Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.05.2015 22:51

Tak to stacja. Ceny nominalne. Dojazd free.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2015 23:07

Autostrada A5 zaczyna się od Schrick, więc do tego momentu winieta nie jest potrzebna.
Czy najkorzystniej to nie wiem, ale tam zapłacisz cenę nominalną winiety, więc ciężko będzie dostać gdzieś taniej :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 16.05.2015 23:24

dids76 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ale w Chorwacji jak płacisz - jedziesz dłużej autostradą, w zależności gdzie jedziesz.

Nie ma obowiązku jazdy autostradami.


Oczywiście, mnie opłaty za autostrady z granicy Slo/Hr do Splitu kosztują 48Kn :oczko_usmiech: :mrgreen:


Dids 76
A w jakiej porze doby pokonujesz trasę od granicy do Splitu?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2015 23:30

kozlos napisał(a):Dziekuje

Wifersdorf na stacji benzynowej? Rozumiem ze dojazd tam jest "darmowy"? :)

Wyjdzie tam najkorzystniej cenowo? Bo przez www ceny lekko zawyzone :)


Na stacji benzynowej :!: :!: :!:

W całej Austrii winietki kosztują tyle, ile wynosi cena oficjalna :!:
Nikt nie kantuje

Dojazd jest darmowy, autostrada na Wiedeń zaczyna się kawałek dalej 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2015 23:37

Jackar napisał(a):
Dids 76
A w jakiej porze doby pokonujesz trasę od granicy do Splitu?

No toś mi chłopie zadoł pytanie :oczko_usmiech: :mrgreen: Najlepiej jechać w godzinach "nietypowych" ;)
W 2013 roku pod koniec czerwca w sobotę wjeżdżałem na A2 w Krapinie ok 17 i tak pustej autostrady jeszcze w Cro nie widziałem.
W tym roku plaunja wyjazd z domu 26.06 ok godz.12, więc w Cro będę ok 20. Liczę na to że będzie na drogach całkiem pusto. Z drugiej strony jadę autostradą tylko do Karlovaca, a dalej już D1 :wink:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 16.05.2015 23:43

Czyli nocujesz po drodze?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2015 23:53

Jackar napisał(a):Czyli nocujesz po drodze?

Ostatnio nocowałem w Korenicy i to było super rozwiązanie.
W tym roku z powodów oszczędnościowych mom taki plan:
Z domu wyjeżdżom ok 11, jada jak co roku Ostrava - Brno - Wiedeń zjeżdżom na Ilz i B66 jada do Mureck, potem Lenart - Ptuj - dalyj autostradą do Karlovac - potym D1 aż do Splitu. Licza że w Splicie byda ok 2 w nocy i w porcie nocleg w aucie do rana, czyli do pierwszego promu. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Sorry za moj Ślonski, ale we sobota wieczor mi tak na ślonsko godka schodzi :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2015 23:55

Wcześniejsze moje wyjazdy były "na raz". Zawsze żech jechoł na noc ze soboty na niedziela i tyż było pusto :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 17.05.2015 00:02

dids76 napisał(a):
Jackar napisał(a):Czyli nocujesz po drodze?

Ostatnio nocowałem w Korenicy i to było super rozwiązanie.
W tym roku z powodów oszczędnościowych mom taki plan:
Z domu wyjeżdżom ok 11, jada jak co roku Ostrava - Brno - Wiedeń zjeżdżom na Ilz i B66 jada do Mureck, potem Lenart - Ptuj - dalyj autostradą do Karlovac - potym D1 aż do Splitu. Licza że w Splicie byda ok 2 w nocy i w porcie nocleg w aucie do rana, czyli do pierwszego promu. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Sorry za moj Ślonski, ale we sobota wieczor mi tak na ślonsko godka schodzi :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ślonski jest ok.
Ja jestem chopak z Gliwic i zazdroszcza Ci tej ślonskiej gadki :D
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 17.05.2015 00:09

Fajna trasa, tylko że od Karlovač do Splitu jazda w godzinach wieczornych i nocnych i to dla mnie duży minus (jeżdżę do CRO na raz).
Jak w nocy to tylko po autostradzie (objazdu winiety w SLO nie liczę)
Ale następny wyjazd do CRO też planuję w te rejony ,tylko że będę tak cyrklować, żeby w Karlovač być około 4 rano i tą trasę przejechać jak jest widno.
Ale chyba i tak będę uciekał na autostradę przed Sveti Rokiem
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.05.2015 00:25

Jackar napisał(a):Fajna trasa, tylko że od Karlovač do Splitu jazda w godzinach wieczornych i nocnych i to dla mnie duży minus (jeżdżę do CRO na raz).
Jak w nocy to tylko po autostradzie (objazdu winiety w SLO nie liczę)
Ale następny wyjazd do CRO też planuję w te rejony ,tylko że będę tak cyrklować, żeby w Karlovač być około 4 rano i tą trasę przejechać jak jest widno.
Ale chyba i tak będę uciekał na autostradę przed Sveti Rokiem

Co by być w Karlovac ok 4, to z Gliwic musisz wyjechać ok 20. Dla mnie najgorszy okres w nocnyj jeźdzei to kajś 4 do 6 nad ranem, beztóż o tyj godzinie chca już być we Porcie w Splicie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Tyż pierwszy raz D1 będa jecho w nocy. W Czerwcu do 22 -23 jest jeszcze jasno, a do 2 -3 nie będę jeszcze aż tak zmęczony, a jak byda to kajś się prześpia ;)
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 17.05.2015 11:02

Dids76
czy z Knin do Splitu jedziesz tą drogą ? czy trzeba przejechać przez Drnis ? czy ten skrót jest OK ?
podobnie jak Jackar w Karlovac będę koło 4 rano więc dalej jadę w dzień.

http://bitly.pl/Knin-Split
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 17.05.2015 11:50

piekarz napisał(a):Dids76
czy z Knin do Splitu jedziesz tą drogą ? czy trzeba przejechać przez Drnis ? czy ten skrót jest OK ?
podobnie jak Jackar w Karlovac będę koło 4 rano więc dalej jadę w dzień.

http://bitly.pl/Knin-Split


Jechałem tym skrótem dwa lata temu i droga była OK :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10876
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.05.2015 11:55

nie wiem jak dids, ale ja osobiście nie jeżdżę tym skrótem, tylko przez Drnis, a tak w ogóle to proponuję choć raz przejechać się drogą wskazaną w linku powyżej jako alternatywa, czyli brzegiem Perucko Jezera - widoki przednie, bardzo malownicza trasa, oczywiście ciut więcej km
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 17.05.2015 12:35

Dzięki za cenne uwagi
Wracając pojadę nad brzegiem Perucko Jezera, pierwszy raz jadę nie autostradą i zależy mi nie tylko na oszczędności ale i na widokach :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 128
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone