nie znam przypadku ukarania kogoś w ten sposób, za to przy kontroli policji to znam takich co płacili ekstra dodatek za brak winiety.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 136
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone