Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 22.08.2014 01:44

kazow napisał(a):
butibuma napisał(a):W tym roku jechalem pierwszy raz do Cro i jechalem objazdem w Slowenii. Calosc zajela 40 min i to w nocy. No to rzeczywiscie szkoda czasu.

Pewnie Ci co im szkoda czasu na objazd, dojezdzaja na miejsce w okolice Splitu w 9 h. :) :) :) ;)


raczej nie chodzi mi o bicie rekordow, a wygode, jednak 40 minut mniej przy takiej odleglosci robi roznice w zmeczeniu

do tego co jak co, ale droga za Mureck ni jest idealna dla nocnej jazdy

z drugiej strony rozumiem tych co chca zaoszczedzic, bo 30 Euro to zawsze juz kolacja w konobie, zawsze tez mozna zatrzymac sie w Mureck na snitzel


Ciekawe jaka całość zajęła mu 40 minut-Słowenia czy objazd. Bo można w takim czasie przejechać Słowenię ale też można i sam objazd.
Jechałem w tym roku objazdem i w tamtą stronę od granicy do granicy jechałem około 50 minut (było ok. 5 rano, nie spieszyłem się) z powrotem jechałem może z 5 minut dłużej.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.08.2014 08:50

BasiaZ napisał(a):
walp napisał(a):
kornelito napisał(a):W takim razie jak wygląda system płatności za drogi i pobyt na terenie Chorwacji?

Tak jak w Polsce. Przy wjeździe na drogę płatna pobierasz bilecik i płacisz odpowiednią kwotę przy zjeździe.
Możesz sobie obliczyć koszt na stronach hac.hr lub hak.hr

Hmmmm, czy możecie wskazać gdzie na tych stronach mozna sobie obliczyć koszt opłat za autostrady? Jakoś zupełnie nie mogę się na nich odnaleźć, nawet po angielsku :twisted:

Np. na hak.hr jest planer podróży. Wybierasz odpowiednie Naplatne postaje i korzystając z Planera wpisujesz miejsce startu i celu. Klikasz "Planiraj" i planer wyliczy koszty opłat "cestarina" i paliwa "gorivo".
Pozdrav. :wink:
BasiaZ
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaZ » 22.08.2014 11:14

Dziękuję walp :)

Świetna sprawa :) Tak mi mniej więcej wyszło - sam dojazd na Korculę (Start: Donji Miholjac HUN/HR - Finish: Ploče):
1. Osijek - Zagreb-istok (Ježevo): 116,00 kn
2. Zagreb (Lučko) - Karamatići: 222,00 kn

I jeszcze do tego mam doliczyć tunel 20 HRK czy tak jak pisał hrupek666 30 HRK (suv)?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.08.2014 11:50

BasiaZ napisał(a):Dziękuję walp :)

Świetna sprawa :) Tak mi mniej więcej wyszło - sam dojazd na Korculę (Start: Donji Miholjac HUN/HR - Finish: Ploče):
1. Osijek - Zagreb-istok (Ježevo): 116,00 kn
2. Zagreb (Lučko) - Karamatići: 222,00 kn

I jeszcze do tego mam doliczyć tunel 20 HRK czy tak jak pisał hrupek666 30 HRK (suv)?

No tak wychodzi.

Jeżeli chcesz jechać do końca autostradą A1, to przez tunel sv. Ilija nie przejeżdżasz.
Albo zjeżdżasz na węźle Zagvozd, przez tunel i dalej Jadranką. Wtedy za A1 płacisz 195 kun + 20 za tunel oczywiście.

Jeśli Twoje auto kwalifikuje się do kat. II (tego nie wiem), to musisz wziąć pod uwagę wyższe opłaty na wszystkich odcinkach.
BasiaZ
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaZ » 22.08.2014 11:56

Dziękuję walp. Już mi się rozjaśniło :D Oczywiście jadę A1 do końca ;)
shaggee
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaggee » 24.08.2014 01:44

Czy jadąc A1 od Macelj do Splitu płacę gdzieś na bramkach po drodze czy biorę bilet w Macelj i gnam do samego Splitu?
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 24.08.2014 07:25

Trochę bzdury niektórzy piszą z tym objazdem Słowenii od strony wschodniej.Jadąc do Cro 1 sierpnia przed granicą Słoweńską wielki korek.I tak już zjeżdżaliśmy na Mureck więc dla nas bez znaczenia. Wracając 16 za ost bramką Chorwacką korek 10 km.Zamiar taktyczny przewidziany wcześniej to - objazd.Byliśmy zmuszeni przez tan korek zjechać wcześniej, co uczyniliśmy.Pokręciło się trochę w kierunku Varazdin,ale korek ominięty i oczywiście płatna droga.Podpiął się do nas pewien biały BUS(KNT... pozdrawiam),który nie znał trasy ale też chciał pominąć ten korek.
Jak już mądrze nie raz tu czytałem.Ja z rodziną jadę na urlop, anie na wyścigi.
Pozdrawiam autorów tego zdania :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.08.2014 07:48

Po raz kolejny potwierdzam, że jeżeli płacimy na autostrady w Chorwacji to tylko kartą.
Jadąc 120km/h miały mnie ekstra fury z prędkościami 160-180km/h.
W Lućko musieli stać w około kilometrowym korku na bramkach CASH ONLY bo później po około 2h znów mnie te same fury wyprzedzały.
W tym roku ani razu nie stałem na bramkach dużej 30 sekund licząc juz płacenie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.08.2014 07:50

shaggee napisał(a):Czy jadąc A1 od Macelj do Splitu płacę gdzieś na bramkach po drodze czy biorę bilet w Macelj i gnam do samego Splitu?


Przejeżdżasz jeszcze bramki w Lućko (Zagrzeb).
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 24.08.2014 10:41

Na jednej z bramek w Cro zwróciłem uwagę,że nie ma opłat karta VISA :roll:
Widniały jedynie MASTER CARD
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 24.08.2014 12:13

zawsze płacę kartą VISA i nigdy nie było problemu, może się naklejka informacyjna odkleiła :-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.08.2014 12:15

mariuszula napisał(a):Na jednej z bramek w Cro zwróciłem uwagę,że nie ma opłat karta VISA :roll:
Widniały jedynie MASTER CARD


eee tam :D biorą wszystko, może naklejeczka im się zużyła
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.08.2014 12:16

piekarz napisał(a):zawsze płacę kartą VISA i nigdy nie było problemu, może się naklejka informacyjna odkleiła :-)


Myślę, że sprzedawcy boja się Twojej facjaty. Okropność.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 24.08.2014 12:57

gusia-s napisał(a):
mariuszula napisał(a):Na jednej z bramek w Cro zwróciłem uwagę,że nie ma opłat karta VISA :roll:
Widniały jedynie MASTER CARD


eee tam :D biorą wszystko, może naklejeczka im się zużyła

hehe,zużyła.właśnie na żadnej budzie poboru opłat nie było,ale co tam nieważne :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.08.2014 13:21

darek1 napisał(a):
piekarz napisał(a):zawsze płacę kartą VISA i nigdy nie było problemu, może się naklejka informacyjna odkleiła :-)


Myślę, że sprzedawcy boja się Twojej facjaty. Okropność.

ja bym bardziej bał się kłów...:p
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone