Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.04.2015 23:03

Just_Bart napisał(a):Wygląda nieźle. I sporo jest o niej a forum :) Zobaczymy, zobaczymy!

Pewnie, że wygląda nieźle, bo to przecież Jadranka, a podróż tą drogą dostarcza wielu wrażeń. Jest wąsko, są zakręty, jedzie się wolno, ale mamy widoki zapierające dech w piersiach.

Tylko te atrakcje są na południe od miejsca Twojego pobytu, gdzie góry schodzą wprost do morza, a droga często biegnie półką skalną i jadąc mamy z jednej strony skałę, a z drugiej, lazur Adriatyku. :wink:

Jeśli chcesz zaoszczędzić na opłatach drogowych, pojechałbym tak, jak proponuje dids76:
dids76 napisał(a):drogą nr1, czyli tzw "starą drogą" przez Plitvice i Knin.
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 02.05.2015 19:10

dids76 napisał(a):
Just_Bart napisał(a):Czekaj czekaj wychodzi mi 200 kun ale za jeden przejazd a jeszcze wrócić trzeba :) Zatem CRO najdroższa zdecydowanie :)


Oczywiście, gdy będziesz wracał w ciągu tygodnia to winieta Słoweńska wychodzi taniej :wink: Ale w przeliczniu na kilometry, jeśli jedziesz na odcinku Sentilj - Maribor - Ptuj to jednak ta winieta wychodzi drożej od Chorwackich autostrad :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Na A2 można łatwo 21Kn zaoszczędzić, tracąc ok 5-10 minut :wink:


Dids76
Dzięki za fajną podpowiedź zaoszczędzenia 21 Kn :-) w tym roku jadę Twoją trasą czyli w Austrii przez Feldbach-Mureck, potem objazd słoweńskiej autostrady i dzięki podpowiedzi na autostradę w Chorwacji wjadę w Durmanec, dalej od Karlovac starą droga nr 1 do Splitu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.05.2015 23:06

piekarz napisał(a):Dids76
Dzięki za fajną podpowiedź zaoszczędzenia 21 Kn :-) w tym roku jadę Twoją trasą czyli w Austrii przez Feldbach-Mureck, potem objazd słoweńskiej autostrady i dzięki podpowiedzi na autostradę w Chorwacji wjadę w Durmanec, dalej od Karlovac starą droga nr 1 do Splitu.

A proszę bardzo :oczko_usmiech: Przez przypadek, a raczej przez zamkniętą autostradę na tą oszczędność trafiłem :wink:
Mam nadzieję że rasa się spodoba, ja w tym roku też tak jadę.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 02.05.2015 23:23

dids76 napisał(a):A proszę bardzo :oczko_usmiech: Przez przypadek, a raczej przez zamkniętą autostradę na tą oszczędność trafiłem :wink:
Mam nadzieję że rasa się spodoba, ja w tym roku też tak jadę.


A że w zeszłym nie byłeś, toś nie zaoszczędził :lol: :smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2015 23:26

Podwójnie zaoszczędził :!:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.05.2015 23:28

Zrobię wam na złość i przejadę dwa razy w tym roku A2 :oczko_usmiech: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 02.05.2015 23:35

dids76 napisał(a):Zrobię wam na złość i przejadę dwa razy w tym roku A2 :oczko_usmiech: :mrgreen:


Czekam na link do trasy :lol: . Pewnie nie tylko ja :roll:
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 03.05.2015 08:23

A proszę bardzo :oczko_usmiech: Przez przypadek, a raczej przez zamkniętą autostradę na tą oszczędność trafiłem :wink:
Mam nadzieję że rasa się spodoba, ja w tym roku też tak jadę.[/quote]

spodoba się - już widziałem wirtualnym "ludzikiem" z google maps :-) strata max 5 minut bo na autostradzie jadę max 110 km/h a za tę zaoszczędzoną kasę wypiję kawę :-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2015 08:37

jara napisał(a):
Czekam na link do trasy :lol: . Pewnie nie tylko ja :roll:


Link był na poprzedniej stronie :oczko_usmiech: :mrgreen:
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 03.05.2015 09:42

Mam takie pytanko co sądzicie o ominięciu autostrady Czeskiej zaznaczę że jadę przez Kłodzko ,jest ona troszkę droga 2 lata temu płaciłem 90zł na 30 dni i nie jest tej autostrady za dużo
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2015 09:53

swider1985 napisał(a):Mam takie pytanko co sądzicie o ominięciu autostrady Czeskiej zaznaczę że jadę przez Kłodzko ,jest ona troszkę droga 2 lata temu płaciłem 90zł na 30 dni i nie jest tej autostrady za dużo



To ładnie przepłaciłeś :roll:

Miesięczna kosztuje 440 koron, czyli około 66 złotych
http://www.dalnicni-znamky.com/pl/czechy.html

Wszystko można, ale jadąc z Krotoszyna masz bardzo daleką trasę
i ja był pojechał jak najszybciej, a nie wlókł się po Kłodzkach i czeskich wioskach, gdzie nie da się jechać szybciej niż 50 km :wink:
Czyli z Wrocławia na Gliwice, z Gliwic na Ostrawę, Brno, Wiedeń 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2015 10:07

swider1985 napisał(a):Mam takie pytanko co sądzicie o ominięciu autostrady Czeskiej zaznaczę że jadę przez Kłodzko ,jest ona troszkę droga 2 lata temu płaciłem 90zł na 30 dni i nie jest tej autostrady za dużo


Można, tylko trzeba się pilnować żeby w okolicach Brna na autostradę nie wjechać. Za Brnem też trzeba z drogi 52 zjechać i wjechać dopiero za Pohorelicami. https://goo.gl/maps/o5d83 Walp tak jechał i chyba za bardzo nie narzekał. :wink:
Jeśli chcesz szybko to jednak polecam trasę jaką Ci podał Lednice i winietę kupuj po Czeskiej stronie, tam za miesięczną 440koron :oczko_usmiech:
Just_Bart
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just_Bart » 03.05.2015 10:14

piekarz napisał(a):A proszę bardzo :oczko_usmiech: Przez przypadek, a raczej przez zamkniętą autostradę na tą oszczędność trafiłem :wink:
Mam nadzieję że rasa się spodoba, ja w tym roku też tak jadę.

spodoba się - już widziałem wirtualnym "ludzikiem" z google maps :-) strata max 5 minut bo na autostradzie jadę max 110 km/h a za tę zaoszczędzoną kasę wypiję kawę :-)


Droga kawa :) Ja zamierzam ominąć płatne w Słowenii i Chorwacji a za zaoszczędzone pieniądze odwiedzić Plitwickie Jeziora :)
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 03.05.2015 11:14

i to jest świetna koncepcja bo warto zobaczyć Plitwickie Jeziora :-) a ja kawę pewnie wypiję za 10 Kn więc wystarczy na dwie :-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.05.2015 11:28

dids76 napisał(a):
swider1985 napisał(a):Mam takie pytanko co sądzicie o ominięciu autostrady Czeskiej zaznaczę że jadę przez Kłodzko ,jest ona troszkę droga 2 lata temu płaciłem 90zł na 30 dni i nie jest tej autostrady za dużo


Można, tylko trzeba się pilnować żeby w okolicach Brna na autostradę nie wjechać. Za Brnem też trzeba z drogi 52 zjechać i wjechać dopiero za Pohorelicami. https://goo.gl/maps/o5d83 Walp tak jechał i chyba za bardzo nie narzekał. :wink:

Nie narzekałem.
Za granicą czeską kierujesz się na Crvena Voda i następnie trasą 11 do drogi nr 43, przez Stity, Lanskorun i Svitavy do Brna.

W Brnie kieruj się cały czas na Wiedeń. Krótki odcinek płatnej drogi od Brna do Mikulova omijasz zjazdem nr 9 na Rajhrad, jadąc wzdłuż płatnej ekspresówki do Pohorelic. (tutaj drobna korekta do linku dids'a nie jechałem przez Židlochovice).
W Pohorelicah z powrotem na ekspresówkę i do Mikulova.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 124
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone