Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 30.06.2015 09:58

W Drasenhofen i w Wilfersdorf nigdy się nie spotkałem z brakiem winietek 10-dniowych, za to na stacji Shella w Bohuminie może nie być czeskich 10-dniowych. Tak miałem ze trzy lata temu.
krzysztof_007
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.07.2015
winieta w sloweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztof_007 » 01.07.2015 22:39

witam wszystkich.
jadę pierwszy raz do Chorwacji i mam wątpliwość co do opłaty za przejazd przez Słowenię mam mercedesa vito i nie wiem jaką winietę wybrać. Według opisu wysokość opłaty jest określona według wysokości siedzenia w aucie. Droższa opłata jest podyktowana jeżeli siedzisko jest na wysokości 1.3 m i wyżej. Ja mam siedzisko na wys. ok 1 metra więc powinienem kupić tą tańszą.
Proszę o potwierdzenie mojej teorii osoby które już jechały takim autem jak mam.
Z góry dziękuję za pomoc. :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: winieta w sloweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2015 00:11

krzysztof_007 napisał(a):witam wszystkich.
jadę pierwszy raz do Chorwacji i mam wątpliwość co do opłaty za przejazd przez Słowenię mam mercedesa vito i nie wiem jaką winietę wybrać. Według opisu wysokość opłaty jest określona według wysokości siedzenia w aucie. Droższa opłata jest podyktowana jeżeli siedzisko jest na wysokości 1.3 m i wyżej. Ja mam siedzisko na wys. ok 1 metra więc powinienem kupić tą tańszą.
Proszę o potwierdzenie mojej teorii osoby które już jechały takim autem jak mam.
Z góry dziękuję za pomoc. :D


Wpisałeś się nie w tym dziale :oczko_usmiech: :mrgreen:
Nie łatwiej ominąć autostradę w Słowenii??? :wink:
Według zarządcy Słoweńskich autostrad, na Vito wystarczy "zwykła"winieta http://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/ ... hicles.pdf
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: Jaką walute zabrać ze sobą?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 10.07.2015 19:55

Witam, czy na autostradach w Chorwacji lepiej jest płacić w Kunach czy w Euro?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jaką walute zabrać ze sobą?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2015 21:00

kuba1394 napisał(a):Witam, czy na autostradach w Chorwacji lepiej jest płacić w Kunach czy w Euro?

Witam.
Lepiej w kunach ... a najlepiej kartą.
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 10.07.2015 21:21

Mój bank ma dość niekorzystne przeliczniki ponad 20 groszy więcej niż w kantorach. A więc raczej w Polsce wezmę troszkę kun na autostrade.
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009
Re: Jaką walute zabrać ze sobą?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 10.07.2015 22:38

kuba1394 napisał(a):Witam, czy na autostradach w Chorwacji lepiej jest płacić w Kunach czy w Euro?

Przy wjeździe do Chorwacji płacąc w euro resztę otrzymasz w kunach w dobrym przeliczeniu :D
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.07.2015 15:48

kuba1394 napisał(a):Mój bank ma dość niekorzystne przeliczniki ponad 20 groszy więcej niż w kantorach. A więc raczej w Polsce wezmę troszkę kun na autostrade.

Przy platnosci karta na bramkach kurs jest od operatora karty cyli visa lub master. Nie nalezy sie bac placic karta bo to mimo wszystkich przeciwnosci typu wysoki kurs bankowy przewalutowanie z prowizja itp i tak wychodzi tak ze w polsce raczej za kuny zaplacisz wiecej.
zbynek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbynek » 12.07.2015 15:11

paulr napisał(a):
kuba1394 napisał(a):Mój bank ma dość niekorzystne przeliczniki ponad 20 groszy więcej niż w kantorach. A więc raczej w Polsce wezmę troszkę kun na autostrade.

Przy platnosci karta na bramkach kurs jest od operatora karty cyli visa lub master. Nie nalezy sie bac placic karta bo to mimo wszystkich przeciwnosci typu wysoki kurs bankowy przewalutowanie z prowizja itp i tak wychodzi tak ze w polsce raczej za kuny zaplacisz wiecej.



Pozwolę się niezgodzić.. W kantorze w Polsce placiłem za kuny po 58gr, a przy płatności kąrtą na bramce wyszło po 60gr.
Janusz_z_wąsem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz_z_wąsem » 13.07.2015 10:35

Niektórzy chyba wolą postać kilka godzin w korku do "kasy", żeby zaoszczędzić (w ich mniemaniu, bo karta wychodzi taniej) kilka złotych... :roll:
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 13.07.2015 12:19

Winiety austriackie - czy to prawda, że nie mogę od razu dokleić 2-giej winiety austriackiej na powrót, ale dopiero przy powrocie i koniecznie po odklejeniu poprzedniej winiety dojazdowej?
Jose
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jose » 15.07.2015 10:49

Witam,

jaki jest koszt bramek w Chorwacji od granicy ze Słowenią do Makarskiej? :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2015 11:25

Jose napisał(a):Witam,

jaki jest koszt bramek w Chorwacji od granicy ze Słowenią do Makarskiej? :)

263Kn (48+195+20) http://go.hak.hr/163272478
wiekusz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiekusz » 16.07.2015 00:02

Adax napisał(a):Winiety austriackie - czy to prawda, że nie mogę od razu dokleić 2-giej winiety austriackiej na powrót, ale dopiero przy powrocie i koniecznie po odklejeniu poprzedniej winiety dojazdowej?


Zalecane jest aby mieć na szybie tylko aktualną winietę.
stanleypl
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stanleypl » 16.07.2015 00:28

I. pewnie trochę głupie pytanie, ale czy pisząc wszędzie na forum o płatności kartą, to na myśli wszyscy mają wszystkie karty (kredytowe i debetowe) wszystkich operatorów (VISA, Master)?

czy ewentualnie żeby jechać do Cro i płacić wszędzie kartą (sklepy, bramki na autostradzie, restauracje itp.) to trzeba mieć kartę kredytową i najlepiej np. Mastercard ? :)

ja mam 2 debetowe z BZ WBK i T-Mobile usługi bankowe - czy ktoś wie która jest ewentualnie bardziej opłacalna?

II. małe OT (choć opłat też się tyczy) dla kogoś kto rusza 1 raz w trasę do CRO (pobyt >10 dni) i nie chce się zamotać po drodze z dzieckiem i marudzącą żoną na pokładzie ;) - nadłożyć coś 100 km i ~2h jazdy za 130 PLN przez Słowację i Węgry; czy zaoszczędzić kilometrów i czasu ale dołożyć jeszcze cirka 150 PLN i jechać Czechy, Austria i Słowenia. z PL wyjeżdżam pewnie w niedzielę popołudniu.

proszę o doradzenie przy kryteriach:
1. jakości drogi,
2. prędkości przejazdu (ewentualne korki)
3. dodatkowej opłaty za jakąś autostradę w Austrii, której nie wiem czy będę chciał i wiedział jak objeżdżać - czy wogóle jest taka po drodze Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb?

dzięki z góry.

aha, czy ktoś kojarzy żeby zmieniło się coś w zakresie zniesienia opłat za winietki dla niepełnosprawnych w ww. krajach?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone