Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shaggee
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaggee » 24.08.2014 22:33

W Lućko lecąc na Split i płacąc kartą lepiej jechać na lewe bramki czy na bramki ENC po prawej?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 24.08.2014 22:36

shaggee napisał(a):W Lućko lecąc na Split i płacąc kartą lepiej jechać na lewe bramki czy na bramki ENC po prawej?


Albo czegoś nie kumam (właśnie delektuję się "domacim vinem), albo w Lućko w stronę Splitu pobierasz tylko bilet wjazdowy...
shaggee
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaggee » 24.08.2014 23:37

No ja właśnie też nie kumam. Jadę od Macelj. W Macelj pobieram bilecik i w Lućko też? Czy pobieram bilet w Macelj w Lućko płacę za odcinek który przejechałem i pobieram następny bilecik aby za całość zapłacić już na zjeździe na Split?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 24.08.2014 23:57

shaggee napisał(a):No ja właśnie też nie kumam. Jadę od Macelj. W Macelj pobieram bilecik i w Lućko też? Czy pobieram bilet w Macelj w Lućko płacę za odcinek który przejechałem i pobieram następny bilecik aby za całość zapłacić już na zjeździe na Split?

Jakby to ująć, tym bardziej, że wino smakuje ;)
Wjeżdżasz do Chorwacji i po jakimś czasie bierzesz bilet wjazdowy na autostradę, potem koło Zagrzebia na bramkach wkładasz w jedno miejsce wspomniany bilet, obok kartę (chyba, że wolisz płacić gotówką po wystaniu swego w korku) i jedziesz bezpłatną obwodnicą Zagrzebia.
Po jakimś czasie kierujesz się na Split, Pulę, Rijekę...
Po dotarciu do wspomnianych bramek Lućko pobierasz bilet, którego nie wypada zgubić przed zjazdem z autostrady w okolicach wspomnianego przez Ciebie Splitu.
Wtedy ponownie przydatna będzie karta płatnicza (tylko nie bramki ENC!!!).
A poza tym-wspomniana karta przydaje się podczas powrotu do Polski przy okazji płacenia na bramkach Lućko...
Opisywany tu korek w kilometrach do bramek z płaceniem gotówką widziałem na własne oczy rok temu wracając w niedzielę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2014 00:03

W celu zakumania :wink:
Jadąc od Macelj bilecik pobiera się w Trakošćan, a płaci w Zaprešić.

http://www.azm.hr/cestarine.asp?pageID=37

http://www.hac.hr/cestarina/cjenik/zagreb-macelj

Potem w Lučko kolejny bilecik i płatność przy zjeździe na Split.
shaggee
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaggee » 25.08.2014 01:26

No i już mi wszystko jasno. Dzięki wielkie
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.08.2014 01:32

shaggee napisał(a):No i już mi wszystko jasno. Dzięki wielkie

Ale mi to wino utrudniło tłumaczenie... ;)
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 02.09.2014 09:43

kaeres napisał(a):Po raz kolejny potwierdzam, że jeżeli płacimy na autostrady w Chorwacji to tylko kartą.
Jadąc 120km/h miały mnie ekstra fury z prędkościami 160-180km/h.
W Lućko musieli stać w około kilometrowym korku na bramkach CASH ONLY bo później po około 2h znów mnie te same fury wyprzedzały.
W tym roku ani razu nie stałem na bramkach dużej 30 sekund licząc juz płacenie.

Dokładnie tak. A Jeśli któraś z kart nie "zadziała" zawsze pojawi się ktoś z obsługi.
O dziwo mój Mastercard nie wszedł (może dlatego, że bez chipa), a stara visa z chipem poszła.
Dlatego warto mieć dwie :mrgreen:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.09.2014 20:06

a obydwie mają "wypukle" naniesione imię i nazwisko czy płasko?
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 03.09.2014 11:57

Mastercard płaski Visa wypukła. Może, to o to chodzi.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.09.2014 12:21

Czy te karty są:
- tylko z paskiem magnetycznym ?
- tylko z czipem ?
- z paskiem magnetycznym i z czipem ?

Moja mastercard (nowa z maja b/r, wcześniejsza była czipowo-magnetyczna) tylko z czipem nie wchodziła na niektórych bramkach. Z paskiem magnetycznym bez problemu. Na bramkach z obsługą zczytywali tylko z paska przez przeciągnięcie przez terminal. Na uwagę, że karta jest czipowa wzruszali ramionami. Nie wszędzie na bramkach mają czytniki do kart czipowych !
We wszystkich terminalach czipowych moja karta była zczytywana bez problemu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.09.2014 10:11

jara napisał(a):
lew napisał(a): zapłaciliśmy nie wiedzieć dlaczego 40 PLN ( w przeliczeniu drożej).


Ja rozumiem, że człowiek może oszukać, ale automat. Najlepiej w banku, który wydał kartę wyjaśnić.


A jednak - skasował mnie za II kategorię.
:(

Odcinek OŠTROVICA - DEMERJE
KWOTA 111,00 HRK zamiast 61
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.09.2014 10:35

Vjetar napisał(a):
jara napisał(a):
lew napisał(a): zapłaciliśmy nie wiedzieć dlaczego 40 PLN ( w przeliczeniu drożej).

Ja rozumiem, że człowiek może oszukać, ale automat. Najlepiej w banku, który wydał kartę wyjaśnić.

A jednak - skasował mnie za II kategorię.
:(
Odcinek OŠTROVICA - DEMERJE
KWOTA 111,00 HRK zamiast 61


Czyli zapłaciłeś gapowe, przecież wyświetlane jest wszystko przy bramce, kategoria, kwota, waluta ... odrazu można by było interweniować u obsługi a tak ... przepadek mienia :?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.09.2014 10:38

gusia-s napisał(a):
Vjetar napisał(a):
jara napisał(a):
lew napisał(a): zapłaciliśmy nie wiedzieć dlaczego 40 PLN ( w przeliczeniu drożej).

Ja rozumiem, że człowiek może oszukać, ale automat. Najlepiej w banku, który wydał kartę wyjaśnić.

A jednak - skasował mnie za II kategorię.
:(
Odcinek OŠTROVICA - DEMERJE
KWOTA 111,00 HRK zamiast 61


Czyli zapłaciłeś gapowe, przecież wyświetlane jest wszystko przy bramce, kategoria, kwota, waluta ... odrazu można by było interweniować u obsługi a tak ... przepadek mienia :?


Długo maszyna mieliła, z tyłu kolejka, krzyczą...dopiero po 200 metrach Marta mi powiedziała, że wyświetliło się II kat....może napiszę do nich, że coś automat szwankuje.
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 25.01.2015 17:01

Witajcie,
Orientujecie się czy ten cennik jest już zaktualizowany na 2015 rok? --> http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik
Tutaj to samo --> http://www.hak.hr/info/cestarine/
Sprawdzam różne zjazdy i nie widzę żadnych różnic z poprzednim rokiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 121
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone